Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

EC / TDS WODY Z KRANU?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Dzisiaj znalazlem miernik ec tds. Chciałbym zacząć uprawe hydro dokladniej dwc. Użyłem tego miernika do sprawdzenia odstanej wody z kranu tylko zupełnie nic z tego nie rozumiem i w internecie nie znalazłam potrzebnych informacji. 

Po włożeniu miernika do wody wyskakują mi liczby:

Us/cm 0240

Ppm 0120

I teraz moje pytanie jakie jest te Ec mojej wody z kranu?

Dzieki za pomoc!

20210912_113429.jpg

20210912_113348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum dzięki za odpiedź! miernik nie jest najlepszej jakości ale znalazłem go w gratach. Moze podaje wynik w przybliżeniu. Nigdzie nie moge znaleźć jakiegos kalkulatora zeby przeliczył mi to na ec. Jesteś pewny ze to napewno 0.24 a nie inny wynik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! 120- masz też na mierniku 🙂 mnożysz razy 1000 i dzielisz przez 2

wskazania są prawdopodobne, chociaż nie wiem czy prawdziwe 😉
 sprawdzić go możesz w wodzie destylowanej/demineralizowanej i jakieś opisanej mineralnej (niegazowanej oczywiście)

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, doominik napisał:

Ciekawe czy jest skalibrowany. Milem podobny i przy każdym stuknięciu się rozlkalibrowywal. Z tylu może mieć zrobię do kalibracji 

te mierniki są proste jak budowa cepa, powinien raczej +- wskazywać dobrze; tu nie ma takich problemów jak przy pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...