Skocz do zawartości
Tester

TOPPING - Trening marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, LiitlebigWeed napisał:

można zrobić fim na automacie?? i ile trwa ponowny wzrost i pojawienie sie nowych gałązek??

zależy od automatu, niektóre mają dłuższą faze wzrostu i fim można by było zrobić, ponowny wzrosti pojawienie się nowych gałązek to kwestia kilku dni, LST króluje jeśli chodzi o automaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Krzysztof_Krzys napisał:

Jaki okres czasu trzeba odczekać po topingu by przełączyć na flo czy tydzień czasu to wystrczajacy okres by roślina wróciła "do siebie"? 

po topingu roślina musi trochę podrosnąć aby uzyskać efekt odpowiedni, z 3 tygodnie na wegu po toppingu według mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem top przy 5-6-7 piętrze zalezy jak wyszło ponieważ chciałem wszystkim zrobić ten zabieg w tym samym czasie. Po przełączeniu roślina jeszcze rośnie dużo rośnie wiec wszystko będzie dobrze. Ostatnio zrobiłem topping i przejście na flo po tygodniu było b. dobrze. Chciałem przyspieszyć teraz o tydzień cały cykl i zrobić zaraz po topingu przejście na flo ale jednak się wstrzymam i zrobię jak prędzej tj po 7 dniach. 

ps. Okres wege, jak i topping i przejście na flo po topingu uzależniony jest od roślin - odmianie, ilości ich na m2 itp itd, nie potrzebnie zadałem pytanie ponieważ każdego uprawa może być/ była inna i każdy z nas ma inne oczekiwania, techniki "potrzeby" nie naguje waszych odpowiedzi aczkolwiek zbędne pytanie z mojej strony teraz to widzę (= 

peace. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Raz Sadzilem Roślinę...

Ma Już 9 Pięter I Ją Przyciołem...

Będzie Coś Z Tego...??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tester napisał:

a skąd mamy wiedzieć daj fotkę chociaż jak wygląda

Spoko Za Małą Godzinkę 

Ok...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak ugryźć temat toppingu i lst? 

Planuje zrobić topping raz, później zrobić lst i drugi raz topping, czy to będzie miało sens? Pozniej ewentualnie będę przekładał szczyty przez siatkę, tylko nie wiem czy za dużo nie kombinuje 😅 na aut robiłem zawsze tylko topping, nawet po 3-4 razy i było elegancko 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

W tym tekście jest napisane, że roślinka musi mieć 3-4 piętra minimum, liczymy od tych pierwszych pojedynczych, później te z 3listkami to już drugie piętro? 

Jak to się ma w praktyce, w którym momencie najlepiej zrobić toping? Planuje jeszcze lst zaraz w dzień topingu. Czy te dwa nowe szczyty dalej ściągać w dół jak beda rosly, czy już zostawić zeby szły w gore? 

Wega planuje robić tak 35dni. Narazie dziewczyny mają 9dni i piąte piętro idzie licząc od tych pojedynczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989  ja liczę od tych liści z 3 listkami. Zrobiłem lst i godzinkę później topping. Roślinka oczywiście przystopowała ale że robiłem pierwszym raz topping to nwm czy był to normalny czas przystopwania czy zbyt długi.
Gdzieś lekko po ponad tygodniu dopiero zauważyłem że coś odbiło.

Co do ściągania tych nowych szczytów po toppingu to chyba zależy czy chcesz żeby od tych szczytów szły kolejne rozgałęzienia. Ja tylko jeden ściągnąłem i tylko dlatego że miałem akurat przestrzeń między innymi rozgałęzieniami i fajnie się w to spasowało. Drugi szczyt z toppingu rośnie tak jak jakby był pierwotny, jest najwyżej ze wszystkich, więc chyba minąłem się z celem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry zieloni Gracze. Czy ktoś z Was stosował może metodę toping podczas hodowania odmiany automatycznie kwitnącej? Chodzi mi o efekt? Czy odcięcie głowy 🔪 roślinie zaraz jak tylko pojawi się 5 piętro nie zestresuje jej na tyle że zdąży się zregenerować przed okresem kwitnienia jednocześnie puszczając całą moc na poziom.. robił który lub która? 🤣👍👋

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@sopel to tylko zależy od szczęścia (genów, warunków w namiocie, żywienia, oświetlenia) i doświadczenia. Na pewno poszedłbym bardziej w top niz fim. Nigdy się nie dowiesz czy puszczając wolno vs hard trening co będzie lepsze w plonie. Chyba że z automatów zrobisz klony 😂 ja robiłem fim i top, coraz więcej osób trenuje hard automaty. Ale jak będę jeszcze działał af to na tą chwilę tylko lst

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 no ja doświadczenia nie mam żadnego. Myślałem o lst i skłaniam się ku temu rodzajowi treningu aczkolwiek jednorazowy toping wydaje się łatwiejszy do przeprowadzenia pomimo że lst jest tak samo łatwe. Zobaczę jak będzie wyglądać pod koniec tygodnia w niedzielę i wtedy zadecyduję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel tak jest łatwiejsze, jak o sam rodzaj wykonania mechanicznego. Ucinasz leb i po problemie. Problemem zawsze jest czas rozwoju i zaskok na indukcję. Źle to wymierzysz i porosną karły 🙂 wszystko się da, a poprzez próby nabędziesz doświadczenia. Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...