Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@PIT I Zajebiście! Widzisz, nie mozna się poddawać 😄
 

Biohumus to mój w sumie jedyny, ale i ulubiony nawóz, cięzko z nim przesadzić a naprawdę działa cuda czasami. 

Teraz musisz się pilnować i jak najbardziej się przyłozyć do sprawy, zobaczysz, ze jeszcze cię plonem zaskoczą, jeśli im pozwolisz i pomozesz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz je pilnuje tak jak trzeba,dzięki wielkie za rady.

teraz tak po 6 dniach tez zaimplikuje troche biohumusu ale malutko by nie przesadzić.

Wiecie jaka może być przyczyna tych kropek na liściach? 2 dni temu sie pojawiły.

52F85145-A002-45F5-84B2-F5E900927660.jpeg

65A333A1-91C2-4CEB-A003-9AB0DACF36E8.jpeg

B5251F4B-D1BB-446A-A949-CAB03A1757CB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@PIT Wygląda na niedobory magnezu, calmag daj, jak masz. Upewnij się tylko czy ph ziemi masz prawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@PIT Dolomit bardziej do regulacji ph się nadaje, jak ziemia jest za mocno zakwaszona, ale by zasilić roślinę w magnez i wapń to najlepszym rozwiązaniem jest calmag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie,calmag zakupiony-powinien być w czwartek,w jakiej proporcji radzicie używać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim ra radę,każdą Waszą radę utrwalam Sobie w głowie.

co do oprysku-mam calmag rozpuścić w wodzie i popryskać mgiełką na liście tak?

Jak juz jesteśmy przy liściach to...czemu niektore listki błyszczą sie jakby były zalakierowane ???

F839AF71-8FC3-43A1-A9E5-47C69B5683E2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PIT napisał:

Jak juz jesteśmy przy liściach to...czemu niektore listki błyszczą sie jakby były zalakierowane ???

roślinie czegoś brakuje albo ma nadmiar, ph gleby sprawdzałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH gleby patrzałem to miała 6.9,w sumie nwm od czego tak rośnie,leje od 2 tygodni wode z pH 6,5 

a to zdjecie najmniejszego maleństwa ale za to najszybszego jeżeli chodzi o postęp

F36D0D22-2994-42D5-A475-A47DE78546AA.jpeg

EDC94647-9200-4D77-A260-37A70AC08C19.jpeg

19F52A93-3EFB-4CBA-9984-ED3477475467.jpeg

424BC0C8-1359-4A70-99B9-7ACAFDEBC59B.jpeg

Jeżeli chodzi o kropeczki na liściach,ktore  zdjecia pokazywałem na poprzednim poście co radziliście calmag dolać i tak tez postąpiłem,na razie po 1 dniu czekam na rezultaty.

Wszystkim roślinom tez dolałem troszke biohumusu na wzmocnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tym biohumusem i wszystkim co ma azot to ty się wstrzymaj ze 2-3 tygodnie przynajmniej.

Dla pocieszenia fajnie się trichomami oblewa. 🙂

Edytowane przez Bubble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak mierzysz pH ziemii? Bo po tym co zobaczyłem na zdjęciu które wrzuciłeś złapałem się za głowę i przecierałem oczy ze zdumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21/08/2021 o 18:20, niewiemalesiewypowiem napisał:

Jak mierzysz pH ziemii? Bo po tym co zobaczyłem na zdjęciu które wrzuciłeś złapałem się za głowę i przecierałem oczy ze zdumienia.

😅 Gdzies na internecie podłapałem że ludzie tym samym pH metrem tak samo robili.

W dniu 20/08/2021 o 15:40, Bubble napisał:

Moim zdaniem z tym biohumusem i wszystkim co ma azot to ty się wstrzymaj ze 2-3 tygodnie przynajmniej.

Dla pocieszenia fajnie się trichomami oblewa. 🙂

czemu sie wstrzymywać?

 

co do roślinek to naprawdę świetnie się odbudowały,już nie mam z nimi żadnych problemów,o żółtych liściach zapomniałem juz dawno... zaczynają rosnąć jak na drożdżach

 

Oby tak do końca😎👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego jednak ograniczę teraz nawozy,poniewaz po co lać jak i tak wszystko ładnie wygląda,prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że mają z czego wysysać bo liście ciemne, tym bardziej, że teraz na flo nawozy będziesz zaraz lał, one mniej azotu mają, ale mają więc łatwo byś miał skumulować. Na moje oko wygląda fajnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...