Skocz do zawartości
Zjaranyarab

Strong Skunk 1x

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mirecki napisał:

@Zjaranyarab jakie za późno? To dopiero początek. Poszukaj nawozu na bloom ( biobizz, canna, hesi, Fox farm, itd), chyba że możesz w domowych warunkach zrobić ze skórek od bananów ale nie znam przepisu. Dolomit też możesz mieć pod ręką. Czym to podlewasz? Sprawdzasz pH? 

Skórkę z trzech bananów do piekarnika na 110 aż będzie brązowa i w miarę sucha. Potem na małe kawałeczki i do słoika 1l . Gorąca woda zalewasz i zakrecasz. Codziennie przemieszac butelka. W 3 dni gotowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie hesi pack najmniejszy i lecę już chyba 4 uprawę na nich ale już się kończą (na vega nie używałem bo glebę miałem dobrą), do tego pk oraz profilaktycznie cal-mag. Do każdego podlewania czy pryskania dodaje krople hesi super vit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mirecki napisał:

@Zjaranyarab ponoć kilka kropel soku z cytryny pomaga ustabilizować pH ale pewien nie jestem więc jeśli ktoś coś więcej wie na ten temat to proszę mnie oznaczyć bo chce wiedzieć więcej. 

Wiem na sto procent,że odrobina sody oczyszczonej stabilizuje pH do przedziału 6,5-7ph. Odrobina to tyle co na czubku łyżeczki się mieści. Na litr wody.

Do tego banana nic nie trzeba dawać na zmianę pH. 

Edytowane przez KlausKörner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zdrowo więc chyba pH jest ok, po lecsm teraz nawozy Terra bloom i pk 13/14 i jeśli chcesz troszkę wydać to canna boost lub inny katalizator kwitnienia. Warto też kupić jak wspominali inni dolomit bo jak nie zejdzie ci cały to na przyszły rok będzie a jest tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kwitnie to hesi pack nie jest ci potrzebne. Tam masz zestaw z tego co wiem na weg i na flo. Zainwestuj w nawozy które pisałem to będziesz miał zestaw na kwitnienie. Oczywiście nawozy mogą leżeć do przyszłego roku ale po co masz teraz wydawać kasę na nawozy na wzrost skoro są Ci zbędne, lepiej sobie odkładać kaskę i na przyszły rok powoli się szykować. Podliczyć ile będziesz chciał roślin poszuka. Miejsca a najlepiej ze trzech żeby mieć awaryjne rozkminić gdzie jest lepszy dojazd co jakiś czas sprawdzać czy nie widzisz tam ludzi. Z czasem pewnie kilka miejsc odpadnie. Kupować ulubione pestki i nawozy antibissan i inne środki ochronne. A teraz olać nawozy które i tak za rok Ci się przydadzą. Polecam ziemię kupić jesienią bo jest tańsza  i perlit i dolomit pestki też możesz zacząć zbierać. Outdoor to dużo szykowania i cię,ka praca potem smutek że coś idzie nie tak ale warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam dlaczego liście zdj po niżej robią się wyblakłe tracą swój kolor i czy wolne je zrywać ? Bo zerwałem je (bo liście tam gdzie zakwita są w porządku)

786EB661-46CE-40F7-B284-87FA6621B53E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zjaranyarab  Wysysają się , roślina czerpie z nich substancje odżywcze. Czekaj aż same odpadną, roślina się ich sama pozbędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zjaranyarab  To naturalne, nic się złego nie dzieje, roślina wysysa pierwiastki z dolnych partii liści, to żółknięcie to wynik wyssania głównie azotu z liścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...