Skocz do zawartości
Ważniak

Może by tak własny LED.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
31 minut temu, Ważniak napisał:

Wydaje mi się że do tych blaszek wystających się podpina,

Te wystające blaszki przylegaja do głównej płytki więc nie są od siebie odseparowane i na logikę biorąc było by spiecie a tam gdzie strzalkami zaznaczylem są nawet takie malutkie wyzlobienia jak by na przewód.

Podepne raczej tam i Plus i minus są oznaczone na płytce...

31 minut temu, Ważniak napisał:

A to nie są COBy na 220V?

Akurat do tych potrzebny jest zasilacz,nie wiedziałem że są takie, które już mają w sobie(było by taniej i prościej)

One się różnią między sobą te z zasilaczem i bez wyglądem trochę.

Będę szeregowo je łączył ponieważ pójdą pod jeden zasilacz więc raczej nie da rady inaczej(nie znam się ależ znów logika podpowiada)

Diody mają po 100 watt...tak mi w sklepie doradzil gostek i niby nie będą wyzylowane na 100 % przy takim zasilaczu.

31 minut temu, Ważniak napisał:

Jakie ma parametry ta dioda?

100 watt.3500K 45 mil full spectrum

 

31 minut temu, Ważniak napisał:

Nie wiem jak się tu reguluje jasność, jak tak samo jak w zasilaczach Mean Wella to potrzebujesz potencjometr 100 kilo omów.

Tam przy wyjsciowym kablu jest trochę cieńszy,goly bez wtyczki ani nic na zasilaczu nie ma pokrętła więc raczej tam.

Dokładne parsmetry:

Barwa: pełne widmo od UV 380nm, do IR 840nm (dioda przystosowana pod pełny cykl życia rośliny)

- Długość fali: 380-840nm

- Prąd przewodzenia: 3000mA (max 3500mA)

 - Napięcie pracy: 30-36V

 - Kąt świecenia: 140°

- Moc: 100W

A to firma tego...pewnie jakiś shit ale...

https://led-byt.pl/pl/producer/BRIDGELUX/27

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy

No masz rację, kable powinny być połączone tam na płytce.

Ale ten zasilacz jest za mocny jak napisałem wcześniej ma 5,7A a Coby mają maksymalny prąd 3,5A, Myślałem że te opisy nie są do końca prawdziwe, ale zasilacz ma 240W a dwie diody max 200 więc na pełnej mocy spali diody.

Ogólnie zasilacze są sprzedawane bez regulatora mocy, i można mocą sterować na kilka sposobów. W zasilaczu wychodzą ci dwa kable, ten grubszy to zasilanie COBów a cieńszy jak jest rozłączony to zasilacz chodzi na pełnej mocy, złączony wyłącza zasilanie. Potencjometrem lub rezystorami można regulować mocą, 

Da się gdzieś znaleźć Manual do tego zasilacza, pozwoliłoby to dobrać odpowiedni potencjometr ( prawdopodobnie musiałby być łączonu z rezystorem ) po to żeby maksymalnie osiągnąć 200W.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc pozostaje tylko szukać regulatora do niego...moc wyjściowa zasilacza nie może przekroczyć mocy regulatora.

Z regulatorem nie powinno spalić jak się nie przecholuje.

To będzie cyrk tam zalutowac przewody,bo mam dużą lutownice transformatorowa he 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, Ważniak napisał:

Ale ten zasilacz jest za mocny jak napisałem wcześniej ma 5,7A a Coby mają maksymalny prąd 3,5A

Ale po zsumowaniu diod 2#3,5A=6A czyli wychodzi,że jak by z zapasem dla zasilacza.

Jedynie te 240 W na wyjściu mocy maxymalnej🤔 Ciekawe czy te opisy tych diod są prawdziwe he 🙂

Zaraz ogarne woltomierz i będę mierzyć na wyjściu ile daje bez regulatora i będzie jasne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyczytałem,że diody polączane szeregowo w układzie obniżają napięcie i potrzeba tylko jeden rezystor ale po uszkodzeniu jednej diody wszystko gaśnie. W połączeniu równoległym jest odwrotnie.

