Skocz do zawartości
dekabrysta

Czy to już koniec?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! 

Wystawiłem sadzonkę afghan kusha na względny upał, jednorazowo zapominając przy tym o podlaniu czego efekty widać na zdjęciach poniżej ;-;

W panice podlałem ją nieco bardziej niż zwykle, od wczoraj nie zaobserwowałem zmian. Korzenie są żywe, ale łodyga od górnej połowy została dość "patykowata", liście natomiast się nie kruszą ale też nie wychodzą z formy złożonego "parasola". Czy jest jeszcze szansa na odratowanie?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dekabrysta jest maleńka szansa, że odżyje, ale biorąc pod uwagę, że to automat to i tak szanse na zadowalający wynik są znikome. Moim zdaniem należy dać jej odejść z godnością. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 01/08/2021 o 12:59, KlausKörner napisał:

Dokładnie. Na kompost.

A outdoor faktycznie już się nie opłaca zaczynać.

Można wiedzieć dlaczego out się już nie opłaca? Nawet automata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lit2012 automat jest czuły na wilgoć i szybko plecha łapie. Zamówisz np nasiona dzisiaj to na środę by doszły, później kiełkowanie i może w poniedziałek przyszły wyszły by z ziemi, dolicz jeszcze tak z chociaż 3 mies. Szanse na dojście już teraz są małe. Ja sam ogarniałem ok miesiąca temu automaty i szczerze mówiąc obawiam się że z plechą sobie nie poradzę. 

Teraz to polecam Ci indoora chyba że masz szklarnie ze światłami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odmiana White russian? Jest przeciez stworzona tak by dać sobie radę w ciężkich warunkach .

Szklarnie mam ale bez świateł 😉

A gdybym zakupił jakiś preparat który będzie chronił przed pleśnią? To nici z tego?no nie wiem spróbuję i zrobię relacje 😜 ja nowy na tym forum ale kiedyś byłem na innym z 13 lat ostatnio nie miałem czasu wchodzić na takie fora i szkoda bo miałem bardzo fajne zdj pozapisywane. Dobra dzięki za info coś tam będę działał 🙂 kto nie ryzykuje... Ekhem.. 🙂 z fartem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...