Skocz do zawartości
Ważniak

Może by tak własny LED.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ooo Jesu
W dniu 19/09/2021 o 02:25, KlausKörner napisał:

Ile zapłaciłeś za światło?

Za te świetlówki 170 zł plus zyrandol ok 200 z przesyłką za wszystko.

Edytowane przez Ooo Jesu
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak wyżej. Za nie całe 400 zł masz viparspectra p 600 i moim zdaniem jakością wykonania, temperaturą pracy, bije Marsa o głowę.( Oprócz nowej linii Marsa bo jest kozak) albo za niecałe 600 zł masz spidera na Samsungach plus namiot gratis.

Ja bym te świetlówki za 370 po prostu oddał. Najwyżej na koszty transportu padniesz.

@Ooo Jesu  Jezusku ,mój ziomeczku zgaduje że nie wiesz gdzie kupić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu
13 minut temu, KlausKörner napisał:

Jezusku ,mój ziomeczku zgaduje że nie wiesz gdzie kupić....

Nooo...heh

W sklepie gdzieś zapewne,poszukam mam czasu 

170 kosztowaly na szczęście nie 370.

A ten za 600 Plus namiot...masz linka jakiegoś,może być ref a co mi tam😂

Edytowane przez Ooo Jesu
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://spiderfarmer.eu/products/sf-1000-led-grow-light/

 

 

https://viparspectra.eu/products/p600-95w-cover-76-2x76-2cm-built-in-dimmer-infrared-led-grow-light-full-spectrum-for-indoor-plants

 

W dniu 19/09/2021 o 05:19, Ważniak napisał:

ciekawe czy w tych Marsach Hydro, Lumatekach, Spider Farmach spektrum światła nie zmienia się wraz z odległością od lampy.     

Nie smerfuj sobie, przecież wiesz dokładnie.

 

 

 

 

Screenshot_2021-09-20-20-39-15-259_com.opera.browser.jpg

@Ważniak

W większości tych paneli jest regulacja potencjometrem, ja u siebie,co prawda przy innym panelu mam dwa potencjometry, i one załączają część chipów które przy ustawieniach 30-60 po prostu nie działają. Jednak jak lampa idzie całą mocą to spectrum powinno być takie same bez względu na wysokość zawieszenia lampy. Nie ppfd a spectrum światła. 

A w innych panelach to już zależy od panelu. U mnie na pokrętle veg ustawionym na 100% nie działa część chipów które włączam pokrętłem bloom.

A do SANlighta musiałem dokupić magnetdimer który reguluje natężenie prądu,normalnie bez tego od razu napierdala światłem jak statek ufo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu

@KlausKörner No spoko,dzięki...szkoda,że za pobraniem nie wysyłają heh...ale ok poradzę sobie.

Musiałem zamknąć konto,gdyż w nie wyjasnionych okolicznosciach ginely mi pieniądze,teoretycznie komornik ale zajebali 2580 zł i myślałem,że to ten stary dlug z przed 11 lat a dzisiaj dostałem znów Pismo,że czekają na spłatę dalej,więc wkurwilem się i zamklem te przestrzelone konto. Dzisiaj pisalem,dzwonilem i nikt nie wie nic. 

Ale dzięki poradzę jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KlausKörner napisał:

Jednak jak lampa idzie całą mocą to spectrum powinno być takie same bez względu na wysokość zawieszenia lampy.

Pewnie tak bo to że słabiej świeci nie oznacza że traci więcej światła wraz z odległością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ważniak napisał:

Pewnie tak bo to że słabiej świeci nie oznacza że traci więcej światła wraz z odległością

W granicach rozsądku. Bo tak sobie myślę, gdyby zawiesił 4 m nad ziemią....

Jakiś zasięg lampa ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, KlausKörner napisał:

W granicach rozsądku. Bo tak sobie myślę, gdyby zawiesił 4 m nad ziemią....

Ogólnie utrata światła idzie do kwadratu wraz z odległością.

Ale na przykład lampy Heliospectra są produkowane w dwóch wersjach do niskiego i wysokiego zawieszania.

4m to żeś przesadził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu

@KlausKörner witam,poszedłem za radą i kupiłem tego hydro marsa ts600 i dzisiaj go odeslalem.

Panel tak się nagrzewal po 5 minutach,że nie szło go dotknąć. Postawiłem na noc miske wody jako chłodzenie i rano była może nie goraca ale zagrzana i panel konkretnie gorący,po 3-5 sekundach trzeba było zabierać łapę bo nie szło wytrzymać.

 

Do jakiej temperatury Plus minus powinien się taki panel zagrzac?

Niby nie wydziela ciepła a parzyl jebany jak hps i długo by tak raczej nie pociągnął.

Spotkales się z takim czymś?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ooo Jesu Zapytaj @onyx on ma ten konkretny panel i model.

chyba jakiś wadliwy masz, tu na forum nikt się nie skarżył. Mam porównanie np mars vs. viparspectra i vipar faktycznie lepiej odprowadza ciepło, sam korzystam z zupełnie innych urządzeń jednak pierwsze słyszę o mars 600 i że trzeba mu miskę z wodą podstawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu
20 minut temu, KlausKörner napisał:

jednak pierwsze słyszę o mars 600 i że trzeba mu miskę z wodą podstawiać.

He he 🙂 taki pomysł wpadł mi do głowy aby noc przetrzymal i się nie stopil.

Zdjęcie ze wczoraj ha ha

IMG_20211005_014102.jpg

Potrzeba jest matką wynalazków jak to mawiają starsi indianie😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu

@onyx Ja odeslalem tą lampę już. Moim zdaniem gdy lampa taka która niby jak to wszędzie głoszą nie wydziela ciepła a nagrzewa się do 90-95 stopni w kilka minut nie pociągnie długo. Może na jedną uprawę.

U Ciebie też tak jest że ręką dotknąć nie idzie tej pokrywy aluminiowej?

Teraz dałem takie świetlówki aby czymś zastąpić światło. Lacznie jest 160 w i jakieś 11000 lumenów ale coś wydaję mi się,że słabo rosną,dopiero co z ziemi wyszły,nie wyciągają się w górę ale i liście się nie rozrastaja coraz bardziej.

Albo wydaję mi się bo często je widzę.

Poczekam z tydzień jak nie zauwaze wyraźnych zmian,to wtedy coś pomyślę o innym oswietleniu.

 

Edytowane przez Ooo Jesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniaksays

"Jest możliwość zamontowania tych COBów bez lutowania na specjalnych krążkach montażowych, ja poszedłem drugą drogą lutując kable bezpośrednio do LEDa." 

Tu żeś palnął głupotę, bo nawet z holderami trzeba lutować, co ty myślisz, że pady przylegają do śrub albo wystarczy włożyć kable przykręcić holder i będą stykać ? 😄

IMG_20211007_131840.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooo Jesu

Szukam jakiejś lampy led i znalazłem taką https://allegro.pl/oferta/lampa-do-roslin-led-150w-full-spectrum-grow-box-9633849422?utm_source=notification&utm_medium=platformMessageCopy&utm_campaign=be43a64a-ba9d-4632-9055-84017c4c170c&utm_content=offer-link

Wydaję się obiecująca,wszystko prawie na rynku chińskie więc już mi to nie wadzi,będzie lepsza niż moje świetlówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ooo Jesu https://ledam.pl/category/samsung-lm301h

Ja bym wziął tą na twoim miejscu. Ja sam żałuję że jej nie wziąłem zamiast Marsa ts 1000, bo nie dość że tańsza to jest na lepszych diodach

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...