Skocz do zawartości
sahara

Przeniesienie dwumetrowych roślinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam dwa pytania .Około 1,5 miesiąca temu musiałem przenieść z działki dwie dziewczyny na oddalonego, bezpieczniejszego spota z powodu rozmiarów,są w donicach 35 litrowych. Posadzone 3-go maja ,nadal nie zaczęły kwitnąć ,takie przedkwitnienie jest dopiero.Czy to nie za późno ? Są to odmiany fast Blue Caramel oraz Fast Jack Afghan.I drugie pytanie - jestem zmuszony przenieść je ponownie ,urosły ma ponad 2 metry i wystają już z kamuflażu,który w dodatku się przerzedza,widać już je i to bardzo. Z przewiezieniem nie ma problemu ,ale korzenie z donic powrastały w glebę .Co ja mam teraz zrobić ,wyrwać je ??? 

Edytowane przez sahara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, sahara napisał:

Posadzone 3-go maja ,nadal nie zaczęły kwitnąć ,takie przedkwitnienie jest dopiero.Czy to nie za późno ?

no późno raczej nie dojdą 

3 minuty temu, sahara napisał:

.I drugie pytanie - jestem zmuszony przenieść je ponownie ,urosły ma ponad 2 metry i wystają już z kamuflażu,który w dodatku się przerzedza,widać już je i to bardzo. Z przewiezieniem nie ma problemu ,ale korzenie z donic porastały w glebę .Co ja mam teraz zrobić ,wyrwać je ??? 

jak musisz to rwij jak nie to może zrób naginkę albo łamanie łodyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sahara fasty kwitnę tak jak sezonówki, czyli wszystko zależy od długości dnia, ale i też od genetyki. Radzę ponaginać, podwiązać i poczekać ( też radzę zainwestować na przyszłość w środek przeciwko pleśni, naturalnym środkiem np. są opryski z drożdży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...