Skocz do zawartości
jaracz202tysiace

Pomoc przy złożeniu growboxa 60x40x120

Rekomendowane odpowiedzi

Trening oczywiście będzie. Lst i scrog. Ale w boxie 80cm wysokości, bo taki na początku chciałem kupić, odliczając miejsce na doniczkę i lampę wysokie rośliny by się pewnie nie mieściły nawet przy dobrym treningu. Dlaczego najlepsze są sezonowe na początek? Nastawiłem się na automaty. Dobrze by było jakbym się wyrobił do świąt. Myślisz że się uda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Neron87 napisał:

Dlaczego najlepsze są sezonowe na początek?

bo możesz kontrolować wzrost, przy automatach ok. miesiąc i zacznie kwitnąć nawet jak go świecisz 24h, więc jak coś zepsujesz to nie odbijesz sobie wega jak w przypadku fotoperiodycznych odmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester A no to tak, zdaję sobie z tego sprawę. Trochę jednak czytałem, myślę że przygotowanie teoretyczne wystarczy, żeby aż tak bardzo nie zepsuć. Chciałbym też wyrobić się do świąt ze ścianką. A jak to jest z ilością zbiorów z automata i sezonu, jeśli by rosły tyle samo czasu? Sezony będą mocniejsze, czy na to nie ma reguły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Neron87 napisał:

A jak to jest z ilością zbiorów z automata i sezonu, jeśli by rosły tyle samo czasu? Sezony będą mocniejsze, czy na to nie ma reguły? 

mogły by być podobne plony, zależy też od genetyki danej odmiany. Odmiany indoor fotoperiodyczne mają opinię jedną z lepszych, to z nich przeważnie uzyskuje się najlepszej jakości jaranie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester To po jakim czasie trzeba by przełączyć na flo? Czas kwietnia 7-9 tygodni, czyli po dwóch tygodniach już przełączyć? Byłby z tego w miarę dobry plon w odpowiednich warunkach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester ok dzięki, to jeszcze przemyślę co kupić. A czym się kierować wybierając nasiona? Ceny za nasiona tych samych roślin są różne. Im droższe tym lepsze, czy niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Neron87 na wegu 50-60cm a na flow 30-40cm

Na automatach stosuje się tylko lst a wszystkie inne treningu zalecane są pod pestki sezonowe, oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych i można stosować scorg i lst jednocześnie na automacie ale na tyle go to spowolni że odbije się to negatywnie na plonie

I należy pamiętać że jeżeli masz automat to swiecisz roślinie od początku do końca tak samo i nie zmieniasz czasu naświetlania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Neron87  Jak chodzi o ledmana to weg 30-40 cm , a na flo 20-10 cm. Ledam można trzymać stosunkowo blisko plantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, to mój pierwszy post,

wrzucam go tutaj bo mam podobny temat co ziomal. Jestem przed swoją pierwszą uprawą. Cały czas myślę analizuję i dokonuję lepszych i gorszych wyborów 🙂

Planuję uprawę w namiocie 80x80x160. I ja również mam zamiar robić to w dość zimnym, nieogrzanym pomieszczenu (strych). jest listopad i dzisiaj w nocy było tam 17 stopni. 

Tak jak wyczytałem w teorii fajnie by było jak by roślinka miała około 25 stopni, dlatego planuję HPS bo wydaje ona najwięcej ciepła. jak bym chciał mieć np. 3 roślinki w takim growboxie, to powinienem kupić HPS-600W?

Czy wtedy temperatura będzie git?? Dodam, że jestem kompletnym amatorem i kupiłem gdzieś na olx. spider farmera 1000, bo każdy wychwalał. Jednak nie rozkminiłem tego, że LED'y dają najmniej ciepła - co w moim przypadku jest bardzo potrzebne..
chęć wychodowania i zjarania własnej merry pcha mnie w dalsze wydatki, bo spider farmer nie ogrzeje mi growboxa. Ta temperatura nie daje mi spokoju. Co byście zrobili? ? ? dokupić do niej oświetlenie HPS-600w, i ustawić obydwie dwie lampy ? ?    

Dodam, że planuję tak ustawić rytm roślince aby grzać lampą growboxa w nocy - gdy na dworze są najmniejsze temperatury  (przez co na strychu również są najmniejsze), a wyłączać lampy w dzień, gdy temperatura na strychu nie spada.

pozdrówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner

dzięki ziomuś, ale czy np. Spider1000 + HPS 600W, podniesie temperature z 17 stopni Celsjusza do 25 (optymalnej)? ? to mi spędza największy sen z powiek, 🙂 dziękuję bardzo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx dzięki ziom.

jak zwykle zabralem sie chyba od dupy strony do tego.... no ale taka gówniana robota początkującego 🙂

kupiłem po jednej sztuce różnych nasionek: 

-auto diesel, auto zkittlez, fast jack afghan, gorilla glue,fast amnesia 47, auto big gorilla xl, amnesia, black jack herer. 
I planuje zasadzić na początek tak 3-4 z nich i zobaczyć co się stanie. nie liczę, że odrazu będę mistrzem rolnictwa i liczę się z tym, że coś może się nie udać ale mam nadzieję, że chociaż jedna z nich wypuści fajny plon.

 Czyli proponujesz zacząć od "auto"? 

pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...