Skocz do zawartości
bingobum

ilość światła, a faza wegetacji

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zalecana ilość światła powinna być taka sama przez cały cykl życia rośliny? Pytam, bo mignęła mi jakaś infografika w której producent zalecał 100% tylko w fazie kwitnienia, a na początku zaczynać od 30% docelowej ilości lumenów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przy sezonach 18/6 na wegu, przełączasz 12/12 jak ma kwitnąć. 

Przy automatach 18/6 lub 20/4, bo i tak same zakwitną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@Zielone krainy On nie pyta o czas naświetlania fotoperiodów na wegu, ale o ustawienia panelu, czyli czy jego moc nastawić na full na wegu czy zredukować jego moc za pomocą pokrętła, jakie jest na panelu.

@KlausKörner OK:)

No ja dlatego dałem dwie buźki po tych 18/6 na wegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę się tu nie nabijać z zielonki i ładnie wytłumaczyć 😉 zacząć chce na automatach, pytanie było czy redukować ilośc światła przy mniejszych sadzonkach- lampę mam przewymiarowaną więc ponad 80% i tak świecił nie będę- zastanawiam się czy nawet to nie będzie za dużo na początek i z tego co piszecie pewnie tak jest

 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum ja mam ten sam panel. I zaczynam świecić od 40%. I lampe trzymam okolo 50cm na roślinkami. Ponziej w miarę rozwoju zwiększam moc lampy. Teraz mam rosliny w 4 tygodniu kwitnienia i mam lampe na 80% i 40cm nad roślinami.

Przez pierwszy tydzień jak były w inkubatorze trzymałem na 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...