TYLKO,że nie wiem jeszcze jak ja to polaczylem...😂

Do każdej diody dalem osobny przewód,który zamierzam połączyć pod jeden przewód wyjściowy za pomocą kostki.

Ok już wiem,że to równolegle połączenie.

Może komuś to pomoże.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy Przy równoległym podłączeniu napięcie pracy będzie takie jak dla jednej diody czyli 30-36V, twój zasilacz ma napięcie zaczynające się od 38V. A natężenie jest dzielone na diody.

Przy szeregowym podłączeniu natężenie jest jedno dla wszystkich Cobów, a napięcie się sumuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Ważniak Pewnie masz rację ja to kompletnie zielony jestem ale zmontowalem caly zestaw i działa dobrze,co na kogoś kto nie ma zielonego pojęcia o elektronice uznaję za sukces.

Po pół godzinie świecenia radiator można dotknąć ręką i nie parzy. Wentylatorki na nim się spisują bardzo dobrze,troszkę szumią ale nie za głośno a lampa świeci na Maxa bez regulatora i raczej nie będę go kupował skoro tak jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko że działa. Ciekawe jakie napięcie podaje na Coba, mógłbyś zmierzyć jak masz miernik, bo niby najniższe napięcie to 38V. Ale te opisy są dziwne, w swoim zasilaczu w instrukcji wyczytałem najniższy prąd, gdzie w rzeczywistości jest o wiele niższy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Ważniak Mierzylem na wyjściu jeszcze przed podłączeniem diód i jest 140 V. Przy COBACH bezpośrednio nie mierzylem ale chyba nie wielki jest spadek napięcia na 3 metrach przewodu.

17 godzin temu, Ważniak napisał:

w swoim zasilaczu w instrukcji wyczytałem najniższy prąd, gdzie w rzeczywistości jest o wiele niższy. 

Może robią tak,żeby NIE działał na full, bo w przeciwnym razie nie chodził by tyle,co sobie inzynierowie zaplanowali. To się nazywa postarzanie produktów. Teoretycznie mogli by zrobić leda który jeszcze moje dzieci by używały ale wtedy nie zarabiali by. Napedzaja konsumpcjonizm. Kiedyś znalazłem żarówkę z mega starej lodówki u mojego dziadka,jedna z pierwszych dostępnych na rynku i żarówka ciągle działa.

A te moje diody i tak nie chodzą na 100% myślę,że jakieś 80 w każdy daję. Musiał bym przeliczyć ampery i będę wiedział ile mniej więcej dają światła.

Pierw muszę znaleźć wzór na necie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jerzy napisał:

Mierzylem na wyjściu jeszcze przed podłączeniem diód i jest 140 V

Na zasilaczu jest napisane że na wyjściu jest maksymalnie 70V. Ale pewnie chodzi o maksymalne obciążenie a nie to co zasilacz potrafi.

Takie mierzenie nie ma sensu, powinno być mierzone pod obciążeniem. Zadaniem tego zasilacza jest utrzymanie stałego natężenia, i dostosowania napięcia więc zrozumiałe jest że bez obciążenia zasilacz będzie podnosił napięcie do osiągnięcia zamierzonego prądu.

Moc obliczasz przez mnożenie 5,7A to akurat jest stałe. Przez napięcie, powinno być ok 35V, więc wychodzi prawie 200W 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Ważniak napisał:

Moc obliczasz przez mnożenie 5,7A to akurat jest stałe. Przez napięcie, powinno być ok 35V, więc wychodzi prawie 200W 

Witam

No to tak jak mi w sklepie powiedział,że ten zasilacz będzie idealny,bo nie wyżyluje diod na maxa,co zwiększy ich żywotność.

Czyli nie jest źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...