Skocz do zawartości
Luigi

Frizea

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pasjonaci.

Mam taką fajną roślinkę z płonącym mieczem. Niestety z tego co czytam, to ona ma w naturze to, że po prostu umiera, ale z tego co wiem, to można jej też uciąć jakiś element i go posadzić na nowo. Moja właśnie się zamyka i powoli odchodzi.

Tu pytanie: który element się nadaje do kolejnego rozwoju, bo polskie strony o roślinach się oduczyłem czytać, bo nie raz pierdoły takie, że głowa mała, a na zagranicznych też ciężko cokolwiek o niej znaleźć. Do was mam zaufanie, więc zapytam specjalistów. Dzięki z góry 😄

20210724_140414.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Luigi napisał:

Moja właśnie się zamyka i powoli odchodzi.

jak się zamyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym chodzi mi o to, że kwiat się złożył, zamknął, on normalnie jest otwarty. Pewnego dnia się złożył, a liście zrobiły się, że tak to nazwę papierowe, bardzo liche. Podobno to naturalne w jej przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK szczerze mówiąc kwiatek nie był moj, tylko babci. Na chwilę obecną nie mam pojęcia co się z nim dzieje. Pewnie go wywaliła 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK no ja aktualnie mam 30 odmian w domu, też brakuje miejsca. Monstera mi się rozrasta jak szalona, fikusy, musy, kalatee. Ale wciąż mi mało, wciąż przychodzą nowe 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Luigi jak się zwie ta odmiana? Ciekawa roslina,coś jak płonący krzew z którego Mojżesz odczytał przyszłość ludzkości he 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jerzy napisał:

@Luigi jak się zwie ta odmiana? Ciekawa roslina,coś jak płonący krzew z którego Mojżesz odczytał przyszłość ludzkości he 🙂

Vriesea splendens - Frizea Lśniąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...