Skocz do zawartości
Ważniak

Easy Sativa ++. Małolaty.

Rekomendowane odpowiedzi

Żłobek i ośrodek wychowawczo młodzieżowy o powierzchni 50x50cm.

Niski na 80cm grow tent, ma kominową grawitacyjną wentylację wzmocnioną cichym wiatrakiem komputerowym 125mm.

Światło zapewnia specjalna lampa do uprawy roślin, o pełnym spektrum światła.

Wszystko zostało obliczone, skonstruowane i wykonane do tego pomieszczenia, przez bardzo drogą firmę, na najwyższej jakości podzespołach.

Pięć punktów świecących. Max moc 200W. I ma nawet płynną regulację.

 

 

Nawozy mineralne.

Inne, nieznane.

 

Nasiona Easy Sativa. Przypomina mi się rozmowa.

- a może coś, co rozsadzi ci boxa.

-taaaa chcę coś co rozsadzi mi boxa.

+ Indica.

+ Hybryda, Geny od dawna znanej najpopularniejszej na świecie odmiany.

 

 

 

 

Uprawiając Marihuanę szybko zorientowałem się że wysiew i początkowe tygodnie wzrostu to nie tylko niewykorzystane miejsce w boksie, ale też utrata czasu.. Kupiłem małego boxa i od kolegi dostałem CFL 125W. Zarówka była popsuta i nie świeciła pełną mocą. Nie było wentylacji, grawitacja radziła sobie z odprowadzaniem ciepła, niestety rośliny nie rosły tak jak bym tego oczekiwał, marzyłem o lampie o zmiennej mocy, która zapewniłaby dobre warunki w pierwszym miesiącu życia rośliny, czy utrzymanie przy życiu jakiejś matki i rozklonowanie jej.

Marzenie wreszcie się spełniło i mogę realizować plany o długiej fazie wegetacji i treningach.

 

 

Zaczęło się niewinnie, wrzuciłem do wody dziesięcioletnie nasiona Easy Sativy z przekonaniem że nic nie wyrośnie. Dopadło mnie zdziwienie jak po dwóch dniach zobaczyłem pęknięte nasiona. Nie myśląc długo wsadziłem je do ziemi, reszta została w wodzie. Po kilku dniach wyrosły spod ziemi.

482755509_12021-08-30.thumb.jpg.20a82f342a7f5ee1c236bb74f9f36f0c.jpg

Nie bardzo wiedziałem co zrobić bo zaplanowany wysiew nie przewidywał outdoorowej odmiany, a ewentualna dodatkowa przestrzeń przewidziana była na jakieś gody, bo mi się wszystkie nasiona skończyły. Dzięki Kryspiekowi rośliny przeżyły. Prace nad nowym setupem boxa dobiegały końca. Podwiesiłem natenczas doniczkę w rogu boksa z 12 godzinnym światłem.

Jak już wszystko było gotowe, wysiałem nasiona jedynym sensownym sposobem umieszczając je w luźno wrzuconej ziemi.

 

W kącie było ciemno, Sativy zaczęły się rozglądać za światłem.

Nie zamierzałem ich traktować ulgowo, zamierzałem się wręcz nad nimi znęcać.

Poszły do przedszkola wyposażone w zaawansowane mierniki wysokości i mają 20 godzin aktywności.

Z pozostałych nasion „kiełkujące” nasiona wrzuciłem do doniczki D2 (na czas obecny nie wiem która to D2) Ze 20-30% pękło, wyrosło ponad 10% ale nie wszystkie przeżyły.  

643625792_32021-08-16.thumb.jpg.c11cef33c6f5fe8076ea0c25572b802c.jpg

265409641_42021-08-17.thumb.jpg.a107b8495bb35c372a8a62cfd7760109.jpg

24W. To najsłabsze światło w miarę równomiernie rozłożone z niewielkimi wahaniami i wielką czarną dziurą z lewej strony w tylnej części boxa ale to moja wina bo boxa używam niezgodnie z instrukcją.

150PPFD to natężenie fotonów aktywnych w procesie fotosyntezy, oblicza się w zależności od lampy. Mierzę w przeliczniku słonecznym, faktycznie wartość ta jest niższa o jakieś 20%.

