Skocz do zawartości
Luigi

Auto Green Gelato, Auto Blueberry Cheese | Mars Hydro TS600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Godzinę temu, Ważniak napisał:

Czyli że jak wysuszę w tęp 25C w 5 dni i wilgotności 50% to będę miał gorsze palenie, mimo że zostawię na dłużej żeby się chlorofil rozłożył.

Sprawdzałeś to? Czy ktoś ci tak powiedział? 

Chlorofil sie rozkłada w odpowiednich warunkach , jeżeli zbyt dużo wody ci odparuje za szybko to i chlorofil zostanie . Miałem czas na sprawdzanie takich rzeczy , uprawiam od 2000r. Pozdr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ważniak napisał:

Czyli że jak wysuszę w tęp 25C w 5 dni i wilgotności 50% to będę miał gorsze palenie, mimo że zostawię na dłużej żeby się chlorofil rozłożył.

Sprawdzałeś to? Czy ktoś ci tak powiedział? 

Nie rozumiem tej nie logiki albo coś źle napisałeś. @Ważniak

@Vampidrut napisał "

3 godziny temu, Vampidrut napisał:

18-20c, nie krócej  jak 8 dni , przy wilgotności 58-62%

Jak to się ma do zostawienia na "DLUZEJ" ?  5 dni,temp 25 i 50 wilgotności ? 

 

Zioło jak wyschnie w 5 dni to na pewno jest hujowe. Wali sianem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz używałem tej siatki i juz wiecej nie użyłem. Zioło za szybko wysycha i jest sianowate. Ja teraz susze w boxie. Ucięłem po jednym piętrze i obciąłem największe liście. Pierwszy raz tak suszę i mam nadzieję że bedzie to dobry sposób. Wczesniej suszyłem obcinając jedną odnogę ale trymowalem na mokro. Suszyło się 8 dni w odpowiednich warunkach i byłem zadowolony ze smaku. Chodź zapach mnie nie zadowalał.

20210922_191920.jpg

20210922_191902.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! no dobra, ja też bym tak zrobił. Tylko jak to rozwiesze swobodnie gdzieś na tym moim strychu, to nie wykluczone, że coś mi to będzie chciało wpierdzielić, no i zapach. A do boksa mógłbym dać, tylko że aktualnie mam tam jeszcze inne rośliny. Więc musiałbym suszyć w cyklu 18/6, nie wiem jak to wypadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, KlausKörner napisał:

@Dobry_Człowiek! EeeeEe? Co Ty, po kosie jesteś?

Gdzie to zioło ? Więcej bylo

U góry lewa u dołu prawa? 

Dzisiaj rano skosiłem. Nie będę miał czasu na weekend. 

Zioła jest dość sporo na zdjeciu az tak bardzo tego nie widać.

Tak lewa na górze na dole prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość suszenia zależna jest od rośliny nie da się jednoznacznie stwierdzić ile się powinno suszyć.

Przesuszenie może spowodować smak siana, zwłaszcza przy cienkich topach, Nie przy grubych oblanych indiczych szczytach. a chlorofil się rozkłada jeszcze podczas curingu.

A sam smak bardziej zależy od odmiany, nawożenia.

Nie mówię przecież o ekstremalnie szybkim jednodniowym suszeniu. Po 8-10 dniach dałem sąsiadowi gałązkę resztę zapakowałem do słoika, po tygodniu jak skręciłem i zapalił to mówi że też chce to dobre palenie, zaraz po wysuszeniu nigdy nie nabierze tego smaku i zapachu ale jest sposób na szybko, FreezingCuring następnego dnia zioło uwalnia tyle terpenów że to nie do wiary.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio suszylem około 5dni w środku chodził wyciąg mieszak i osuszacz powietrza i pachniało zajebiscie smak tez cytrusowy racZej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 😎

Mały update, jeśli w ogóle kogoś to jeszcze obchodzi bo widzę, że sporo nowych relacji doszło, sporo się dzieje na tyle, że moja relacja zeszła na drugą stronę 😅

Dzisiaj mamy 76 dzień odkąd włożyłem Gelato i Blueberry do wody. 💧

Gelato dla tych co nie przeglądali relacji odpaliło dużo szybciej, stąd według mojego kalendarza ma aktualnie 42 dzień flow. 🌱 Od pierwszych liści właściwych przyjmuje regularne dawki nawozów, niezależnie od gadania o laniu samej wody, nie laniu, wstrzymaniu tego czy tamtego. Do tej pory nie pojawiło się żadne przebarwienie, żółte liście czy inne oznaki działania nawozów pod kątem negatywnym.

