Skocz do zawartości
ŁukaszEnko

Rośliny zostawione na samopas

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano załoga !

Mam plan zaopatrzenia się w 6 roślin pół automatycznych i 4 rośliny sezonowe.

Plan wygląda tak:

Sadzę rośliny w doniczkach 20l w połowie kwietnia i trzymam je u siebie do czerwca.

W czerwcu lądują na spota do 40l dołków i siedzą tam do momentu ścinki. Na spota pójdę dopiero we wrześniu sprawdzić czy żyją. 

Ziemia:

Sklepowa z dodatkiem hydrożelu, perlitu i torfu kokosowego.

Nawozy:

Obornik bydlęcy podsypany pod rośliny.

Rośliny:

I tutaj chcę żebyście pomogli mi doradzić jakie rośliny wybrać. Chciałbym żeby to były rośliny, które będą silnie wytrzymałe na ciężkie warunki, żeby dały duży plon. 

6 pół automatów.

4 sezonówki.

Pomiędzy nimi może posadzę jakieś automaty .

Cały projekt to test czy rośliny dadzą sobie radę w takich warunkach i proszę doradzić mi w jakich proporcjach dać hydrożel, perlit i torf.

 

Liczę na dużo odpowiedzi! Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz myślę, że musiałbyś patrzeć na pogodę w tym miejscu i kumać czy twoje roślinki nie,potrzebują wody. Albo czy już coś ich nie zjadło. Ogólnie jak nie widzisz co się dzieje to nie zainterweniujesz jak cos jest nie tak. Jeśli nie pojawiasz się na śpicie minimalizujesz przypal, ale też możesz na jesień szukać czegoś czego nie ma.Jesli sam koszt nasion i zrobienia tej akcji cie nie przeraża to warto spróbować. Co do nawożenia to Biotabsy są ok na takie akcje ale drogo by wyszły na outdoor. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie to załatw tanie nasionka zasiej zostaw i będziesz wiedział,jak przyjdziesz czy się udało. Ale musiało by być takie lato żeby dobrze popadało raz w tygodniu. Bo jak będzie ostra susza to czarno to widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z nawadnianiem długoterminowym mam załatwiony

W ziemię dookoła krzaka wkopuje duże wiadro z wodą. W pokrywkach od wiader robię dziury. Robię jedną dużą dziurę i przeplatam na dno wiadra jakąś szmatę żeby dobrze wchłaniała wodę. Szmata musi łączyć dno wiadra z korzeniami rośliny. Roślina w ten sposób dostaje wodę w nie za dużym stopniu. Do wody doleje jakiś nawóz na vega.

Nie jest to oczywiście sposób na nawodnienie na kilka miesięcy bo po pewnym czasie woda się skończy (liczę że z 1.5 mies będzie to działało). Jest to sposób od znajomego, który mówi że używa tego gdy ma jakieś długie wyjazdy z pracy i nie może podlewać swoich roślin na outdoor.

Kolor zielony - roślina

Kolor biały - korzenie

Kolor czerwony - wiadro

Kolor różowy - szmata

Kolor niebieski - woda

r.pdf.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ŁukaszEnko  Przecież nie roślina, ale sama ziemia ci wchłonie zawartość tego wiadra, bo to nie indoor i uprawa w doniczce, ale outdor, więc wiadro ze szmatą, jaka jest nakierowana na korzenie rośliny, wszystko wciągnie ci ziemia, jakiej pod rośliną nie ma tyle, co w doniczce, ale to "ocean" ziemi, jaka to tą wodę z wiadra wciągnie w moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...