To samo co PAR fotosyntetyczne aktywne promieniowanie. Mierzone w mikromolach na metrze kwadratowym w sekundę, łatwa dla wyobraźni skala, zwykle indoor zamyka się w 1000. Mój box na kwitnieniu przy pełnej mocy ma średnio 600, ponad 300 widzę słabiej ale dobrze rozwijające się kwiaty. Mój stary miernik za 10zł kończył skalę na 800PPFD.

Dla porównania słońce przy lekkim białym zachmurzeniu 4 godziny po wschodzie słońca osiąga 1000. Wysoko na niebie w południe robi się jakieś 2500.

 

Co to się stanęło?

1951913881_52021-08-22.thumb.jpg.6a710bf6f3e4cd5a8787e246354d2805.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Witam.Zjebawszy kolego po całości. Sadzisz nasiona po parę sztuk w jednej doniczce przykrywasz folią i wszystko gnije.widac po ziemi ,że przelana .Proponuje po ogladac YT,albo zaciągać wiedzy z tego forum.

Piszesz jakies pierdoły o znecaniu sie nad roślinami albo o zaawansowanej technice oświetlenia. Kolego za dużo blantow spalileś.Przestań  mierzyc natężenie .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dan007 napisał:

.Proponuje po ogladac YT,albo zaciągać wiedzy z tego forum.

Dzięki za odpowiedź.

To dobra rada postaram się skorzystać, nie wiem czy na tym forum znajdę coś co mnie zaskoczy.

No chyba że takie rady -

2 godziny temu, Dan007 napisał:

Przestań  mierzyc natężenie .

Zburzyłeś mi pogląd na uprawianie roślin.

W takim razie co z pomiarem temperatury, wilgotności, ph, EC?

Gdyby nie pomiary wydajności wentylatora, lampy, jak byśmy je do boxów dobierali?

2 godziny temu, Dan007 napisał:

Piszesz jakies pierdoły o znecaniu sie nad roślinami albo o zaawansowanej technice oświetlenia. Kolego za dużo blantow spalileś.

No to akurat prawda, ale mam wrażenie że ty nic nie paliłeś.

W poście powyżej to pytanie jakby retoryczne, ja doskonale znam na nie odpowiedź. Wszyscy poznają ale to następnym razem.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko, tyle pierdolenia, jakas dziwna historia a na koncu roslinki padly w pierwszych dniach. Chlopie rob to po ludzku, szybko i skutecznie a nie filozofujesz.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spinacie do ziomka, tylko dlatego, ze sobie robi eksperymenty i w sumie dzieli się rezultatami LOL 

Kto wie, moze odkryje coś nowego 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster Nawet nie czytałeś całego postu co tylko dowodzi twojej głupocie i złośliwości.

"wrzuciłem do wody dziesięcioletnie nasiona Easy Sativy z przekonaniem że nic nie wyrośnie. " - juz drugie zdanie mówi, ze to jedynie eksperyment. Czytanie ze zrozumieniem się kłania kolego, a wystarczy pomyśleć zanim się kogoś na forum zjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak @Ważniak czytajac to przy blancie cofnelem się dwa razy z nie dowierzaniem... .Pomyślałem, że jest coś nie tak z moim ziu...,ale po chwili zrozumiałem, że masz 15 lat albo robisz sobie beke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie spoko, jak chce niech pisze tego typu rzeczy bo w końcu jakiś odbiorca jego kontentu się znajdzie, @Ważniak rób to co robisz bo robisz to po swojemu a widać że znasz się na uprawie tylko odpisujesz to w trochę mniej przystępny sposób 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się dobrze bawiłem czytając tą relacje i aż mi się żal zrobiło jak zobaczyłem ostatnie zdjęcie 

jak dla mnie każda taka historia ma element nauki- jak by wyglądał ten świat gdyby ludzie nie eksperymentowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy ludzie nigdy nie znormalnieją ;D mam z niego beke od samego początku istnienia na forum 

juz był taki jeden o nicku Pan, tez zgrywał kozaka, założył fotorelke na 33 krzaki i znikł ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soniq21 Nawet te na smartfony potrafią zaskoczyć działaniem, to nic innego jak apka na czujnik światła 😉