Blueberry Cheese, chyba największe zaskoczenie, gdzie udowodniła, że potrafi odbić jak szalona i stać się takim cudeńkiem (To moja pierwsza uprawa, więc cieszy mnie najmniejszy szczegół) 🍃. Co do Gelato, jest bliźniaczką, jednak jej flow wystartowało później, stąd u niej dopiero 31 dzień. Tak jak koleżanka obok, nawozy przyjmuje na tej samej zasadzie i też jest cała i zdrowa, bez żadnych oznak negatywnych. 

Poniżej mały look na Gelato i Cheese. W kolejności opisywania również zdjęcia. Pozdrawiam, miłego dnia.

 

 

 

 

 

 

20211003_184855.jpg

20211003_184912.jpg

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx No to miło takie rzeczy przeczytać. Będę wypacał jak coś się wydarzy, bo flow to zdecydowanie nudna faza.

@KlausKörner Dzięki mistrzu, doceniam.

Zobaczymy co z tego finalnie wyjdzie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Rozwinę może myśl. Projekty mam już rozpoczęte. Jak zajrzysz wyżej, to zobaczysz, że prowadziłem też Cream Kush, robiąc topping. Niestety wyszło z tego co wyszło, mam jedynie dwa szczyty i nic poza tym, ale traktowałem to i tak jako eksperyment. Automat nie nadaje się do tego, jak będzie widać na zdjęciu.

Nie mniej jednak zostawiam tą roślinę do końca, bo też z tego będzie jakiś plon, nawet 5g jest warte nauki i obserwacji.

Moje kolejne 3 projekty, to reszta nasion, które mi zostały, a w składzie Purple Skunk (Big Seedbank), White Widow (RQS), Skittelz (Barneys Farm). Wszystkie to automaty, posadzone w ten sam dzień. Projekt polega na tym, że trzymam je w doniczkach 1.5l do końca bez treningu, same sobie. 

Więc już dawno nie wytrzymałem i aktualnie mam w boxie 6 roślin. Czekam aż wszystko sobie na spokojnie dojdzie i wjeżdżam z 4 odmianami od FastBuds, w większych doniczkach, z kolejnym zestawem nawozów od AN, prawidłowo wykonanym LST i z możliwością poprawienia wszystkiego, co zjebałem do tej pory 🙂

Nudno nie będzie 😎

Poniżej mój śmieszny Cream i małe wesołe trio.

 

20211003_184919.jpg

20211003_184915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx mimo wszystko nadal masz sporą wiedzę i praktycznie w każdej fotorelacji można Cię poczytać. Ja jeśli mam teraz okazję, to korzystam i sprawdzam. 

Praktyka to chyba najlepsze wyciąganie błędów LIVE, że tak to nazwę. Nie mniej jednak nadal nie mam wiedzy o niedoborach, nadmiarach, odpowiednim pH, które mierzyłem może przy pierwszych dwóch tygodniach. 

Taka prawda, że co wiem tak na prawdę na chwilę obecną?

Topping na auto nie wyrabia czasowo. LST położone na glebę do ziemi oddaje karzełkowe rośliny, nawozy od AN totalnie nie szkodzą dawane regularnie i wychodzi na to, że też stabilizują pH, bo przestałem je mierzyć i jest okey. Nie jest to jakaś wiedza z kosmosu, ale podstawy treningu i nawożenia, jeśli chociaż trochę się poczyta. 

Bardzo chętnie zestawie wynik z uprawy, która nie poszła po myśli z uprawą, w której poprawie błędy. 

@onyx szkoda, że tak się potoczyła Twoja historia z uprawą i też to rozumiem. Wierzę, że wrócisz i zrobisz po swojemu 😄

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi też mam nadzieję że wrócę 🙂 trzymajmy kciuki

Co do glebienia to trochę się nie zgodzę chyba że wszystkie twoje rośliny które glebiłeś wyszły karłowate bo czasami to są po prostu geny lub robiłeś to zbyt często przez co roślina nie miala chwili wytchnienia bo obejrzałem dużo fr wraz z moją gdzie lst było mega mocno zglebione a rośliny wyszły eleganckie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...