Skocz do zawartości
spoja

FASTBUDS GELATO AUTO | MarsHydro TS 600

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielarka ja w zapasie też mam jeszcze parę, ale różne odmiany i chciałbym każdej spróbować i źle to ująłem bo to nie jest strach a bardziej taki stresik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoja chodzi o to że stosując lst scorga i defoliację roślina będzie miała dużo stresu przez co może się to odbić na mniejszym plonie, dlatego chociażby ludzie od razu sądzą automaty do docelowych donic by zminimalizować ilość stresu, finalnie zrób jak uważasz bo to twoje rośliny i jeśli w twojej uprawie chodzi o fun nie o wynik to śmiało trenuj ile dusza zapragnie ale jeśli zależy ci na wyniku to albo wybierz pestkę sezonową albo jeden z treningów w przypadku automatu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoja polecam lst na początek, pierwszy automat szybko zleci a potem możesz spróbować z sezonem i bawić się powoli bo tam możesz przedłużyć wega by roślina doszła do siebie po treningach bo w przypadku automata roślina po prostu kwitnie w pewnym momencie i nie masz na to wpływu kiedy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx no właśnie dlatego na przyszłość będę robił tylko sezonowki bo ciekawsze są. Już mam na koncie automata i sezona 

Przyznam że z sezonem jest ciekawiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20210723_114552_1.jpg

Jeszcze rozpisze na szybko mój grow:
Sprzęt:
- MarsHydro TS600
- Herbgarden 40x40x140

-Wentylacja 100m^3/h
- Donica materiałowa 9L
- 85% Ziemia uniwersalna
- 15% Perlit
Czas naświetlania: 20/4
Nawozy: BioBizz Trypack
Pestka: Gelato Auto by FastBuds
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Ja robie tak że dopóki roślinki nie kwitną i nie wydają zapachu to odczepiam wentylacje od filtru żeby powietrze sprawniej przepływało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoja @Zielarka 

Siemka. Nie chcę się wymądrzać co do lampy, jednak myślę, że lampa to nie nawozy, żeby stosować nawet wtedy kiedy nie trzeba, ale raczej producent Marsa wie co robi.

Wrzucam Ci tabelkę z oficjalnej instrukcji, gdzie inche przeliczyłem sobie na cm i mniej więcej by się to pokrywało.

Oczywiście chodzi o odległość lampy od rośliny w poszczególnych etapach. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

20210721_172020.jpg

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoja No ciężko powiedzieć, ja ostatnio próbowałem na jakichś chińskich żarówkach papryczki, dałem "na oko" bo stwierdziłem, że to chińczyk, to pewnie tabela też nic nie warta jeśli chodzi o lumeny i te sprawy i mi je popalilo tak, że się nie pozbierały.

No ale papryka to nie konopia. Za cenę nasiona konopii, to papryki wysiejesz pokaźnej wielkości szklarnię. Może fakt, że te 15 centymetrów nie robi różnicy. Sam prowadzę teraz swój pierwszy trip z sadzeniem i jestem nawet dalej (w sensie wcześniej) niż ty, bo moje na razie nie wyszły z ziemi, to już mam wszystko pomierzone według zaleceń 🤣 ale to tylko moje zboczenie, żeby się trzymać jakiś danych na początek, a nie walić na oko i zobaczyć co wyjdzie. 

 

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi ja zawsze luźno traktowałem te wytyczne i nigdy mi sie nic nie przypaliło, żeby sie coś przypaliło to chyba by musiałobyć z pare centymetrów od lampki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoja wiadomo, z czasem też będę miał to na oko wszystko. Po prostu za bardzo się spinam jak na pierwszy raz, bo zainwestowalem w to trochę kasy i czasu na chłonięcie wiedzy, więc tak jak to określili na mojej relacji, wszystko dopięte na ostatni guzik. 

Okaże się czy taki pseudo profesjonalizm który chce sobie udowodnić będzie słuszny. W końcu wszyscy dążymy do perfekcji.

Pozostaje życzyć powodzenia z twoją uprawą, będę zaglądał. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...