Skocz do zawartości
Peiper

No name na balkonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Rozpocząłem swoja przygodę z uprawą i postanowiłem założyć fotorelację, licząc na waszą pomoc i wskazówki.

Nasiono znalezione w paleniu, Roślina wyszła z ziemi 12.06, obecnie po przesadzeniu i wykonaniu lst jest w doniczce 15l w ziemi plagron light mix, do której na wierzch dosypywałem torf kwaśny i dolomit. Podlewana jest głównie deszczówką, czasami odstaną kranówką. Nawożona była biohumusem doglebowo i plagron vita race dolistnie, po wykonaniu lst zrobiłem oprysk asahi sl. Na początku września zaczęła kwitnąć i 6 dni temu dostała 1/2 dawki alga bloom, a wczoraj była podlana deszczówką i opryskałem vita racem. Balkon jest skierowany na wschód, a więc slońce ma od wschodu do ok. godz. 13, potem słońce znajduje się nad budynkiem, w którym mieszkam i roślina dostaje światło słoneczne rykoszetem odbitym od sąsiednich budynków. W pobliżu balkonu jest latarnia uliczna, a więc w nocy nie ma pełnej ciemni. W trakcie uprawy raz mierzyłem PH wody z podstawki, przy pomocy akwarystycznego testu kropelkowego i wyszło, że jest trochę za kwaśne, dlatego dodawałem dolomit.

Z rzeczy, które mogły zestresować roślinę, poza przesadzaniem i lst, to jeszcze na przełomie lipca i sierpnia pozostała bez opieki przez 2 tyg. i w tym czasie uschły dwa dolne piętra liści, a oprócz tego w jednym miejscu jest podgryzana przez jakieś owady (trudno mi powiedzieć jakie), raz albo dwa razy gołąb narobił do doniczki (ale to chyba bardziej jej pomogło niż zaszkodziło).

Wrzesień zapowiadają słoneczny, ale w październiku mogą wystąpić przymrozki, wtedy planuje ją przenieść do boxa 40x40, w którym mam wentylator wyciągowy i panel ledam 35W, mogę też dodać 2 żarówki led. Box kupiłem w celu wyhodowania klonów, ale niestety nie udało się, więc box stoi na razie pusty. Roślina na pewno nie zmieści się do boxa na szerokość, będę ją musiał jakoś powiązać, żeby ją ścieśnić, być może trochę poobcinać.

To chyba wszystko z ważniejszych info. na jej temat, liczę na Wasze wskazówki. Pozdrawiam.

 

20210915_093013.jpg

20210915_093119.jpg

20210915_093055.jpg

Edytowane przez Peiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła do boxa, bo mi na nią sroki zaczęły polować, całe szczęście mój dzielny pies je przegonił. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo jest mocno ściśnięta.

 

20210915_234616.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze swiecic jej 12/12 w godzinach podobnych, jakie miala na balkonie?

Temp. w boxie 25 st. C, wilgotnosc 60%,  mam nadzieje, ze wilgotnosc spadnie, jak wentylacja dluzej pochodzi, a jesli nie, to dodam saszetki pochlaniajace wilgoc.

Prosilbym @Tester, o polaczenie postow, bo nie moglem juz edytowac.

Tak to wyglada przy wlaczonych lampach. Oczywiscie musialem ja uwolnic z lst.

 

 

20210916_094717.jpg

Edytowane przez Peiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, KlausKörner napisał:

Lampę koniecznie daj niżej.

Lampa jest 30 cm od szczytu, o ile ja obnizyc?

2 godziny temu, mirecki napisał:

Będzie tam miejsce na mieszający wiatrak? 😜

Wejdzie wentylator na klipsa, przymocuje go do rurek od boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Dolne, zwiędnięte liście stopniowo usuwam. Dość szybko żółkną te dolne liście i pokazują chyba wszystkie możliwe niedobory, zdrowe liście zostawiam.. Dodałem kilka zarówek led, wszystkie 2700k. Podlewam, kiedy doniczka jest lekka, alga bloom na zmianę z deszczówką. Powolutku kwitnie, 2 miesiące to chyba minimum kiedy bedzie gotowa? Temperatura od 20 st. C do 26 st. C. Wilgotność jest wysoka, od 50% do 70 % w ciemni. Dodać jeszcze jeden wentylator mieszający od spodu? Prosiłbym też, o polecenia jakiejs dobrej, taniej lupy jubiler., bo czytałem, ze jedni są zadowoleni, a inni nie, więc prosze o sprawdzona markę. Dzieki.

 

20210923_194636.jpg

20210923_194834.jpg

20210923_194909.jpg

20210923_194851.jpg

Edytowane przez Peiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...