Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trening LST marihuany

trening-lst-marihuany.jpg

LSTLow Stress Training ) jest treningiem w którym naginamy roślinę, po to aby uzyskać dużo szczytów które po czasie będą głównymi, w efekcie tego roślinka będzie niższa za to z większą ilością topów. Trening LST jest jedną z najpopularniejszych metod na zwiększenie plonów. Trenować roślinki można w boksach uprawowych czy też na dworze pod gołym niebem, tu i tu sprawdza się znakomicie. Osoby początkujące które spotykają się pierwszy raz z tego typu treningiem mogą nie do końca wszystko rozumieć, więc wyjaśniamy wam czym tak naprawdę jest trening LST.

trening-lst.jpg

Jak zrobić trening LST ? 

W tego rodzaju treningu przywiązujemy główny szczyt blisko ziemi. Spowoduje to że odsłonimy pozostałe małe rozgałęzienia do których będzie docierało światło, roślina zareaguje tym, że te niższe rozgałęzienia będą rosły szybciej i staną się głównymi szczytami. Rozgałęzienia które wypuściła roślina kiedy trochę podrosną możesz kolejny raz podwiązać i z nich powstaną kolejne nowe szczyty. Najlepiej roślinę posadzić blisko krawędzi doniczki aby można było ją potem wygiąć swobodnie.


trening-lst.jpg

trening-lst.jpg

Naturalnie po LST roślina będzie bardziej szersza i niższa co jest pożądane przez wielu growerów którzy oczekują niskiego wzrostu np. z powodu niskiego boxa lub na outdoorze gdzie rolnikowi zależy aby jego roślinka nie była zbyt wysoka. Oczywiście trening  LST powoduje dużo większe plony.

trening-lst-marihuany.jpg

Czym podwiązywać rośliny ?

LST wykonuj używając jakiegoś sznurka, czy grubszego drutu, albo coś co nie uszkodzi rośliny. Nie używaj żyłki, nitki i cienkich materiałów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie rośliny. Przywiązana roślina chce się podnieść z powrotem do pionu, i cienki materiał może wbić się w łodygę. Trening LST należy robić z wyczuciem uważając aby nie złamać łodygi. 

trening-lst.jpg

Trening LST a automaty

Dla automatów jak najbardziej można zastosować trening LST, można powiedzieć że tego typu roślinki są stworzone do takiego treningu. Automaty mają krótki tryb wegetatywny i najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest właśnie trening LST który nie powoduje jakiegoś dużego stresu dla rośliny. Rolnicy osiągają świetne rezultaty stosując trening LST na swoich automatach. 

Poniżej trochę fotek aby pokazać wam lepiej trening LST

trening-lst-1.jpg

trening-lst-2.jpg

lst.jpg

trening-marihuany-lst.jpg

marihuana-lst.jpg

lst-konopia.jpg

W którym momencie rozpocząć LST ?

LST najlepiej robić gdy będziemy mieć 4-5 pięter liści. Oczywiście można też zacząć wcześniej, ale najbardziej przyjętą normą jest właśnie tyle. Na outdoorze dla roślin pełno sezonowych trening LST możesz zacząć robić trochę później, nawet po miesiącu normalnego wzrostu konopi. Często rośliny outdoor pełno sezonowe mają długi tryb wegetacji, więc roślina spokojnie zdąży wytworzyć swoje szczyty.

Automaty również świetnie spisują się w treningu LST, poniżej zdjęcia automatów po LST

trening-lst.jpg

Jeśli poprawnie przeprowadzisz LST, to rośliny z pewnością odwdzięczą się dużą ilością topów. Pamiętaj, rośliny naginaj z wyczuciem, podwiązuj tak aby zapewnić niższym odrostom dobry dostęp do światła. Z czasem kiedy nabierzesz doświadczenia trening LST będzie prosty do wykonania, zawsze warto go stosować przecież chyba każdy woli mieć większe plony, niewielkim wysiłkiem możemy zwiększyć ilość naszego palenia. Warto też łączyć treningi, razem z LST możesz wykonać FIM lub TOPPING.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trening jeden z najlepszych jak dla mnie, praktycznie zawsze go robię i jestem bardzo zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego wątku a zastanawiam się czy dobrze zrobiłem lst? Każdego dnia mam głównego topa naginać do ziemi czy jak..? 

70E2A574-9350-47FC-9A72-A2CFF9DC7C4D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj swoim tez szczyty do ziemi mocowalem drutem i okazalo sie, ze dwa centymetry w ziemi nie bylo wystarczajace. Tak chcialy do swiatelka ze powyciagaly druty z ziemi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień po lst i widzę, ze główny szczyt znowu jest tym najwyższym, zostawić to tak i najwyżej później poprawić czy jak..? Trochę czytałem o auksynach i wydaje mi się, ze jest zle ale nie wiem ? 

 

 

E78E0B48-163C-494A-8F02-E85803702717.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester nie chce zakladac nowego watku, a widze, ze moge otrzymac tutaj pomoc, zatem to moje pierwsze lst jak i uprawa, roslinka ma juz miesiac i jest najwyzsza to stwierdzilem, ze sprobuje ja potrenowac. Jakies uwagi ? Zastanawiam sie czy nie lepiej pobawic sie z og kushem w fimming ? 

