Skocz do zawartości
michas131

x5 LSD SEZON

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram pierwszy raz od paru dni namiot i widze no .. jungla i jest tyci tyci ciasno (tak jak mowiliscie) i teraz zasadnicze  pytanie są jakies sposoby by wykorzystać w 100% pojemnosc boxa mam na mysli by wszystkie roslinki dostawały jak najwiecej światła? Raczej fim udany na wszyszystkich roslinach bo bujnie leca w góre z ucietych czubkow 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden liść zajmuje 1/4 miejsca rośliny blokując światło innym odrostom.

Sadzenie roślin w małych doniczkach początkowo, treningi od wczesnej młodości,  słabsze światło, pozwalają uzyskać więcej szczytów podobnej grubości.

U ciebie trudno będzie zapanować nad rozwojem kolejnych szczytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła codzienna pielęgnacja to zawijanie takich liści w dół.

To sezon więc można się bawić na vegu nawet kilka miesięcy. Możesz nawet ogolić roślinę z wszystkich liści zostawiając tylko szczyty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moge zerobic cos w stylu powiazania wiekszych lisci i przyciagniecia ich nizej doniczki by wiecej swiatla docierało w kluczowe miejsca takie ala lst 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michas131 ogólnie ja próbowałem się bawić z chowanie liści ale wkurzało mnie to i od tej pory się nie pierdziele i co mnie wkurza to wytnę i jeden liść w tą czy w tą to różnicy nie robi ale są tacy co nie zalecają wycinać liści i są tacy tacy co pozbywają się większości liści 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green stwierdzilem ze nie bede nic usuwal wzialem wieksze liscie zawinałem do srodka tyle ile sie dalo by nic nie uszkodzic by topy wyszly na swiatlo a gdy sie nie dalo lekko sznurkiem grubszym przyciagnalem je troche by dostaly sie do swiatla ale raczej bedęde  musial napewno przyciąć te liscie za jakis tydzien bo bedzie busz niesmaowity XD

Edytowane przez michas131
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michas131 Rob tak jak uważasz za słuszne, rób według swojego sumienia ale też pamiętaj by brać pod uwagę sugestie bardziej doświadczonych kolegów którzy na pewno źle dla ciebie nie chcą

Następnym razem 2x sezony i siatka a będzie idealnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jakie światło miała roślina że takie potężne liście wytworzyła.

Ostatnio mam zajawkę na pomiary światła, zawsze miałem ale używałem miernika 3w1 za 10zł

Teraz pobrałem aplikacje do telefonu, nazywa się Photone i pozwala mierzyć PAR.

Są też inne aplikacje na Androida jak PPFD Meter, Tent Buddy, Light sensor to PPFD.

Ile LUX lub PPFD generuje lampa przy odległości 30cm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...