Skocz do zawartości
KlausKörner

Sezon i Auto. Gorilla Zkittlez, Godfather OG,Skunk,Critical Orange 🍊, Banana blaze🍌

Rekomendowane odpowiedzi

@KlausKörner  jutro dodam może jak będzie fajny dzień 😄

długo mi zeszło dzisiaj, jeszcze robiłem zupę dla plantów i lst dla tej 8 dniowej rośliny. Future ma jakąś dziwnie zbitą ziemię że jak podlewam to woda nie przesiąka tak szybko tylko płynie po powierzchni gleby i bokami ucieka wylewając się dołem. Twarda woda czy co to jest grane?

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz ziemia wody nie chlonie jak powinna, ubitą może, lub przesuszoną ją masz. Woda wpada między ziemię a donice w tą szczelinę i spływa. Psikaj najpierw spryskiwaczem, aż nasiąknie pierwsze kilka centymetrów, przerwa, i resztę konewką po woli. Będzie piła. 

U mnie za to inne jaja były, bo ten skittlez siedzi w "gorącej ziemi" i nonstop była walka z azotem, przez co i problemy z nawożeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner tu jest to zdjęcie skittlez. Oczywiście tych topków jest więcej ale 3 w kadrze zmieściłem w tym buszu. Jutro tnę siatkę bo i tak dałem ją za nisko, która teraz stanowi problem bo np nie mogę planta wyjąć z boxa. A chciałem przejrzeć rośliny i zrobić fryzjera 

IMG_20211123_184717.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx @Brazil Munster dzięki mordeczki. Onyx, i u ciebie zawita jesień. Brazil Munster, ty za to już zima, spichlerz napelniony

Tak naprawdę, to uprawa jak każda inna, nudna i nic specjalnego do pokazania, ale moim zdaniem to jest to co wyróżnia to forum, każdy może swoje próby, badziewie, ale i starania pokazać, dostanie łapkę w górę, parę słów, można tak nawet lenia zmotywować. 

Uprawiajcie, siejcie, zachęcajcie. Sadzić, palić, zalegalizować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon już kończy po woli, nie wiem ile mu dokładnie zostało, tydzień, dwa, trzy. Autobananowi sie jeszcze zejdzie. 

Przełączylem swiatlo na 15,5h dnia 8,5h nocy. Zobaczymy co się stanie. Dla auto dobrze, zawsze parę godzin więcej na fotosyntezę, ciekaw jestem co zrobi sezon. Ktoś coś wie na ten temat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx może nie. Ogólnie można tak kombinować, ludzie robią zmianę periodu, 12/12 a w połowie kwitnienia 14,15,16h światła, zależy od odmiany. Trzeba wiesz, wyczuć to chyba, lepiej mniej jak za dużo, na pewno 18h wywoła reweg, nie wiem czy 16,5 czy 17 też, ponad to, reweg nie zawsze się przyjmie na roślinie, a jeśli to w takim zaawansowanym stadium, kończąc kwitnienie, indukcja trwała by bardzo długo. Po kosie reweg idzie koło 2-3tyg sama indukcja. 

Tu mam nadzieję, że skorzysta ze światła a nie oszaleje hormonalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No leci sobie cały czas na 15,5 h dnia. Żałuję że wcześniej tak nie zrobiłem. Szczyty w gorilla skittlez obciąłem, resztę planta zostawiłem, dam jeszcze parę dni dolnym partią.  Banana złamałem celowo, w szczycie, aby leżał na równo z resztą odgałęzień, jemu się jeszcze chwilę zejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...