Skocz do zawartości
Dan007

Grube łodygi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Mam pytanie.Moje dziewczyny /auto /mają trzy tyg ,rosną na boki bardziej niż do góry.Stosuje LS. Łodygi prawie jak mały palec u dłoni ,doniczki 11 l. Czy to normalne ?20210830_073113.thumb.jpg.a17ecd7ffec1fbc2225542af5d6cb9be.jpg

20210830_073149_001.jpg

20210830_073129.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jest. Raz ,że robisz lst

dwa ,że to geny indica

Trzy, że to roślina pod lampa, zawsze możesz dać lampę wyżej i zmniejszyć natężenie światła

 

Ale tak ogólnie. 

Zobacz ziomek, przywiązujesz roślinę jak najniżej gleby,tak aby bo odrosty się rozrastały, trenujesz ją na wysokość aby przełamać dominację szczytowa rośliny, aby rosła gęsto w odrosty a jakby zdziwiony jesteś że rośnie bardziej na boki niż do góry. 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wszystko robisz dobrze i jest elegancko.

Ale nie dziw się, że nie rosną do góry, bo przecież robisz trening który ma na celu aby ona nie rosła do góry. Światło zostaw jak jest, nie wiem jak masz ale chyba masz dobrze,normalnie rosną.

A na jakiej wysokości masz jak mocne światło?

Trochę do góry możesz dać, one mają krótkie odstępy między węzłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło mam led z górnej półki za 500$,mało kto wie ,że lampy do akwarystyki morskiej są bardzo zbliżone do docelowych. Posiadają więcej opcji konfiguracji swiatla w 5 kanałach .Każda barwę swiatla mogę dostosować do rośliny indywidualnie 

Screenshot_20210830-094511_Gallery.jpg

@KlausKörner Światło mam 150w ustawione na Maxa wysokość 45cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner lampa posiada 

Cool white

Warm white

Blue 430

Royal blue 460

Ir 

Red

Green ktorego nie używam

Dodatkowe opcje wschodu zachodu słońca 

Natężenie regulowane od 3%do 100%

@KlausKörner najlepsze jest to w tej lampę ,że mogę być na końcu świata,jesli mam dostęp do Internetu to mogę sterować w 100% lampą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrze, jak Klaus powiedzial poki nie kwitna podnies te lampe wyzej, na 60cm lekko ewentualnie sprawdz jak podaje producent i tak ustaw, a co to za odmianki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...