Skocz do zawartości
Peiper

No name na balkonie

Rekomendowane odpowiedzi

Diagnozuje że gówno widać na tym zdjęciu. Liść zmienił kolor tyle widać

A dolne liście żółkną i odpadają bo roślina kończy żywot i wysysa z nich substancje by karmić topy. To normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brazowieja liscie przytopowe. Najbardziej widoczne jest przy glownym szczycie, przy pozostalych koncowki brazowieja. Moze lampy sa za blisko? PH wody zmierzonej z podstawki jest pomiedzy 5.5 do 6. Zastanawiam sie, czy dosypac dolomitu.

 

20210924_114559.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, konopny_janusz napisał:

Może niedobory pk? Obstawiam że coś będzie z nawozami

Mierzylem ph ziemi plynem helliga i wychodzi kolor zolty, czyli ph 6-7. Wprowadzac jej powoli pk 13/14, czy lac dalej alga bloom? mam jeszcze planton k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden liść więc uszkodzenie mechaniczne lub choroba obejrzyj liść jeśli widzisz coś podejrzane od spodu tu utnij liść. Jeśli nie ma oznak pasożytów czy choroby to olej . Jeśli choroba będzie się poszerzać to utnij liścia za wczasu i obserwuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EneDue napisał:

To jeden liść więc uszkodzenie mechaniczne lub choroba obejrzyj liść jeśli widzisz coś podejrzane od spodu tu utnij liść. Jeśli nie ma oznak pasożytów czy choroby to olej . Jeśli choroba będzie się poszerzać to utnij liścia za wczasu i obserwuj

Dobrze mówi! Skrecić Mu! 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia sie na innych lisciach. Wedlug tabeli niedoborow wyglada to na niedobor P i K, te plamy pojawiaja sie w poblizu lamp i tylko na lisciach przytopowych. Pasozytow zadnych nie ma ( szukalem z lupa w reku), PH ziemi, zmierzone plynem helliga wyszlo na zolto ( ph6-7), podlewana byla 2 dni temu deszczowka, wczesniej dostala dwa razy algabloom w niepelnej dawce. Ktos ma jakies sugestie, opinie, porady, itp?

 

20210925_093635.jpg

20210925_093644.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja sie pogarsza, o ile na wegu kiedy byla na balkonie wszystko bylo ok, to teraz na flo po przeniesieniu do boxa sytuacja sie komplikuje. 

PH ziemi, zmierzone plynem helliga, pokazuje ph 5-6, czyli musze odkwasic ziemie?

3 dni temu byla podlana biohumusem przed wlaczeniem swiatla, a potem alga bloom przed wylaczeniem swiatla, do obu nawozow dodalem szczypte sody oczyszczonej, zeby podniesc PH. Kolejne podlanie wypadnie za 2/3 dni (sugeruje sie waga doniczki, bo palca w ziemie wbic nie sposob, korzen zajmuje cala doniczke). Dosypalem troche ziemi do ziol PH 6-6.5. Kolejne podlanie zrobic woda z wyregulowanym PH, czy dodac nawoz? Bedzie cos z tej rosliny jeszcze, czy raczej bedzie usychac powoli? Ja wiem, ze nikt z Was nie jest wrozka, zeby przewidziec co z niej bedzie, ale kompletnie nie wiem co robic.

 

20211001_122045.jpg

20211001_122108.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Peiper nie no pH 5-6 jak wychodzi to chyba spoko nie ma co dokwaszać. Ja swoją podlewam praktycznie codziennie podczas kwitnienia bo tak wciągała wodę. Oczywiście nie dawałem za każdym razem nawozu. Ty sie stosujesz do jakiś tabelek z tymi nawozami czy jak dozujesz?

A i czy podnosiłeś tą lampę czy zostawiłeś te 15 cm nad? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mleczyk lampy troche podnioslem, sa teraz ok. 20 cm nad roslina. Nawozy zaczynalem dawac od 1/2 dawku, a potem stopniowo zwiekszalem, teraz dostaja 100% dawki, co drugie podlanie. Podlewam co 5/6 dni, kiedy widze, ze maja sucho i doniczka jest lekka. Ale jest tak, ze problem sie zaczal, kiedy dodalem wiecej swiatla i obnizylem lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wyglada jakby miała za sucho po prostu. 5/6 dni to długie odstępy. Jaka tam jest temperatura? Z nawozami tez bym trochę przystopował i zmniejszył z dawki 100% na mniej. Co reszta uważa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Konto.paczkomat napisał:

Dla mnie to wyglada jakby miała za sucho po prostu. 5/6 dni to długie odstępy. Jaka tam jest temperatura? Z nawozami tez bym trochę przystopował i zmniejszył z dawki 100% na mniej. Co reszta uważa?

Jest podlewana kiedy ma sucho, dostaje 2-2.5 l wody, aż sie wyleje na podstawke. Temperatura od 20 st. C przy wył. światłach do 26 st. C przy zał. światłach. z nawozów dostaje biohumusa i alga bloom, czyli nawozy organiczne, co drugie podlanie, czyli raz na tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge usunac te spalone liscie? Lampa jest ok. 15-20 cm nad roslina, wyzej nie dam rady podniesc, moze sprobowac roslinke troche polozyc?

 

20211005_151612.jpg

20211005_151457.jpg

20211005_151428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...