Skocz do zawartości
maik.logan

Temperatura i wilgotność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem poczatkujacy. Mam pytanie odnośnie konopi.

Faza weg temp. dzień 24-28 a wilgotność 60/70%w nocy naturalnie mniej a faza kwitnienia temperatura 24-28 wilgotność 50/60%

Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maik.logan Więc tak:

  • Początek wegu 70-80%
  • Późniejszy weg 60-70%
  • Początek kwitnienia 50-60%
  • Ostatnie 3-4 tygodnie 40-50%

Tak to wygląda według teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maik.logan Kolego oprócz uprawy polecam przyspieszony kurs obsługi googla 😛

  • Wegetacja 20-30
  • Kwitnienie 18-28

To są oczywiście optymalne wartości rośliny przeżyją większe i mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też pamiętać:

Indica/hybrid indica  temp 20-30 wilgotność 50-60

Sativa/hybrid sativa temp 25-35

wilgotność 60-70

Podpierając się informacjami z Humboldt seed bank, utrzymywanie wilgotności w wysokim zakresie tj 70-80 przez cały weg jak robi sporą część growerow, skutkuje obniżeniem plonu. Roślina najpierw staje się w korzeniach leniwa bo pobiera sobie wodę dolistnie, a potem pasywnie może blokować przyswajanie składników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie z ziemi to utrzymuj wysoka wilgotność rzędu 70-80 a jak zbuduje już dwa piętra liści to trzymaj się 50-65 na wegu a po przełączeniu na  flo max 60 w pierwszej fazie max 50 w fazie drugiej kwitnienia. Oczywiście to wartości przybliżone, zależne i od pogody na zewnątrz i od wielu innych czynników. Co do zasady siewka lubi wysoką wilgotność najlepiej jak ma i 80 a potem schodzisz do tych około 60 + - , a na flo najlepiej jak nie przekracza 60 na początku i 40-50 na koniec.

Jak będziesz miał odchyły od tego to też nic się nie stanie. Najważniejsze aby siewka miała koło 80 , a nie 50 , i na drugą faze flo żeby było 40-50 a nie 60-70. Reszta wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed mocniejszy wyciąg/ wentylacja/ osuszacz, pochłaniacze wilgoci takie saszetki w sklepie kupisz. Albo jak po taniosci to wez kup ryż w woreczkach i rozwieś w boxie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawiłem tani pochłaniacz wilgoci za 4zł kupiłem w supermarkecie. ale słabo idzie bo mam wilgotność miedzy 74 a 82% na flo. a chce zbić żeby nie dostać znowu pleśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...