IMG_3339.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester dostalem ziemie kokosowa i rozsypalem ja dla kazdej roslinki po 5cm warstwy  ?  chcialem podlac na wieczor bo pod spodem ziemia jest wilgotna. Chcialem szczyt dociagnac bardziej do ziemi, ale mam wrazenie, ze lodyga zaraz moze sie zlamac, ale sprobuje jakos pokombinowac i zaczne fimmingowac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na logike Fim i Topping to niezbyt dobre rozwiązanie dla automatów bo nie zdążą dojść do siebie, dobrze mi się wydaje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@No Name w wątku o lst? Myśle, ze jeśli masz zapewnione idealne warunki to krzaczek szybko się pozbiera po toppingu, mam zamiar to zrobić przy kolejnej roślince 

Edytowane przez SicWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24/01/2019 o 21:22, Tester napisał:

Trening LST marihuany

trening-lst-marihuany.jpg

LSTLow Stress Training ) jest treningiem w którym naginamy roślinę, po to aby uzyskać dużo szczytów które po czasie będą głównymi, w efekcie czego roślinka będzie niższa za to z większą ilością topów. Trening LST jest jedną z najpopularniejszych metod na zwiększenie plonów. Trenować roślinki można w boksach uprawowych czy też na dworze pod gołym niebem, tu i tu sprawdza się znakomicie. Osoby początkujące które spotykają się pierwszy raz z tego typu treningiem mogą nie do końca wszystko rozumieć, więc wyjaśniamy wam czym tak naprawdę jest trening LST.

trening-lst.jpg

Jak zrobić trening LST ? 

W tego rodzaju treningu przywiązujemy główny szczyt blisko ziemi. Spowoduje to że odsłonimy pozostałe małe rozgałęzienia do których będzie docierało światło, roślina zareaguje tym, że te niższe rozgałęzienia będą rosły szybciej i staną się głównymi szczytami. Rozgałęzienia które wypuściła roślina kiedy trochę podrosną możesz kolejny raz podwiązać i z nich powstaną kolejne nowe, lecz nie należy naginać często, przeważnie raz lub dwa razy wystarczy.


trening-lst.jpg

trening-lst.jpg

Naturalnie po LST roślina będzie bardziej szersza i niższa co jest pożądane przez wielu growerów którzy oczekują niskiego wzrostu np. z powodu niskiego boxa lub na outdoorze gdzie rolnikowi zależy aby jego roślinka nie była zbyt wysoka. Oczywiście trening  LST powoduje dużo większe plony.

trening-lst-marihuany.jpg

Czym podwiązywać rośliny ?

LST wykonuj używając jakiegoś sznurka, czy grubszego drutu, albo coś co nie uszkodzi rośliny. Nie używaj żyłki, nitki i cienkich materiałów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie rośliny. Przywiązana roślina chce się podnieść z powrotem do pionu, i cienki materiał może wbić się w łodygę. Trening LST należy robić z wyczuciem uważając aby nie złamać łodygi. 

trening-lst.jpg

Trening LST a automaty

Dla automatów jak najbardziej można zastosować trening LST, można powiedzieć że tego typu roślinki są stworzone do takiego treningu. Automaty mają krótki tryb wegetatywny i najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest właśnie trening LST który nie powoduje jakiegoś dużego stresu dla rośliny. Rolnicy osiągają świetne rezultaty stosując trening LST na swoich automatach. 

Poniżej trochę fotek aby pokazać wam lepiej trening LST

trening-lst-1.jpg

trening-lst-2.jpg

lst.jpg

trening-marihuany-lst.jpg

marihuana-lst.jpg

lst-konopia.jpg

W którym momencie rozpocząć LST ?

LST najlepiej robić gdy będziemy mieć 4-5 pięter liści. Oczywiście można też zacząć wcześniej, ale najbardziej przyjętą normą jest właśnie tyle. Na outdoorze dla roślin pełno sezonowych trening LST możesz zacząć robić trochę później, nawet po miesiącu normalnego wzrostu konopi. Często rośliny outdoor pełno sezonowe mają długi tryb wegetacji, więc roślina spokojnie zdąży wytworzyć swoje szczyty.

Automaty również świetnie spisują się w treningu LST, poniżej zdjęcia automatów po LST

trening-lst.jpg

Jeśli poprawnie przeprowadzisz LST, to rośliny z pewnością odwdzięczą się dużą ilością topów. Pamiętaj, rośliny naginaj z wyczuciem, podwiązuj tak aby zapewnić niższym odrostom dobry dostęp do światła. Z czasem kiedy nabierzesz doświadczenia trening LST będzie prosty do wykonania, zawsze warto go stosować przecież chyba każdy woli mieć większe plony, niewielkim wysiłkiem możemy zwiększyć ilość naszego palenia. Warto też łączyć treningi, razem z LST możesz wykonać FIM lub TOPPING.

Ale do auto lepiej samo LST? TOPPING czy FIM raczej przy auto odpada? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...