Skocz do zawartości
Brazil Munster

DoSiDos 33, mimosa x orange punch. Lumatek Attis

Rekomendowane odpowiedzi

@Brazil Munster łącznie kilka sztuk, ale takich z pierwszego zdjęcia. Tak zjedzonych jak z drugiego to na pewno nie miałem. Ja miałem po prostu na środku liścia małe dziury wygryzione. @konopny_janusz obecnie walczy z nimi, pytaj jego. Widziałem, że @KlausKörner podpowiadał mu odnośnie oleju neem, czytałem też o nim, ale ja spotkałem się z teoriami, że na kwitnieniu to odpada. Dlatego ja walczyłem naturalnie plus pałeczki owadobójcze do gleby. Naturalnie znaczy przesuszałem, dosyć mocno, glebę. Z drugiej strony, nie miałem aż tak widocznych oznak ataku tuch skurwieli... Szkoda bo fajne kwiaty u Ciebie. 

@konopny_janusz i @KlausKörner  wybaczcie za wywołanie, ale trzeba działać szybko 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się przesuszania żeby zaraz nie zhermily się.  Ciężko będzie mi dostac ba wyspach te pałeczki.

Może ten olej ppszperam dostać. 

 

Ogólnie w liściach nie mam dziur tylko takie chujowe kolory. W czarne kropki i takie jasne jak osad .  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster po tych liściach co wysłałeś to chyba nie skoczogonki. One wpierdalają liście, później taki liść ma dziury, czasem te mniejsze liście są zeżarte do połowy, a ty tam masz takie jakby plamy, to będzie coś innego, przędziorki albo chuj wie co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz nichuja nie skacze, czytałem że są też skoczogonki które nie skaczą. 

 

To są może 2-3mm maks i zapierdala niesamowicie.   To jest coś takiego. Tylko b3z tych włosków. 

 

 

Skąd te skurwiele wzięły się. 

20211012_191213.jpg

Edytowane przez Brazil Munster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurwia mnie to strasznie że te ziemie z marketu zawierają taki syf. Powinni coś z tym zrobić bo to jest kurwa chore. Ja to miałem w każdej roślinie nie ważne czy to była konopia czy paprotka, dracena, wszędzie to gówno było. Na początku u mnie tego było pełno i skakało, teraz jest mniej jakieś pojedyncze sztuki znajduje i nie żreją lisci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem takie liście z 2 tyg temu ale nie widziałem więcej pogryzionego. I to.w dolnych partiach. 

@KlausKörner Ok zrobię jak mówisz. Jednorazowy zabieg ? Dam taka cieplejsza wode to lepiej będzie rozpuszcza się. Plyn fairy mam. Plyn nie podtruje roślin?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn nic nie zaszkodzi roślina a musi być żeby olej rozpuscil.Woda nie może mieć więcej jak 30 stopni to bardzo ważne.

Jeden zabieg i za parę dni powtórz. Nie zdechną od razu ale przestaną żerować i się rozmnażać. Potem padną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...