Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Zawodowi ogrodnicy.

Jako że Wasze rady wychodzą Mi na dobre chcialbym poradzić sie Was w sprawie plamek na jednej z Moich roślinek.

otuż przez dzisiejszą noc po zmianie na nowe swiatlo(jaśniejsze-Mars hydro) zauwazyłem ze na dwóch większych liściach robią sie plamki tak jakby sie wypalały.Moim zdaniem moze brakować magnezu?ale to tylko Moje przypuszczenia a wolałbym aby ktoś spojrzał na to precyzyjnym i fachowym okiem.

 

dziękuje i pozdrawiam.

89C9FEF0-70B4-440F-8098-FFB5530363DC.jpeg

425D81BB-56C8-4590-A7CF-4A83D5FDF693.jpeg

25FF0886-76A8-4F57-B9B6-327172F8072A.jpeg

CC47A570-F211-4AAC-A59D-E62FB9EC09BC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ostatnie podlanie było z 4-5 dni temu także to jest niemożliwe-mozemy to wykluczyć.Moze po prostu doczekam 1-2 dni i zobaczę czy sytuacja dalej sie rozwinie.Zauwazylem ze te plamki są tylko na dwóch największych liściach a małych ten problem nie dotyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podniosłem donice to w porządku,tylko jeden długi korzeń wystaje tak na 5 cm,nwm czemu On tak wylazł na same dno skoro donica ma 27 cm wysokości 🤷🏿‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewam tylko i wyłącznie zwykłą wodą z kranu-odstaną aby chlor wyparował,mam tez biohumus no ale po co wlewać jak na razie nie potrzebowały nic.

PH na tą chwile niestety nieznane 

Jeśli chodzi o ziemie to mam kupioną zwykłą z ogrodowego z idealnym pH,oczywiscie w doniczkach mam tez troche dodanego kokosu i na dnie jak i na wierzchu keramzyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem miernik pH adwa d11 takze mam nadzieje ze w Piątek jak przyjdzie to sie dowiem jakie jest pH by Wam tutaj napisac.

Edytowane przez PIT
Błąd w pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,niestety plamki przechodzą na inne liście,miernik pH dopiero bedzie w piątek,mam taką nadzieje...do tego czasu jak myślicie moze brakować jakiegoś składnika?

F39848DD-C6E7-4C60-B742-6ECE5DBA017D.jpeg

95456955-36B1-458D-BA2F-DA48653961D8.jpeg

7E2F7DF7-871A-486F-A21C-D8CD947D21F1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolomitu nie mam,ale juz mam zamówiony,jutro będzie.

Jak radzicie?jak użyć dolomitu i w jakiej proporcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik przyszedł,zrobiłem pomiar,wydaje Mi sie ze nie jest źle prawda? Miernik pokazuje między 5.8-5.9

czy dowalić dolomitu?

31B3BCFF-504D-472E-8C79-D3CBC0D92963.jpeg

Przy okazji tez sprawdziłem wode z kranu,którą podlewało kwiatuszki.

0FBBD0FA-F681-45EA-AF8D-E95D5EB7AED7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dostępu do deszczówki,teraz zagotowałem wode by sprawdzic czy po przygotowaniu moze sie zmniejszy pH w wodzie z kranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zagotowaniu i odstaniu 12h wody...pokazuje 8.5 pH🤦‍♂️
 

dodatkowo mam zasadzone dwie roślinki na outdoor,lecz na nich pokazuje 7.6 pH,czym radzicie zbijać pH gleby?

9C7002FB-6ACA-4CFD-BEF9-D4F25AF582D5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...