Skocz do zawartości
bingobum

woda RO do podlewania

Rekomendowane odpowiedzi

@doominik ja będę korzystał ze "zwykłej ziemi", a te preparaty jak widzę do hydroponiki są- rozumiem, że to nie robi różnicy? inne nawozy mogę z tym łączyć normalnie? Calmag też pH reguluje?

woda u mnie nie jest zła, ale skoro mam dostęp do RO pomyślałem, ze zawsze to bezpieczniej dla roślin będzie (i miałem nadzieję, że obejdzie się bez regulowania pH) 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jak masz dobra wodę to lepiej podlewać zwykła, RO jest pozbawione mikroelementów, CALMAG to taka podstawa, która przy RO musisz wlać.  Jednak to tez nie załatwia sprawy do końca, podlanie czysta RO raczej zaszkodzi niż pomoże. Co do pH to i tak musisz kontrolować, u mnie RO z calmagiem daje pH w granicach 5,5. Dobrym sposobem jest tez mieszanie RO z kranową bądź butelkowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum Ja uprawiam w hydro i coco i dla tego takie mam akurat bazy. Canna do gleby nigdy nie miałem, więc nie mogę się wypowiedzieć. 

Sprawdź EC swojej kranówki i będziesz wiedział czy warto. 

Co do pH w glebie, to generalnie jak nic złego się nie dzieje, to rzadko trzeba regulować pH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum Sprawdź wodę z kranu, jakie ma ph, jak ma właściwe ph, to odbędzie się bez regulacji. Nawozy do hydro można stosować w ziemi, ale prawdopodobnie z lepszym skutkiem działałyby w ziemi te nawozy, jakie są dedykowane do uprawy w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...