Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim chciałbym zacząć własną uprawę i potrzebuje waszej pomocy mám  doniczki 9L na start potem przesadzenie na 25L kiedy się przesadza roślinkę jak musi być wielka. Mam nawozy z firmy BAC i tabelke co dawać pytanie moje jak często podlewać każdy dzień po trochu czy raz na tydzień. Co polecacie na mszysce poprzednie plony zostały przez nie zjedzone. I za każde dodatkowe informacje podziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25L? Zamierzasz uprawiać organicznie?

9l donicę korzenie zapełnią gdzieś po miesiącu wtedy przesadzanie. 

Możesz użyć od razu 25L wtedy podlewanie raz na dwa tygodnie.:classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien ,że chcesz zaczynać outdoor w sierpniu? w dodatku amnesia,sative?Dziś jest 2sierpnia ? Nasiona jeszcze nie kiełkowane, to na dwór pójdzie w połowie sierpnia.  To zbiór kiedy ? W połowie listopada?

 

10 godzin temu, Ważniak napisał:

9l donicę korzenie zapełnią gdzieś po miesiącu wtedy przesadzanie. 

Miesięczną sative auto chcecie przesadzać? Po co?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner @Zielarka licze do listopada że będzie ciepło po za tym się uczę więc chce się przygotować jak najlepiej na kolejny sezon. Dla tego chce się dowiedzieć w jakich donicach sądzić aby były najlepsze plony jak często podlewać nawozami firmy BAC bo w tabelce mi pokazuje ile mam zużyć na tydzień i jakie nawozy  ale nie pisze ze w jeden dzień ten drugi tamten. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner a podlewać każdy dzień czy raz na tydzień i pytanie po płonach albo jak coś nie wyjdzie ziemię się wyrzuca czy wykorzystuje na kolejne albo inaczej czy mogę posadzić do tej samej doniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewać to w miarę potrzeb jak będzie padać to nie będziesz podlewał przecież, a jak upały no to sam zobaczysz. A ziemia? Jak nie robisz sam kompostu i ziemi z kompostem to lepiej jak ta ziemia do uprawy jest świeza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner@KlausKörner jeśli chodzi o ziemię growmix plagron. Ale podlewa się każdy dzień przy słonecznej pogodzie czy ziemia ma być wilgotna  bo widzę że nie ktoś podlewa co tydzień a ktoś nawet co 2 tygodnie a ja narazie každý dzień podlrewam 3 razy dziennie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tofikpig napisał:

bo widzę że nie ktoś podlewa co tydzień a ktoś nawet co 2 tygodnie

Bo nikt nie ma identycznych warunków uprawy. Ziemia nie ma być cały czas mokra, bo zgniją korzenie. Podlewaj po lekkim przesuszeniu gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...