Skocz do zawartości
michas131

uprawa a blok

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc coraz czesciej myślę  o wyprowadzce z domu i wskoczenia do bloku (nowa praca itp.) co za tym idzie chcialbym tez zabrac ze soba cały sprzęt  i dalej sie bawić moze nie z samego faktu marihuany by sie upalic a frajdy  jakiej z tego  czerpie, reasumując  ciekawi mnie jedna rzecz mianowicie rachunki, nie koszty a ciekawosc ludzka o ich wysokosc, glownie interesowalyby mnie  jakies 2 ledy o lacznej wartosci 400w. Byłbym wdzieczny o wypowiedz jakiegos ziomka doswiadczonego w tej sprawie  dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400w pobiera stacjonarny komputer gamingowy a podczas grania w sieci w grę z rozwiniętą grafiką nawet i 700W . Zależy od specyfikacji. Do tego monitor. Ok 30-50W. Gamingowy Laptop to ok 300W. 55" smart TV z soundbarem to około 200W. 

Wiec gdybyś zrezygnował z tego typu sprzetow na rzecz lampy 400 W to:

Sprzętu nie wyłączasz, działa, więc 24/7. Pobiera więc około 400 watów z sieci x 24 godziny x 365 dni / rok = 3, 504,000 watogodzinach lub 3504 kilowatogodzin. Jeśli płacisz 0,66 kWh, płacisz 2312 złotych. Rocznie. Ale nie swiecisz cały rok, i nie 24h.

Przy sezonie:

400W x 18h x 40 dni = 288 kWh  = 190,08zl za weg oraz 

400W x12h z 65 dni = 312 kWh = 205,92 zł za flo. 

Razem uprawa kosztuje 396zl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, KlausKörner napisał:

400w pobiera stacjonarny komputer gamingowy a podczas grania w sieci w grę z rozwiniętą grafiką nawet i 700W . Zależy od specyfikacji. Do tego monitor. Ok 30-50W. Gamingowy Laptop to ok 300W. 55" smart TV z soundbarem to około 200W. 

Wiec gdybyś zrezygnował z tego typu sprzetow na rzecz lampy 400 W to:

Sprzętu nie wyłączasz, działa, więc 24/7. Pobiera więc około 400 watów z sieci x 24 godziny x 365 dni / rok = 3, 504,000 watogodzinach lub 3504 kilowatogodzin. Jeśli płacisz 0,66 kWh, płacisz 2312 złotych. Rocznie. Ale nie swiecisz cały rok, i nie 24h.

Przy sezonie:

400W x 18h x 40 dni = 288 kWh  = 190,08zl za weg oraz 

400W x12h z 65 dni = 312 kWh = 205,92 zł za flo. 

Razem uprawa kosztuje 396zl. 

Znaczy chodzilo mi o wiedze ludzi czy jest jakas mozliwosc by wpadli do mnie po rachunkach lub cos w tym stylu co do 3ceny za rachunki o juz obliczylem na klakulatorze i tez podobnie mi wyszlo 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, KlausKörner napisał:

400w pobiera stacjonarny komputer gamingowy a podczas grania w sieci w grę z rozwiniętą grafiką nawet i 700W . Zależy od specyfikacji. Do tego monitor. Ok 30-50W. Gamingowy Laptop to ok 300W. 55" smart TV z soundbarem to około 200W. 

 

Wszystko napisane. 400w lampa pobiera tyle co gamingowy komputer (z dobrą grafiką i pamięcią RAM)

Czy jest możliwość by wpadli to już raczej pytanie do wróżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...