Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja aż do kiwtnienia samego giąłem badyle 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam

Na jak szeroko mniej więcej rozrastały się wam automaty i do jakiej wysokości rosły? 
 

Mam 29 nasion 

zobaczymy ile z tego wykiełkuje 

 

pomieszczenie mam 1,30x1,30x2,60 

wiadomo będą jeszcze półki i piętrowo będę to układać i tak liczę ile mi się zmieści i jak sensownie to od początku zaprojektować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@wruszka rozrosna sie na boki na tyle na ile im pozwolisz. 

Polki i sadzenie pietrowo? Kiepski pomysl.

Nie chce mi sie liczyc, ale do boxa 1.3x.1.3 ze 20-25szt powinno wejsc na ziemi w donicach 5-9l.

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tez wiem ze piętrowo dodatkowe lampy by musiały być 😉 znam podstawy czego rośliny potrzebują do życia 😘

poprostu jak wyobrażam sobie gdzieś tam jak one rosną to chciałam im dać trochę więcej swobody … 

Stąd taki zamysł 

Edytowane przez wruszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB poprostu dwie półki na których stoją rośliny, mając taką wysokość mam do swobodnego wykorzystania na rośliny i lampy po 120 cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wruszka czyli po lewej piętrowa półka, po prawej taka sama a środkiem spuszczasz lampy jedna pod drugą?

Widziałem takie HPSy stawiane pionowo, bez odbłyśnika i uprawa wertykalna.... tylko czy dojdziesz z podlewaniem nie rozwalając żarówki i bez oparzenia się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stad moje pytanie jak się rozrastają, czy te 120 cm to nie jest za mało… bo może moje wyobrażenia trochę są abstrakcyjne ale mysle ze trochę po to jest to forum żeby się do edukować, rozwiać wątpliwości, podzielić czasem nawet właśnie takimi abstrakcyjnymi pomysłami 

 

zycze miłego dnia ☺️

@WBB na szczęście w całej tej budowie nie jestem sama, jeszcze mamy pare dni na zastanowienie się nad tym wszystkim … 

 

na fotorelacji zaczęłam temat i wrzuciłam pare zdjęć tego jak wyglada pomieszczenie, lampa na start itp tam zapraszam was aby mi dawać rady, karcić za głupotki i inne pogaduszki na temat mojej wiedzy bądź jej braku 😘

Dziękuje ! 
💚

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wruszka po lewej stronie 6 roślin (bo 8 nie wiem czy wejdzie), po prawej 6 (tak sobie to wyobrażam). Nie wiem czy tyle samo nie weszło by w jednym poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 120cm bedzie malo. Ja mam 145cm i bedzie ciasno jak sie zapomne i rosliny wystrzela do gory. Na Twoim miejscu zostal bym przy standardowym ukladzie aby nue komplikowac sobie zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować hamować je światłem ale wtedy 2x dobra lampa musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajac dwie mocne lampy gorne pietro bedzie mialo saune🙂 moim zdaniem pomysl nie wart realizowania. Wypelnil bym w standardowy sposob boxa i poszedl bym w wyzsze rosliny majac do dyspozycji 260cm wysokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nawet sie nie rozpisywalem we wczesniejszym poscie o tej pietrowej uprawie bo to poroniony pomysl. 

@wruszka w boxie 1.3x1.3 zmiesci ci sie 25 roslin w donicach 9l z lekkim luzem na boki. Albo 25szt w 11l na scisk. Wiec jak na poczatek to i tak za duzo moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonka bez wyciągu będzie sauna jak dobra wentylacja by była i mieszające to było by ok co nie zmienia faktu że do można próbować sam bym nie rzucił się na yo bez przygotowania @wruszka poczytaj o wertykalnej uprawie z tym żeby rośliny puszczać po ścianach boxa jak już myślisz o lepszym wykorzystaniu M2 albo po prostu doprowadź swój namiot do takiego stopnia gdzie masz ponad gram z W i już będzie to dobry wynik przy (wielkości od 3x3 do 5x5 namiotu)

Edytowane przez mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...