Skocz do zawartości
Danczan

Pleśn na łodydze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie pojawiło mi się to kurestwo prawdopodobnie przez to ze nawilzacz za mocno dmuchał w jedno miejsce najgorsze jest to ze ta plesn pojawiła się na głównej zaraz przy koszyku. KTOS COS? @Dobry_Człowiek!?

@doominik

Zdjęcie ze wczoraj dzisiaj juz to wyglądało gorzej robiłem oprysk z miedzianu i nie wiem co teraz boję się ze przejdzie dalej i teraz kwestia czy pozbyć sie jej czy czekać jeszcze. Proszę o Pomoc 

20210921_174558.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! jaki jest mechanizm działania? bo jak dla mnie to grzyb sobie niewiele zrobi z dodatkowej porcji tlenu... do grzybów sprawdzają się chyba najlepiej środki z chlorem- skoro to łodyga to nie powinno się też nic stać roślinie podczas zabiegu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan jak pisałem, tak nisko nigdy nie widziałem pleśni, ale jak masz wszystkie w jednym systemie podlewania, to ja bym rozważył wywalenie tego krzaka. Szanse na ocalenie są małe, a ryzykujesz zdrowiem reszty. Jak masz coś w stylu oxyplus czy nawet jak pisał @Dobry_Człowiek!  wody utlenionej to próbuj, na pewno już jej bardziej nie zaszkodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!Stosuje juz coś podobnego do oxy  za każdym razem teraz i działa świetnie a mianowicie aptus clean i zamówiłem Jeszcze z grow Technology jakiś tlen. @bingobumznasz jakiś środek możesz cos zaproponować? @doominik ja mam system dwc nutriculture 

20210922_203112.jpg

20210922_203100.jpg

20210922_203043.jpg

20210922_202955.jpg

Jutro spryskam woda utleniona albo może tym liquid em z grow Technology on ma 12%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörnerjade jutro do ogrodniczego rano a jak nie będą mieli u mnie w mieście to zamawiam z internetów mam nadzieję ze ubije to dziadostwo 

 

@KlausKörnerkupowałeś może to gdzieś w PL bo z tego co widzę ciężko chyba trochę to dostać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to też będzie dobre. Ogólnie to compo ortiva też występuje w granulacie do sporządzania roztworu więc być może skład jest ten sam

Czyli Amazon.pl nie ma dziś będzie miał w środę, a jak weźmiesz z amazon.de to też na środę plus 10eu przesyłka. A jak weźmiesz z polskiego to on i tak będzie z niemieckiego ale przesyłki nie liczą. Ale Huje cwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörnerwracają do tematu użyłem tego compo ortiva ale niestety za wiele nie pomógł to kurestwo dalej się tworzy spędza mi to sen z powiek czytałem jeszcze o jakims topsinie 500 znalazłem jeszcze taki preparat https://grower.com.pl/mobile/pl/p/Prot-ECO-BOTRY-PROT-30ml---leczniczozapobiegawczy%2C-zatrzymuje-rozwoj-plesni-grzybowych/4395

I

 dodatkowo https://sioubiz.pl/pl/p/Agrobacterias-Oidio-Killer-50g-grzybobojczy/2230  sam juz nie wiem od czego zacząć 

Prawdopodobnie to jest mój problem tak mi się wydaje https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung-ss&q=Sclerotinia+sclerotiorum&sa=X&ved=2ahUKEwijuIjQ-6DzAhWTyIsKHdzhDGYQ1QJ6BAh0EAE&biw=360&bih=670&dpr=3#imgrc=_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...