Skocz do zawartości
nikolkaxxx

POMOCY. Czy ktoś pomoże mi co dzieje się z moją roślinką

Rekomendowane odpowiedzi

Hej..

Jakiś czas temu zasadzilam swoją pierwszą roślinę 😄 nasionko miałam z palenia więc nie mam pojęcia jaki to rodzaj 🤔 Mniejsza - od jakiegoś czasu liscie zaczynają być oklapniete, białe kropki i do tego jeszcze jakoś strasznie schnie... myślicie ze po prostu ją przelałam? Jest jeszcze co ratować? 😬🥺🥺

20210713_165630.jpg

20210713_165533.jpg

20210713_165604.jpg

Edytowane przez nikolkaxxx
Brak zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Źle nie jest porównując do innych koszykarek jakie tu trafiały😁

@nikolkaxxx Może więcej napisz o tej roślinie, ile ma mniej więcej dni, jaka ziemia, czym podlewasz. Górne liście wyglądają okej te dolne usychają ze starości normalna sprawa, roślina kolorek tez ma ładny wiec jest spoko może tylko słoneczka jej troszku brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, nikolkaxxx napisał:

myślicie ze po prostu ją przelałam?

A może za mało wody? Bo z tego co widzę to ziemia jest sucha jak wiór 

7 godzin temu, nikolkaxxx napisał:

do tego jeszcze jakoś strasznie schnie...

To normalnie, stare liście po prostu usychają 

7 godzin temu, nikolkaxxx napisał:

białe kropki

Przydałoby się dokładne zdjęcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielarka  te "biale" kropki to w sumie tylko na jednym liściu.. 

20210714_212157.jpg

20210714_212222.jpg

20210713_165604.jpg

@Majki kurcze no z ponad miesiąc już ma. 

Z początku wiadomo szła tylko w górę dopiero odkąd wyszło bardziej słońce dałam ją na balkon i tak na słoneczku stoi sobie całymi dniami 😁 podlewam ją zwykłą wodą z kranu czasem też skorupkami z jajek i skorki z bananów rozcieńczone też trochę z wodą 😅 No i w sumie to tyle... 

Ziemie kupiłam do kwiatów nie jest z tych wyższych półek ale starałam sie wybrać tu w DE jak najlepsza 😅

I wydaje mi się kurcze że dziś wygląda znów gorzej niż wczoraj 🥺🥺

20210714_212222.jpg

20210714_212250.jpg

20210714_212157.jpg

20210714_212148.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nikolkaxxx A znasz pH ziemi? Może już nawozy się skończyły które były w ziemi i niedobory wychodzą, nie wiem jak skórki z bananów i skorupki jajek mają wpływ na ziemie i jakie dają minerały, owszem ktoś tutaj nawoził na naturalnych, domowych nawozach ale ja zawsze szedłem na łatwiznę i kupowałem w sklepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@nikolkaxxx Tam mało, co jest w porządku. Roślina się wyciąga, więc brak światła, oklapnięte i zwiotczałe liście, więc pewnie przesuszona , od dołu żółknie wysysa się z azotu, ale możesz mieć też problem z ph choć na górnych liściach tego nie widać, więc raczej chodzi o stopniowe wysysanie się z pierwiastków w tym wypadku głównie chodzi azot.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nikolkaxxx Ja też stosuje tylko naturalne preparaty które sam robię, ale na starcie raz polałem mineralnym nawozem ze sklepu, bo właśnie miałem to co Ty, czyli żółte liście!

Jest problem u Ciebie, bo stosujesz nawozy na kwitnienie, a zapomniałaś o nawozach do pokarmu i rozrostu samej rośliny!! Ja stosuje gnojówkę z pokrzyw, właśnie na porost rośliny, ale to przygotowanie takiej gnojówki zajmie tydzień do dwóch(zależy czy jest ciepło dzięki czemu szybciej fermentuje), czyli, leć jak najszybciej do sklepu i kup nawóz mineralny, a w między czasie rób gnojówę.
Nawóz ma mieć najwięcej Azotu, czyli sprawdzasz na butli (N,P,K) u mnie jest tak NPK = 7,5 - 3 - 5 i najlepiej jakbyś kupiła jeszcze dolomit, odkwasza glebe i podnosi ph, bardzo przydatny!
AHA i jeszcze jedno, zrób gnojówkę z banana i dodawaj ją dopiero jak zobaczysz bobki, bo to jest na kwitnienie, tak samo skorupki też na kwitnienie!

Edit: te białe kropki to prawdopodobnie przędziorki, miałem to samo i olałem sprawę, a później po tygodniu zaorały mi pare liści, więc polecam zrobić wywar z czosnku i za wczasu spryskać roślinę, bo później będziesz żałowała, tak jak ja :< ( tych przędziorków praktycznie nie widać, ale po jakimś czasię zostawiają pajęczynę na liściach)

Edytowane przez Krzykrzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzykrzysztof mega dziękuję za te rady 😀

pokrzywy już nazbierane gnojowka się robi jutro lece do sklepu po jakies nawozy w takim razie...

z tymi przędziorkami też właśnie jakiś czas temu zauważyłam kupiłam nawet jakiś preparat ale nie chciałam jeszcze bardziej dobijać roślinki chemią spryskalam tylko z 2 razy..

No ale teraz dzięki tobie wywar z czosnku już się robi i z rana będzie pryskane 😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nikolkaxxx  Ciesze się, że mogłem pomóc ^.^ Mam nadzieję, że roślinka jeszcze wstanie na nogi!
Na forum znalazłem temat o regenerujących właściwościach aloesu które sprawdzają się w ogrodzie :


i pamiętaj, żeby ten oprysk z czosnku bardzo dokładnie wykonać, z dólu liści przedewszystkim! Drugi raz taki oprysk trzeba zastosować po około dwóch tygodniach, ja właśnie niedługo będę musiał znowu je opryskać :P
 

Edytowane przez Krzykrzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...