Skocz do zawartości
michas131

Treningi Kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym poruszyc troche temat treningów kiedy je robić (co do wykonania wszystko znalazlem) poszperałem troche ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi a wiec chodzi mi o:

Lst/FIM/topping/hst/Defoliacja ( o ile cos takiego istnieje) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lst można zacząć przy 4-5 piętrach (niektórzy zaczynają od 3-4) jest raczej bezpieczny, i ciężko coś zjebqc, pamiętaj o wyczuciu, nie używaj też nitek linek i tym podobnych rzeczy, które mogą łatwo przeciąć łodygę. 

FIM tylko i wyłącznie na wega, przy czym nie powinieneś stosować FIM przy automatach, jak lecisz od razu 12/12 lub jeśli masz pcboxa. 

Topping - dosyć podobna zasada co FIM. (topping da 2 szczyty, FIM 4)

Hst - nigdy nie próbowałem, nie wypowiem się, najbardziej stresujący trening dla konopi, ale przynosi też ponoć największe plony. 

Defoliacja - pierwsze słyszę xd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michas131 Nie do końca rozumiem pytania, chodzi ci o to kiedy najwcześniej można wykonać trening? Czy ogólnie kiedy wykonuje się poszczególne treningi? Bo tutaj wszystko zależy co chcesz osiągnąć i jak długiego Wega planujesz wykonać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki Mam na mysli w jakim stadium rosliny ile pieter lisci lub jakis wyznacznik by ten poszczególny trening  zrobic   etc. a wega bede trzymac tak długa jak bedzie trzeba by wszystkie sie zregenerowaly i fajnie wyrosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michas131 to zrób każdej po 2 razy toping. Jak będzie miała 5 - 6 pięter zrób pierwszy raz, jak pójdą odrosty trochę w górę to zrob toping drugi raz na obu odrostach. Z drugim krzakiem to samo. W 40-45dni wega się wyrobisz,pod warunkiem, że już mają chociaż z 4 piętra. 14 dniowe sadzonki masz? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michas131 Nie ma wyznacznika, lst im ma więcej pięter tym jest efektywniejsze, pamiętaj ze przy lst jedno piętro daje ci 2 szczyty wiec robiąc lst na 4 piętrowym masz 8 dodatkowych szczytów, wszystko zależy jak prowadzona jest roślina/jak wyciągnięta, ja przy 3,4 piętrach już zaczynałem robić treningi takie jak fim, topping lub lst, jeżeli planujesz dłuższego Wega to fajnie powtarzać treningi. Ja u siebie na outdoorze zacząłem od toppingu później wjechał lst później fim i teraz suppercrop. Wszystko zależy od ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG20210725155208.thumb.jpg.13fa9a235483987cdec87141e7304e4e.jpg

Godzinę temu, Majki napisał:

@michas131 Nie ma wyznacznika, lst im ma więcej pięter tym jest efektywniejsze, pamiętaj ze przy lst jedno piętro daje ci 2 szczyty wiec robiąc lst na 4 piętrowym masz 8 dodatkowych szczytów, wszystko zależy jak prowadzona jest roślina/jak wyciągnięta, ja przy 3,4 piętrach już zaczynałem robić treningi takie jak fim, topping lub lst, jeżeli planujesz dłuższego Wega to fajnie powtarzać treningi. Ja u siebie na outdoorze zacząłem od toppingu później wjechał lst później fim i teraz suppercrop. Wszystko zależy od ciebie. 

Moze wysle pare zdjęc sami ocenicie ( moje pierszwszy indoor wiec  troche sie boje ze cos spierdole) 

IMG20210725155231.jpg

Edytowane przez michas131
Drobne poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw LST bym robil, pozniej fim. Od LST czekal bym az dobrze odrosty wyrosną przed fimem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam apke grow with Jane, lub po prostu fotorelacje prowadź, ja np. Jestem staroświecki i wszystko w zeszyt pisze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...