Skocz do zawartości
PolaczekAmator

Czy można zmieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam takie pytanko 😜 Bo kończy mi się  A8BE7DEB-1721-4C1B-B638-8222073B7901.thumb.jpeg.01749f4d2210a1dcae0db7ce26bd1420.jpeg

A mam taki zestaw(dostałem jak zamawiałem paczkę) F7FBA765-509B-4B7D-BB30-C86F7746F380.thumb.jpeg.58788f5d87386229a07d39bd13224be9.jpeg

I czy mogę normalnie teraz tym podlewać? Ale bloom jeszcze odpada bo dalej faza wzrostu 😜 

 

Edytowane przez PolaczekAmator
......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@PolaczekAmator Pierwsze ma NPK 2-3-5, czyli jak typowy nawóz na bloom, a drugie to stymulator kwitnienia, więc nie bardzo się cokolwiek z tego na wega nadaje, jako zastępstwo nawozu na grow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dobra to jak na razie odpuszczę sb podlewanie nawozem i dopiero zacznę jak będzie kwitnąć.. 6D69F95C-EB4D-4F47-B814-26383B32FA83.jpeg.3b713b46b4320d213c98bd5c6f004298.jpegA jak już zacznie kwitnąć to lać dawki takie jak podał producent? Tzn 3/4,5ml 1CSN i 0,5/1ml BloomSimulator bo tych innych niestety nie posiadam ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@PolaczekAmator No jak masz taką rozpiskę, to próbuj się nią kierować, ale obserwując rośliny, abyś nie przenawoził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dobra będę je obserwował 🙂 Trochę pogoda do dupy mało teraz tego słońca ;v zastanawiam się nad kupnem jakieś lampy/panelu/żarówki żeby roślinki ładnie sb wyrosły bo tak jakby zatrzymały się w miejscu 😞 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@PolaczekAmator  No dobry pomysł, ale to też musiałbyś pomyśleć o namiocie lub szafce, jak nie masz. Jaki masz budżet na oświetlenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ogólnie to chciałbym wydać jak najmniej pln 😉 ale z tego co widziałem i czytałem to jesli chce się mieć ładne roślinki to trochę trzeba zainwestować pln.. budżet na oświetlenie to jakieś 300/400zł Znalazłem kilka takich tańszych ale nie wiem czy pod nimi roślinka mi wyda ładny plon ;v 

https://sioubiz.pl/pl/p/Indoor-Panel-Grow-Light-LED-45W/49

https://sioubiz.pl/pl/p/Luckygrow-LED-Universal-Source-120/1853

https://www.growweed.pl/pl/p/Lampa-CFL-Elektrox-85W-kwitnienie/1927

Namiotu nie posiadam ale mam płyty osb z których mógłbym skręcić taki namiot okleił folią dał wentylator w środek i chyba taki prowizoryczny box by wystarczył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@PolaczekAmator  Tak, zrobiona odpowiednio szafka , jak najbardziej się sprawdzi. Na forum masz fotorelacje z budowy growboxów, możesz podpatrzeć, jak taki wykonać. Musisz mieć oświetlenie adekwatne do rozmiarów powierzchni uprawnej. Tańszych, a sprawdzonych paneli led, szukaj na stronie https://ledam.pl/ . Nie wiem, jaką będziesz dysponował powierzchnią uprawną, więc nic konkretnego nie proponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a te oświetlenie do których podałem linki? Co o nich sądzisz? Dało by radę coś pod nimi wyrosnąć? Ile roślin mógłbym pod nie dać? Oczywiście powierzchnie szafy dostosował bym do rodzaju oświetlenia jakie bym posiadał 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx może w przyszłości kupię sb taką jak na razie skusiłem się i kupiłem https://sioubiz.pl/pl/p/Indoor-Panel-Grow-Light-LED-45W/49 ten o to panel..

Teraz pytanie jakiej wielkości boks powinienem wykonać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PolaczekAmator rozkmin że dołożył byś stówę i miałbyś sprawdzoną lampę 100W a tak to masz lampę o której nikt nic nie wie i do tego 45W, czasami warto poczekać chwilę dłużej z projektem by kupić coś fajnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx może i faktycznie niepotrzebnie się tak spieszyłem z tym zakupem lampy.. Ale już kupiłem zobaczymy co wyjdzie pod tym panelem 😜 

@Tester a jeśli chodzi o wysokość? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, PolaczekAmator napisał:

a jeśli chodzi o wysokość? 

 na powierzchnie naświetlania składają się tylko wymiary podstawy boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam o to ta Pani którą chce wrzucić w boxa.. wykonałem na niej trening lst nie wiem czy wyszło mi robiłem to pierwszy raz :P 0A99E020-2FF1-45B5-8DC3-A9254D075EB9.thumb.jpeg.f47e2a426d190053fb3a86522457f7f3.jpeg48DD40A7-3C82-495A-868B-0E3559478491.thumb.jpeg.80c57a371dbcfbe4aafe757e04269bee.jpeg905D2922-4732-4DE2-9418-26AEC79BE082.thumb.jpeg.08d1b62812719bb3cfa9805d81541d9a.jpegjak już wrzucę ja do boxa to ile czasu światła ma mieć i ile cm nad nią mam zawiesić tą lampę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PolaczekAmator napisał:

jak już wrzucę ja do boxa to ile czasu światła ma mieć i ile cm nad nią mam zawiesić tą lampę 🙂

jak to roślina fotoperiodyczna to 12/12, a lampa zależy jaka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...