Działa podobnie do automatycznej jasności, tylko "łapie" co innego 😁 pewnie porównanie z profesjonalnym sprzecior em nie da aż tak dużych różnic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta niech się bawi po swojemu, jaja są przynajmniej jakieś, a nie nudy. :D Ja tak od siebie naukowo dorzucę, że może promieniowanie kosmiczne je zabija, albo ziemia była z Czarnobyla? Sądzę, że przydałby się licznik Geigera, to mogłoby dać odpowiedź. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2021-09-12-15-49-35-142_com.opera.browser.jpg

Sadzonki konopi wymagają tylko 200-300 PPFD na sekundę przez pierwsze trzy tygodnie życia. 

 

Aby dostarczyć roślinom 20 moli światła dziennie, światło do uprawy będzie musiało dostarczać 308 μmol na sekundę na czaszę przez 18 godzin bez przerwy podczas fazy wegetatywnej (wegetatywnej) konopi .

 

Podczas fazy kwitnienia konopi światło do uprawy będzie musiało dostarczać 462 μmol na sekundę przez 12 godzin, aby uzyskać 20 moli światła dziennie.

 

Jeśli chcesz zwiększyć ilość światła z 20 do 40 moli dziennie, co skutkuje wyższymi plonami, wystarczy podwoić powyższe liczby – 308 PPFD do 616 PPFD podczas fazy wegetatywnej i 463 PPFD do 925 PPFD podczas kwitnienia faza.

 

Ile światła (PPFD) potrzebują automatycznie kwitnące rośliny konopi (automatycznie kwitnące)?

Jeśli uprawiasz rośliny automatycznie kwitnące, powinieneś trzymać się zalecanej intensywności światła w fazie wegetatywnej 306-617 PPFD przez cały okres życia rośliny konopi automatycznie kwitnącej .

 

Dzieje się tak, ponieważ automatycznie kwitnące wymagają 18 godzin światła dziennie przez cały cykl życia, zamiast przełączania na 12 godzin światła do kwitnienia, jak fotoperiodyczne rośliny konopi.

 

Ze względu na dłuższe dni świetlne, światło nie musi być tak intensywne w przypadku roślin automatycznie kwitnących, jak w przypadku roślin nie kwitnących automatycznie, które mają o 33% mniej czasu na pochłonięcie całego światła, którego potrzebują podczas kwitnienia. 

Dzienna całka światła ma miejsce wtedy, gdy bierzesz te liczby PPFD i dodajesz je w ciągu jednego dnia. Ponieważ liczby PPFD reprezentują fotony mierzone na sekundę, w ciągu jednego dnia możesz otrzymać miliony mikromoli.

 

1 000 000 μmol = 1 mol światła.

 

Rośliny owocowe lub warzywne potrzebują od 20 do 40 moli światła dziennie. Dotyczy to również konopi.

 

Minimalne całkowite światło może wynosić 20 moli dziennie, jak opisano powyżej, ale większość hodowców dąży do 40 moli lub 40 000 000 μmol dziennie, aby zmaksymalizować wydajność.

 

Jak elegancko ujmuje to PL Light Systems,

 

Krzywa produkcji z uprawy w stosunku do ilości moli dostarczanych dziennie gwałtownie wzrasta między 20-30 molami, zaczyna naprawdę wyrównywać się między 30-40 molami, a ponad 40 zaczyna osiągać punkt malejących przychodów z upraw.

 

Więc najlepiej, jeśli chcesz zapewnić swoim roślinom konopi 40 moli światła, jeśli naprawdę chcesz uzyskać maksymalny plon. Powyżej 40 moli dziennie dodatkowe plony wyrównują się.

 

Powyżej przedstawilem, ile PPFD jest potrzebne w każdej fazie wzrostu konopi, aby uzyskać 20 lub 40 mikromoli światła dziennie.

Podsumowując, za mało masz światła kolego.

Aha. A czemu pozdychaly? To nie wiem. Ty wiesz najlepiej

Edytowane przez KlausKörner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...