Skocz do zawartości
Peiper

No name na balkonie

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Peiper napisał:

Moge usunac te spalone liscie? Lampa jest ok. 15-20 cm nad roslina, wyzej nie dam rady podniesc, moze sprobowac roslinke troche polozyc?

te liście jedynie spalone ale nie całe tylko tam gdzie suche, po co kłaść roślinkę ? taką masz wysoką temperature ? to popalenie to od nawozów zapewne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ostatnie 2 podlania były samą wodą (deszczówką) i podwyższyłem lampy do 20-25 cm nad rosliną, chyba jest delikatna poprawa.

Kupiłem tani miernik do gleby, który tutaj wszyscy odradzają, ale sprawdzałem go na kilku roslinach z płynem helliga i wyniki są podobne, plus dla miernika jest taki, że łatwiej niz płynem sie nim sprawdza. Ten miernik działa tylko w glebie, nie działa w płynach i ph zmienia się w zależności od wilgotności gleby, tzn. im bardziej mokra gleba, tym ph mam niższe, a kiedy ziemia wysycha, to ph wzrasta. Pokazuje też wilgotność gleby i działa to poprawnie, więc nie trzeba tez palca wkładac w ziemie, zeby wiedziec, czy podlac.

 

20211010_115313.jpg

20211010_115034.jpg

20211010_115323.jpg

Edytowane przez Peiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peiper ja już Ci kiedyś pisałem albo i nie, ale to raczej nie jest morda od lampy. To jest problem z pierwiastkami. Teraz już nie ważne czy pH, czy nawozy, czy jedno i drugie bo za wiele już nie poprawisz, ona kończy żywot po malu, ale to nie od lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KlausKörner napisał:

Peiper ja już Ci kiedyś pisałem albo i nie, ale to raczej nie jest morda od lampy. To jest problem z pierwiastkami. Teraz już nie ważne czy pH, czy nawozy, czy jedno i drugie bo za wiele już nie poprawisz, ona kończy żywot po malu, ale to nie od lampy

Tak pisałeś, ale jak przestałem nawozić i podwyzszyłem lampy, to mam wrażenie, ze jest lepiej.

@KlausKörner co oznacza problem z pierwiastkami? Bo chciałbym na przyszłość wiedzieć. Pisałeś, że brakuje jej niemobilnych pierwiastków, jakie nawozy polecasz, zeby przy nastepnej uprawie nie miec z tym problemu.

Poczekam do nastepnego podlania, za ok. 5-6 dni i podać jej alga bloom, 1/2 dawki PK13/14, czy dalej sama woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu następna uprawa nie lej tyle nawozów. Bo jak czegoś jest za dużo to czegoś jest za mało, zjebane pH się robi, i są deficyty wszystkich pierwiastków wtedy. 

Ty lej jej już sama wodę daj żyć tej roślinie. Ona kończy po woli, tam już za chuj nie dojdziesz co się z nią dzieje. Po co bloom po co pk jak ona pomocy w niebo wola i to od dłuższego czasu. Wszystkie liście to pokazują. I one już nie wrócą do poprzedniego wyglądu. Tu nie ma co zgadywać, ma nadmiar azotu, nadmiar p i k, przez to niedobory magnezu Calcium, pierwiastków nie mobilnych i pewnie zasolona glebę i kwaśne pH. Dlatego wygląda jak wygląda. To się już nie odwróci. Wal jej flusha i ścinaj to w pizdu taka moja rada, szkoda się wkurwiac dalej, wysusz sobie w bo ie i sadź nową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Powiedz mi jeszcze, czy odkwaszac glebe? Moge ja podlac odstana kranowa, o ph 8, albo ja zakwasic ph -, czy lac dalej deszczowke?

I drugie pytanie, czy na kolejna uprawe zaopatrzyc sie w cal mag, czy dolomit wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Peiper napisał:

I drugie pytanie, czy na kolejna uprawe zaopatrzyc sie w cal mag, czy dolomit wystarczy?

jak out to dolomit 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...