Skocz do zawartości
Kociumba

Fioletowe łodygi oklapnięte liście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam growerzy😁. Mam problem mianowicie moje kochane stoją w miejscu listki są oklapnięte sprawdzałem czy mają szkodniki nie ma nic, innych dziwnych rzeczy też nie zauważyłem. Myślałem że były przelane albo na odwrót miały za sucho ale to wykluczyłem gdyż ani podlanie nic nie dało ani chwilowy brak pożywki. Wkoncu dnia wczorajszego spryskałem je produktem canna Cure przed 6godzinnym spadkiem. Po nocce roślinki wyglądały olśniewająco tak jak powinny niestety poszedłem spać i rano znowu to samo. Ma ktoś jakiś pomysł bardzo proszę o pomoc😕.

Pozdrawiam was wszystkich i z farcikiem!!!

Jeśli są potrzebne zdjęcia wrzucę najprędzej jak się da😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kociumba wstaw jakies zdjecia

Podejrzewam przelanie. Ostatnio moja roslinka byla dość dlugo przlewana. Chociaz bylem pewny ze nie przlewam. Filotowe lodygi oznaczają blokowanie wchłania składników odżywczych. Prawdopodobnie niedługo będą Ci żółknąć liście. I będziesz myślał ze masz braki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! nie rzuca ci się w ocz, że od wczoraj najlepszym sposobem na wszystko jest oprysk canna cure? Profilaktycznie tez dobrze. Haha mam dziwne podejrzenia ze komuś termin przydatności na magazynie się kończy 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawię jak wstaną bo póki co śpią chciałbym dodać że drugi box nie ma tego problemu a jest tak samo podlewany taka samą ilością odżywki.

@Bubblejak to się mówi jak nie masz nic mądrego do napisania to zamilcz 😅 pozdrawiam

@Dobry_Człowiek! Dobry człowieku dodam również że dużo piją gdyż widzę po baniaku naprawdę różnice. pH pilnowane za każdym razem już sam się głowie w czym może być problem.

Dodam jeszcze że miały kilka dni naprawdę ciężkich upałów 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! doniczka 25l leje canna a b i magnez obecnie w proporcjach 15ml na 10 l a i b, i calmag 5 ml na 10 l. Producent zaleca 30ml na 10 ale to chyba za dużo na obecne stadium ale może się mylę roślina ma miesiąc na wegu. Temperatura obecnie do 31 max w dzień ale to tylko czasami ogólnie 29 w nocy jest problem jak śpią te 6 h bo wszystkie lampy wyłączam a tam max do 26-27 da się zbić 😕. Leje co dwa dni tak 20min podlewania gdyż jest pod systemem

Edytowane przez Kociumba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...