Skocz do zawartości
PIT

Remont Boxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jako że zauwazyłem iż na tym forum jest wielkie grono doświadczonych ludzi,którzy wiedzą z czym to sie je chcialbym Was sie poradzić...

Otuż mam boxa o wymiarach 60x60x120
Lampa 200 watt HPS +wiatrak mieszający w środku.

Mój problem w tym boksie polega na tym że niestety jak na ten boks hps 200 watt strasznie podnosi temperaturę przez co przy zamkniętym boksie mam około 35-36 stopni i około 40-50% wilgotności (box stoi u Mnie w sypialni gdzie temperatura jest na poziomie 23-25 stopni)

przy otwartym boksie natomiast 32 stopnie i około 45-54 %wilgotności.Niby roślinki nic Sobie z tego nie robią bo jakoś dalej rosną lecz wydaje Mi sie ze mogłyby szybciej rosnąć gdyby miały dogodniejszą temperaturę lub w przyszłości pokażą Mi rogi i nic nie wydadzą.

No i jak juz sie zapoznaliście z Moją problematyką chcialbym abyście Mi poradzili czy dobrze bym zrobił jeżeli wprowadziłbym drobny remoncik do boxa i np.wymieniłbym hps 200 watt na Mars hydro ts600 100 w.(mam nadzieje ze juz tym sposobem bym zmniejszył temperature) + dodając wiatrak który będzie wpychał powietrze do środka boxa i dodatkowy który bedzie wychodził w pionie w suficie boxa z filtrem węglowym aby ciepłe powietrze wyciągał oraz czyścił (bo juz zapachy sie uwalniają z roślinek) + dodatkowo nawilżacz powietrza.

 

No i oczywiście pytanie za 100 pkt.których jest tu pełno czy Mars hydro ts600 100 watt (wydaje sie ze nie ma sensu wydawac wiecej na mocniejszą skoro tam będą tylko dwie roślinki)Da radę wytworzyć tyle światełka w tym boxie dla dwóch roślinek Afghan Kush Auto żeby roślinki były w 100% usatysfakcjonowane i szczęśliwe?

i czy Mars hydro tez Mi nie przegrzeje temperatury?😨

Ogólnie tamten box ma być tylko na dwie roślinki gdyż marze Sobie o tym ze gdy bede miec urlop we wrześniu to usiądę Sobie na balkonie wieczorem z szklanką whisky w dłoni i bede sie delektował Swojskim palonkiem a nie jakims osiedlowym shitem😁 Box bede używał tylko w wakacje by robic palonko na potrzeby urlopu.

Dziękuje za poświęcenie w przeczytaniu Mojego tematu jak i za dorodne rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Mnie i tak jest chłodno,ponieważ wynajmuje cały parter domu jednorodzinnego i tutaj temperatura latem jest max 23-25 stopni wszyscy Mi zazdroszczą z tego domu temperatury latem😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PIT smiało możesz kupić sobie ts1000 lub ts600 i to powinno załatwić problemy z temperaturą, aktualnie zmagam się z tym samym problem mając ts600 temperatura w boxie potrafi być 37°C dlatego zmieniłem że świece w nocy a ciemnie w dzień do póki nie przyjdzie nowy większy box 

Zapomniałem dodać że mając ts600 mam box 40x40 i wentylator wyciągający o mocy 105m3/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, PIT napisał:

Lampa 200 watt HPS +wiatrak mieszający w środku.

Mój problem w tym boksie polega na tym że niestety jak na ten boks hps 200 watt strasznie podnosi temperaturę przez co przy zamkniętym boksie mam około 35-36 stopni i około 40-50% wilgotności (box stoi u Mnie w sypialni gdzie temperatura jest na poziomie 23-25 stopni)

Z tego co czytam to masz tylko wiatrak mieszający bez żadnej wentylacji, więc wcale się nie dziwie 

Najpierw ogarnij wentylacje, a później zajmij się wymianą lampy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wymiana oświetlenia może przynieść kożyść obniżając temperaturę, choć nie zawsze. Słyszałem głosy ludzi którzy mając ledy również mieli problem z temperaturą, gdyż ledy róznież się grzeją. Różnica jest w sposobie dystrybucji ciepła, HPS grzeje tak jak świeci- czyli w dół na rośliny, a ledy ciepło wydalają "do góry".

Wysokie temperatury pomaga lepiej znieść dodanie do nawozów krzemu np. Rhino Skin, lub Liquid silicon. Ma to jeszcze inne korzyści- warto poczytać.

Przy bardzo wysokich temperaturach świetnie sprawdza się dodawanie CO2, rośliny dodatkowo dostają niezłego kopa i szybciej rosną.  Poniżej można poczytać.

https://www.growtent.pl/Dozowanie-CO2-podczas-uprawy-w-namiocie-blog-pol-1485871356.html

 

Jest kilka możliwości aby poradzić sobie z problemem.

Tak jak wyżej wspominano, wentylacja to podstawa, i ten filtr ziomuś lepiej ogarnij.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady,to dla Mnie ważne i wszystko co piszecie biore pod uwagę.

Jednak zrobie tak jak piszecie że na początku zrobie porządek z wentylacją i wtedy zobaczę jaki to da efekt czy uda Mi sie obniżyć temperature do 30 stopni przy zamkniętym boxie 

myslicie ze wtłaczający powietrze wiatrak jak na box 60x60x120 bedzie dobry,który będzie miał 240 m3 na godzine? I wychodzący z boxa na filtr węglowy 200 m3/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PIT wentylator wtłaczający nie jest koniecznością, możesz zastosować wlot pasywny. Jeśli chcesz użyć wentylatora to wystarczy jakiś 100m3/h

Jeśli chodzi o wentylator wyciągający powietrze z boxa to szukaj między 240-270m3/h. Dobierając filtr węglowy pamiętaj, że musi on mieć większą wydajność niż went 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie konieczny wtłaczający?myślałem że jeżeli będę wtłaczał zimniejsze powietrze z sypialni do nagrzanego boxa to troche zbije temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...