Skocz do zawartości
Tester

TOPPING - Trening marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

Czym jest topping marihuany

Topping jest bardzo popularnym treningiem w celu powiększenia zbiorów. Topping marihuany polega na ucięciu stożka wzrostu w odpowiednim miejscu, tak że zamiast jednej głównej łodygi mamy dwie. Najlepiej przycinać główny szczyt gdy roślina posiada minimum 3-4 piętra. Metoda ta jest prosta do wykonania, szczyt można usunąć nawet palcami. Należy uciąć cały szczyt tak jak na przykładowych zdjęciach poniżej.  

Topping-marihuany.png

Zdjęcie po wykonanym toppingu

topping-marihuany.jpg

Miejsce ucięcia 

topping-marihuany.jpg

topping-marihuany-konopi.jpg

Porównanie roślin  

 

Topping marihuany a FIM

Te dwa treningi są do siebie bardzo podobne, lecz przy toppingu usuwa się cały szczyt, i jest to trening łatwiejszy do wykonania, a w przypadku treningu FIM należy uciąć ok. 80% głównego szczytu, przypominamy czym jest trening FIM

topping-marihuany.jpg

Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem będzie topping gdyż jest łatwy do wykonania, nie potrzeba nic podwiązywać i nie wymagana jest precyzja jak w przypadku treningu FIM.

Efekty po toppingu

Największym plusem tego typu treningu jest oczywiście większy plon trenowanej rośliny. Konopie rosną z dwiema głównymi łodygami, przez co krzaczek jest trochę niższy za to szerszy z większą ilością odgałęzień. Bardzo dobrze sprawuje się razem z treningiem LST, można znacząco zwiększyć ilość kwiatostanów. 

topping-marihuany.jpg

Dwa główne szczyty po toppingu

Topping na automatach 

Niektórzy odradzają toppingu na automatycznych odmianach argumentując że automaty mają krótki okres wegetatywny i roślina nie zdąży odpowiednio urosnąć po wykonanym tego typu treningu. Można się z tym zgodzić ale nie do końca, niektóre automaty mają trochę dłuższy tryb wegetatywny przez co można zrobić im topping, było wiele przypadków gdzie taki trening zadziałał znakomicie na automatyczne odmiany i zwiększył plony. Topping marihuany często jest wykonywany na outdoorze, daje bardzo dobre efekty i rolnicy chętnie go wykonują, dlatego że jest prosty i skuteczny. Również wielu growerów wykorzystuje topping marihuany w swoich uprawach pod lampami, dzięki temu uzyskują świetne rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Idąc tropem poradnika zrobiłem toping jakieś 4 dni temu ale martwi mnie to że nie widzę tam żadnej zmiany. Czy roślinka może się nie dzwignąć po czymś takim?

20200104_094023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Wiesz no co prawda nie zrobiłem fotki przed cięciem ale te dwa stoją w miejscu.  Nie ruszyły się o choćby milimetr, a widząc jak zapierdziela cała roślina to mam obawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topping to bardzo duzy stres dla rosliny, dlatego przez jakis czas bedzie stala w miejscu i nic w tym dziwnego.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak zrobiles topping na automacie to bravo ty :DD

lepsiej Fuck I Miss ale to dla mnie na np durbankach typowo outowych odmianach 

1szy toping pozniej po fimie kazdy szczyt i jest ostre podpieranie roslinek :D|D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester No ale czy nie będzie to aż taki stres że zabije to rośline i wcale nie pójdzie. Automat to nie jest, przynajmniej na opakowaniu po pestce nie było infomacji że to automat.

 

Edytowane przez dromek1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Zdjęcie porównawcze podpisane 'z Toppingiem' i 'Bez Toppingu' jest trochę nie adekwatne. Roślinka ze zdjęcia podpisanego 'Z Toppingiem' przeszła dodatkowo LST. A więc ilość topów została osiągnięta również przez LST. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie coś mnie nurtuje : zrobiłem topping I Fim na głównych szczytach w momencie gdy planty posiadały 4 pięterka. Teraz leci 3ci tydzień na wegu. Kiedy będzie najodpowiedniejszy moment aby wykonać więcej takich "operacji" na nowo wyrośnietych odnogach? Już teraz czy może na samym końcu przed przełączeniem na flo?

Z góry dzięki 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 robi się przed flo, aby krzak mógł trochę podrosnąć, możesz takie treningi powtarzać ciachasz odgałęzienie podrasta trochę i znowu ciachasz, zależy jaki to krzak bo na automacie nie poszalejesz, wszystko zależy od długości wega 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Ok, czyli reasumując:

lepiej teraz? (3tyg weg) czy tuż przed przełączeniem na kwitnienie? Na początku flo krzaczek nadal rośnie więc tak racjonalnie myśląc, jak zrobię Fim kilka dni (2,3) przed flo to powinno być ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron poczekaj, żeby miała minimum 5 pięter, a najlepiej z 6 i wtedy uwalasz całe ostatnie pęterko-u mnie tak najszybciej dochodzą do siebie. Jak masz chęć się bawić i masz czas na długi weg, to możesz zostawić tylko np. pieterko 3 i 4 i potem jeszcze raz top, potem jeszcze raz. Będzie równa roślinka, ale to trochę czasu zajmuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...