Skocz do zawartości
Damian

Główny szczyt opadnięty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a feminizowana roslina outdoor.  Glowny szczyt od 2 dni jest opadnięty zwisajacy a wszystkie inne ladnie do góry stoją.  Co to może być za przyczyna .bylo juz troche za bardzo przesuszone bo nie mogłem podlac wtedy i potem odbiło i ladnie sie rozrosło. Wczoraj odcielem dni donicy i wsadziłem donice w ziemie bo korzenie byly juz mocno pozawijane . Czy to pomorze czy moge coś jeszcze zrobic . Podlewam teraz obficie zeby nie brakowało 

20210904_163212.jpg

Edytowane przez Damian
Błąd pisowni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze masz racje bo bylem zobaczyc i teraz juz jest wyczuwalne jakby złamanie.  Jest bardziej miękkie w tym miejscu i widac jakby takie małe nacięcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian Mordo, w moim przypadku to było przelanie, a nie wysuszenie 😛 i u ciebie wygląda to idealnie tak samo, napewno ci korzenie nie zaczęły gnić? Ja po prostu przesadziłem i po dniu wróciło do normy, tyle ze ja indoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie mordeczko przelanie nie mogło być bo ani deszczu nie było ani ja nie podlewał za duzo 😁

Łodyga w jednym miejscu przy szczycie jest miękka troche i sie zgina jak ruszysz a widac takie jakby małe nacięcia wokoło lodygi . Pierwszy dzień napewno tego nie bylo i lodyga byla sztywna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian Kolego, to ze nie pada i ze nie podlewasz, nie zmienia faktu ze woda moze sie magazynować 🙂 Ja bym zostawił ją na pare dni w spokoju, po czym porządnie po paru dniach podlał z jakimś organicznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Szym napisał:

@Damian odetnij ją i tyle bo chyba się nie podniesie 

No nie wiem czy to nie zaszkodzi . Jakas dziwna ta łodyga dla mnie jest . Dogladam czesto i nic się nie zmienia 

11 godzin temu, KryspieK napisał:

@Damian Kolego, to ze nie pada i ze nie podlewasz, nie zmienia faktu ze woda moze sie magazynować 🙂 Ja bym zostawił ją na pare dni w spokoju, po czym porządnie po paru dniach podlał z jakimś organicznym. 

Panie kolego sprawdzałem miernikiem i bylo sucho.  Teraz jak podlewam to pokazuje ok woda.  No nie wiem bo zeby tak tylko glowny szczyt opadl a reszta wporzadku to nie spotkałem się z czymś takim i nie wiem co jest grane 

3 minuty temu, Damian napisał:

No nie wiem czy to nie zaszkodzi . Jakas dziwna ta łodyga dla mnie jest . Dogladam czesto i nic się nie zmienia 

Panie kolego sprawdzałem miernikiem i bylo sucho.  Teraz jak podlewam to pokazuje ok woda.  No nie wiem bo zeby tak tylko glowny szczyt opadl a reszta wporzadku to nie spotkałem się z czymś takim i nie wiem co jest grane 

Chociaż moze i coś w tym jest związane z wodą bo predzej nie było jak zawsze podlac a raz nawet 2 tygodnie nie dostala wody a byla pod daszkiem foliowym i moze teraz ją to przerosło bo juz zwyczajna suszy . A ja dzis jeszcze zalałem ją bo bylo gorąco.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian ja się spotkałem z takim zjawiskiem często że jak miałem duże krzaki to jedna gałązka zdychała a reszta była ok, to nie przypadek coś musi być z tym bo przy dużych krzakach często się to działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Andi napisał:

@Damian ja się spotkałem z takim zjawiskiem często że jak miałem duże krzaki to jedna gałązka zdychała a reszta była ok, to nie przypadek coś musi być z tym bo przy dużych krzakach często się to działo

I myslisz ze to jakis robak jo . Jak ostatnio napisałeś to się przyglądałem nie raz i dużo na to wskazuje ze moze byc robak w środku łodygi.  Troszkę przykro bo to glowny szczyt i juz raczej nie odżyje.  Tylko nie wiem czy go odciąć vzy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Andi napisał:

@Damian odetnij

Jednak siedzial robak w środku. Odcielem i była łodyga pusta a w niej robak . Oby tylko nie było następnych w środku bo będzie masakra 

20210907_135440.jpg

11 minut temu, Damian napisał:

Jednak siedzial robak w środku. Odcielem i była łodyga pusta a w niej robak . Oby tylko nie było następnych w środku bo będzie masakra 

20210907_135440.jpg

 

20210907_135449.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcielem jeszcze kawałek niżej jedna zdrową galazke i drugi siedzial ale dalej juz widzę łodyga pełna to zakleiłem dziurę.  A galazka do ziemi i pusci korzenie 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10/09/2021 o 15:03, Zielone krainy napisał:

@Damian Ładnie się prezentuje, ale o ile nie mieszkasz w "ciepłych krajach", to marne szanse, że dojdzie.

No tez tak mysle . Ale zobaczymy jak będzie pogoda . Na początek chcialem zrobic folie a jak bedzie jeszcze chłodno to trza bedzie wykopać i pod lampe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...