Skocz do zawartości
Magik88

Podlewanie wodą butelkową

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

mam pytanko odnośnie podlewania. Okazało się, że w kranie mam wprawdzie wodę o odpowiednim pH, ale za to EC jest do dupy. Wodą miękka jak reprezentacja polski w piłeczkę. Dlatego prawdopodobnie roślinki mi tak źle rosły.

Chcę przerzucić się na butelkowaną. Sprawdziłem, że teoretycznie Muszynianka będzie super. PH 6, minerałów siłą rzeczy ma mnóstwo, a do tego CO2.

Co myślicie? Aspekt finansowy pomijamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 Wiesz ja osobiście nigdy nie zwracałem uwagi na EC zawarte w wodzie tylko na PH, minerały uzupełniam nawozami w zależności w jakim stadium jest roślina. Samą wodą podlewam tylko by zachować odpowiednie PH w ziemi a minerały dostarczam z nawozów i to w zupełności wystarcza. Wie wiem czy tez do końca cie dobrze zrozumiałem i czy masz zamiar dostarczać minerały roślinie tylko z muszynianki czy traktujesz to tylko jako dodatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majki Jako dodatek, oczywiście. Po prostu stosować Muszyniankę zamiast kranówki.

Też na początku nie sądziłem, że EC ma znaczenie, ale pierwsza uprawa poszła mocno średnio. Wrucałem na różne fora zdjęcia i każdy mówił - złe pH. A pH sprawdzałem wiele razy i zawsze było odpowiednie. A nadal liście pokazywały dużo braków. Lałem polecane nawozy, a braki nadal były. Gdzieś wyczytałem, że złe EC działa podobnie jak złe pH - roślina nie może przez to przyswajać azotu, potasu i fosforu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że leje RO to moje rośliny powinny już jakiś czas temu zrobić sepuku. 😉 Wiec myśle ze lepiej uzupełnić braki odpowiednimi nawozami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bubble napisał:

Biorąc pod uwagę, że leje RO to moje rośliny powinny już jakiś czas temu zrobić sepuku. 😉 Wiec myśle ze lepiej uzupełnić braki odpowiednimi nawozami.

Próbowałem! Niestety nikt nie wiedział o jakie braki chodzi. Wyglądało na wszystkie. Lałem Biobizza, raczej to nie jest żadna lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo miałeś niepoprawne urządzenie do mierzenia pomiaru pH i odczytywał dobry wynik (są takie) dużo osób straciło dużo na plonie oszczędzając na mierniku pH lub mimo wszystko laleś za mało lub nie te minerały co roślina potrzebuje azot na wegetację, potas i fosfor na kwitnienie, nie mniej ważny mikroskladnik to magnez którego roślina również potrzebuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, przy miękkiej wodzie, bądź RO musisz za każdym razem dorzucić przynajmniej CALMAG ja zawsze staram się dolać jeszcze minimalną dawkę typu 1ml/5000ml innego nawozu, bo ta woda jest całkowicie wyjałowiona, sposobem też jest mieszanie wody RO z butelkowaną bądź kranówką.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Magik88 napisał:

Próbowałem! Niestety nikt nie wiedział o jakie braki chodzi. Wyglądało na wszystkie. Lałem Biobizza, raczej to nie jest żadna lipa.

Jeden ziomek na forum mówił o nawożeniu Biobizem. Więc stosuje jego rady i jest lepiej. Mianowicie minimalnie zmniejszam Ph kranowy tak do około 7 mniej więcej bo stosuje te kropelki. I dodaje nawozy z małych dawkach przy każdym podlewaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Majki napisał:

Albo miałeś niepoprawne urządzenie do mierzenia pomiaru pH i odczytywał dobry wynik (są takie) dużo osób straciło dużo na plonie oszczędzając na mierniku pH lub mimo wszystko laleś za mało lub nie te minerały co roślina potrzebuje azot na wegetację, potas i fosfor na kwitnienie, nie mniej ważny mikroskladnik to magnez którego roślina również potrzebuje 

Dokładnie tak było! Zaintestowałem w taki bardziej wypasiony i on właśnie mi pokazał, że pH na dobrym poziomie, ale EC mam z 4-5 razy z a niskie.


Dzięki za odpowiedzi, panowie, ale każdy pomija temat - uważacie, że podlewanie Muszynianką to spoko pomysł? A może jakaś inna woda się komuś sprawdziła?
Załóżmy, że kranówka nie jest opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 mój kumpel leje żywca od początku do końca, nie obniża pH i ogólnie nie spuszcza się tak nad uprawą, bo twiedzi że to nie dla niego i rośliny rosną. Zawsze zgarnie te 50g, a ostatnio to miał prawie 80. Totalna amatorka, ale jakimś cudem mu wychodzi. Nie wie nawet nic o treningach. Pokazałam mu lst to nawet nie wie, że to jest lst tylko nazywa to „naginanie” 😂

Jak nie wierzycie to mogę nawet wstawić fotkę 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@glodek18 popalona nawozami i zaniedbana 

 

A8615D25-E213-4DF8-9041-7B80F5D30DD3.jpeg

Mało tego, wentylacja to zwykły wiatrak komputerowy, a box stoi na strychu gdzie temperatura jest zatrważająca 

Warunki najgorsze z najgorszych 

Jedynie co się zgadza to ilość światła 

Edytowane przez Zielarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..czyli nie wiadomo która z wód dostępnych w sklepach będzie najlepsza pod uprawę 🙂

Dam znać jak ta magia się dzieje na Muszyniance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...