Skocz do zawartości
sahara

Curring jak konserwować pąki po 3 tygodniach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Od niecałych 3 tygodni konserwuję pąki w słoiku.2x dziennie otwierałem po na 1-2 godziny .I moje pytanie jak dalej konserwować pąki ,czy otwierać codziennie ,czy nie . Nie mogę znaleźć informacji  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik dzięki za odpowiedź,ale konkretnie rzadziej to jest raz na ile ? Raz w tygodniu czy dwa razy w tygodniu ? I na jak długo godzina czy kilka minut.To moja pierwsza przygoda ze zbiorem ,więc nie chcę nic spieprzyć.Myslę,że będę przechowywał na max 4 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałóż pokrywki na słoiki i umieść je w chłodnym i ciemnym miejscu, aby chronić pąki przed wymienionymi powyżej zagrożeniami. Najlepiej umieścić je w szafce lub innym pomieszczeniu, w którym utrzymuje się temperatura 21°C, a wilgotność względna w słoikach wynosi 60–65%. Jedynym sposobem dokładnego wykonania pomiaru jest umieszczenie małego higrometru (urządzenia mierzącego wilgotność) w każdym słoiku.

W ciągu pierwszych kilku dni będziesz musiał sprawdzać pąki około dwa razy dziennie. Sprawdzaj je przez szkło i uważnie obserwuj, czy nie powstają jakiekolwiek formy pleśni. Za każdym razem podczas sprawdzania słoików będziesz także musiał otworzyć pokrywkę na kilka minut, aby zapewnić wymianę świeżego powietrza. Miej także oko na higrometry. Jeśli odczyt wskazuje wilgotność 60–65%, kontynuuj bez żadnych zmian. Jeśli wilgotność będzie zbyt wysoka, zdejmij pokrywki ze słoików na około 3 godziny, aby nadmiar wilgoci mógł się ulotnić. Jeśli wilgotność jest zbyt niska, pozostaw słoiki zamknięte na dłuższy czas. Jeśli nadal nie zauważysz wzrostu wilgotności, umieść małe saszetki nawilżające w słoikach, których dotyczy problem.

Kontynuuj otwieranie słoików raz dziennie przez następne 2 tygodnie, podejmując odpowiednie kroki w celu utrzymania optymalnej wilgotności. Po 3 tygodniach Twoje pąki będą dobrze zakonserwowane i gotowe do palenia. Warto zaznaczyć, że cierpliwość popłaca. Jakość Twoich kwiatów będzie się zwiększać nawet przez 6 miesięcy procesu konserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...