Skocz do zawartości
glodek18

Witajcie trudne sprawy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam dwa automaty w moim szafko boxie są one w 10 tygodniu życia i mają już fajne topki. Wisi nad nimi mars hydro ts 600, w którym nie działa jakąś jedna piąta diod ale jakoś im to chyba nie przeszkadza. Zapodałem nowy namiot 50 *50 *120 i lampę viparspectra p60. Chciałbym te automaty tam przenieść i dosiac  dwa nowe. Czy to dobry pomysł czy warto tak zrobić.?Czy może lepiej niech zakończą tam żywota? Problem w tym że w namiocie chce użyć wyciągu i wentylatora ze starego szafkoboxa ponieważ idzie on do likwidacji pozdro. 

IMG_20210727_222154.jpg

IMG_20210728_195615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przenieść, ale rośliny w różnym wieku będą miały różną wysokość, różne odległości od lampy.

Będziesz musiał coś podkładać pod donice.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe rośliny będziesz miał na wegu a te masz na kwitnieniu. Jak roztrzygniesz kwestie wilgotności? Coś kosztem czegoś. 

Ale przepakować je do namiotu pod nowe słońce możesz. 

@glodek18

Z nowymi lepiej się wstrzymać. Automat musi mieć dobre warunki na weg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Ważniak napisał:

Możesz przenieść, ale rośliny w różnym wieku będą miały różną wysokość, różne odległości od lampy.

Będziesz musiał coś podkładać pod donice.   

Te dorosłe kwiatki potrzebują maximum światła więc ustawiłbym lampę pod ich wysokość, a te nowe nawet nie powinny mieć za dużo oświetlenia bo to maleństwa więc może by to zagrało. Tym starszym daje max dwa tygodnie życia bo już się im bursztyny pojawiają szczególnie w Quick one.

 

8 minut temu, KlausKörner napisał:

Nowe rośliny będziesz miał na wegu a te masz na kwitnieniu. Jak roztrzygniesz kwestie wilgotności? Coś kosztem czegoś. 

Ale przepakować je do namiotu pod nowe słońce możesz. 

@glodek18

Niestety moja uprawa to amatorka chociaż idę wolnymi kroczkami do przodu to jedyne jak zwiększam wilgotność, małym roślinom to pryskam je woda. Ewentualnie rozkładam pojemniki z wodą i dochodzi do 60 procent a teraz mam około 50. 

Chce je zacząć uprawiać zapodać mikoryze i biotabsy i wyjechać na wakacje. Będzie miał mi kto je podlewać odstana kranową. Mam nadzieję że wypali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KlausKörner napisał:

A suszyć gdzie chcesz? Po ciemku? 

Wysuszę w tym szafkoboxie z jednym wentylatorkiem komputerowym oczywiście że po ciemku  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner I tu mi dałeś do myślenia. Skakać z filtrem w te i spowrotem lipa. Jedyne co mi zostało to kupić drugi wyciągający i narazie zapodać bez filtra bo małe na początku nie pachną albo poczekać aż tamte dojdą tylko trochę szkoda czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CaWięc wkurzylem się i zapodałem to co trzeba.Zmontowałem to narazie tak do dupy namiot jest mały więc muszę oszczędzać miejsce i zrobic to inaczej. Do wody poszły dwie pestki i zobaczymy co będzie :). Może jakie porady w kwestii odległości lampy i montażu tego wszystkiego pozdro. 

IMG_20210729_214645.jpg

IMG_20210729_214642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Z tym że w tej lampie mogę zmieniac natężenie. Mam w telefonie możliwość sprawdzenia natężenia światła w luxach ale co z tego jak nie wiem ile luxow powinno być. Ta budżetowaa lampa jest mało popularna ale do Marsa się troszkę zrazilem, a Spider znacznie droższy 

Edytowane przez glodek18
Bledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...