Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Pierwsze DWC. prośba o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim!

Dzisiaj przyszedł sprzęt do mojego pierwszego DWC.

Potrzebuje odrobinę pomocy.

Zmierzyłem EC i TDS mojej wody z kranu która odstała przez 3,4 dni.

EC wody według miernika to 0.29 , TDS 0.15 , Ph 6.58.

Podstawowe odżywki Canna Aqua. Dodatki to cal mag cannazym i rizhotonic pozniej canna na flo, pk i boost.

Chce nasionka kielkowac od razu w wełnie mineralnej.

I tera pytania:

1.Jakie ph i jakie ec wody mam użyć żeby namoczyć wełnę mineralna?

2.Jakie ec i tds pozniej np po dwóch tygodniach od wykielkowania?

3.Cal mag dodawać jak pokaże braki czy dodawać cały czas?

4.Jakie jescze dodatki będę potrzebował?

5.Od kiedy zacząć dawać podstawowe odżywki?

@doominik Ciebie najbardziej proszę o pomoc! 🙂

Dzięki Wszystkim za jakiekolwiek wskazówki!

20210924_185550.jpg

20210924_185406.jpg

20210924_185355.jpg

20210924_193034.jpg

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! mi na wełnie strasznie sie osad(kamień to raczej nie był bo śliskie takie) robił sie i caly misterny plan w pizdziet. A i taki typek jest na jutubach kogucia łaczka? Jakos tak, napewno znajdziesz. duzo mówi. Moze chociaz tym pomoge ^^

Edytowane przez ArtizO
Skleroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! wodę masz spoko i ja do namaczania wełny bym nic nie kombinował, dopiero jak już wykiełkują. Do malutkich roślin ec 0,7 (o tds nie pytaj, bo nie ogarniam). Potem weg rób tak do 1,1 max. Polecam nawóz formulex na początek. 

Jak już cos zacznie rosnąć to do bazy dodawaj coś na korzenie i na weg to tyle. 

Na flo oprócz bazy to silikon i pk i w sumie tyle. Możesz kombinować z jakimiś boostami ale czasem więcej problemów niż pożytku-ja mam teraz problem z zapachem-nie pachną mi topy choć palenie jest kozak. Wracam do podstaw.

EC na flo zaczynasz 1.3 i w połowie tak z 1,6 max, możesz dać minimalnie więcej i obserwować, ale przeważnie lepiej mniej. potem bliżej koń zjeżdżasz do 1.3 znowu i flush

pH trzymasz 5.5-6. Na weg możesz minimalnie niżej na flo wyżej i spoko jak płynie od niskiego w góre, to nawet lepiej jak się zmienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik czyli do namaczania wełny nie musze regulować ph np. Do tych 6.0 ph? 

Ten formulex mam dodac do aqua czy na początku jechać tylko na nim?

Jak z cal-mag ? Dawać cały czas czy przy brakach?

@doominik @ArtizO Wielkie dzięki za pomoc. Każda wskazówka jest dla mnie cenna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! ja calmag na początku nie daję nawet z wodą RO i nic się nie dzieje. Dopiero na flo troche dodaję prewencyjnie. 

Możesz zbić do 6.0 ale na nawet z pH powyżej 7 kiełkowałem i było ok, dopiero z nawozami o to dbam. 

Formulex ma w sobie wszystko i jest to świetny nawóz na początek. Dajesz kranówke i formulex i masz z głowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...