Skocz do zawartości
sahara

Pełnosezonówka przeniesienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,z powodów bezpieczeństwa muszę przenieść swoją już sporą roślinę,która jest w donicy w inne miejsce działki.Stoi w tej chwili na słoneczku , myślałem,że to automaty,ale jednak nie ,więc musiałaby jeszcze długo postać w miejscu,gdzie z powodu rozmiarów nie może ani chwili dłużej. Moje pytanie,czy mogę ją postawić w cieniu ,miejsce,gdzie niestety słońce praktycznie nie dochodzi .Tylko to jedno miejsce wchodzi w grę,żeby nie było przypału. Czy roślinka umrze,czy tylko wyda mniejsze plony. Proszę o szybką odpowiedź.Dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sahara powiedz mi czy roślina zaczęła kwitnąć? Jak nie to nagnij cała do ziemi będzie niska i będziesz miał dużo szczytów LST, jeżeli nie masz wyjścia to wrzuć w cień, mniejszy plon to i tak lepsze rozwiązanie jak przypał i wizyta niebieskich.

Edytowane przez Majki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady,jeszcze nie kwitnie ,ma 2,5 miesiąca.Mial być automat,niski dosyć ,a rośnie i rosnie.Chcialem do sierpnia to zakończyć .A tu jeszcze tyle stresu i wścibscy sąsiedzi z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sahara Ja bym ją giął do ziemi jak na tym zdjęciu i przymocował jakimś sznurem żeby nie odbiła do góry chyba ze już naprawdę nie chce ci się z tym bawić to przenoś.

23BD9386-259B-417F-8849-DC39CA32CCC3.thumb.jpeg.b2587c9e843949721c1b2929fe7150d3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielarka No właśnie.I tak to jest jak się najpierw robi,potem myśli...

To może pytanie z innej beczki. Jak wygląda sprawa przeniesienia kwitnących już automatów z outdoor do indoor. Nigdzie nie ma takich informacji,jedynie na odwrót.Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przenos kwitnących roślin, to tylko i wyłącznie problemy, może się nawet zatrzymać. 

Czy to z out na in czy odwrotnie to logika każe podpowiadać, że zasada jest ta sama. 

Oczywiście musisz mieć indoor odpowiednie światło, zwykle żarówki to w ilości 50 nie pomogą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...