Skocz do zawartości
daytonek

x20 AK47 Auto, x4 White Russian Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, niestety nie byłem w stanie rozpocząć wcześniej więc zaryzykowałem teraz, aktualnie 3 dzień i niestety deszczowa pogoda ale jutro ma być słońce 🙂

Jestem początkujący, to moja 1 zabawa z tym a zacząłem sądzę głupio bo sporą ilością 🤦

Zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 jeśli macie jakieś porady to chętnie przyjmę wszelką pomoc

Wszystkie już w górze tylko jeden próbuje wstać

IMG_20210712_144408.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie. Fajna ilość krzaków trzymam kciuki. Jeszcze nie jest za późno. Polecam zrobić sobie wywar z cynamonu i kupić canna cure żeby plechy uniknąć. Na początku kwitnienia pryskac canna cure a id połowy kwitnienia do końca wywarem z cynamonu. Zmniejszy szansę na rozwój pleśni 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Jakie dziury wykopać na ziemię uniwersalna dla każdej roślinki oraz w jakich od siebie odległościach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość dla automatów outdoor to około 50cm jedna lodyga od drugiej. Co do pojemności dołków to zależy od jakości i pH gleby w której  będziesz robił dołki. Jeśli ziemia jest rzyzna i ma pH dobre dla konopi to wystarcza dołki po około 7litrów jeśli ziemia w koło jest chujowa to licz po 15 litrów na dołek. Pamiętaj żeby ziemię wymieszać z perlitem, zaopatrz się też w dolomit na wszelki wypadek. Jeśli nie masz miernika pH to zobacz czy w koło rosną zdrowe pokrzywy jeżeli tak to gleba powinna mieć dobry poziom ph. Jak sądzisz gdzieś w lesie lub gdzieś gdzie biega dzika zwierzyny to kup antibisan no i oczywiście jakieś 5 opakowań snackolu na ślimaki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, KlausKörner napisał:

@daytonek to zacząłeś od rybek a nie od akwarium. 

Do jakiej ziemi chcesz je dać? 

Ile masz tej ziemi? 

Jaki masz spot, jak duży? 

Co to za ziemia tam na spocie? 

Wykopać dołki i wsypać tam ziemię uniwersalna 

Tyle ile kupię zapewne tyle ile będzie potrzeba

2x3 metry

Brunatna, w okolicy rosną trawy, te żółte kwiatki oraz pokrzywy. 

 

21 minut temu, EneDue napisał:

Odległość dla automatów outdoor to około 50cm jedna lodyga od drugiej. Co do pojemności dołków to zależy od jakości i pH gleby w której  będziesz robił dołki. Jeśli ziemia jest rzyzna i ma pH dobre dla konopi to wystarcza dołki po około 7litrów jeśli ziemia w koło jest chujowa to licz po 15 litrów na dołek. Pamiętaj żeby ziemię wymieszać z perlitem, zaopatrz się też w dolomit na wszelki wypadek. Jeśli nie masz miernika pH to zobacz czy w koło rosną zdrowe pokrzywy jeżeli tak to gleba powinna mieć dobry poziom ph. Jak sądzisz gdzieś w lesie lub gdzieś gdzie biega dzika zwierzyny to kup antibisan no i oczywiście jakieś 5 opakowań snackolu na ślimaki 

Miejsce jest w polach wśród drzew na nie użytkach, rosną tam trawy, pokrzywy i te rośliny co zapuszczają żółte kwiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym kopal po 7 litrów na krzaka. Miejsca powinno być akurat na 24 krzaki auto. Pamiętaj że automaty nie lubią stresu wiec radzę zwilzyc ziemię w kubeczkach przed przesadzaniem i rozciac kubeczki a potem ostrożnie wraz z całą ziemią wsadzić do dołków żeby rośliny jak najmniej się stresowaly. Przesadzaj po około 1,5 tygodnia i dawaj znać. Powodzenia

Nie szedlbyn już w żaden traning bo tylko zmeczysz rośliny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue a jak zrobię dołki pod 10L będzie okej? Czy za dużo?

Powiedz mi jeszcze co zrobić do tej ziemi uniwersalnej ze sklepu, czym to nawozić dokładnie i ile? 

Czy takie rośliny 1.5 tyg wytrzymają deszcz jak będzie padać? Albo czym je osłonić na spocie na czas aż urosną większe 

Akurat spot jest taki że od samej 8/9 rano do 18 jest w centrum słońca więc chyba dobrze 🙂

Pany byłaby taka ziemia uniwersalna? 

• Torf wysoki • Torf niski •Kora sosnowa mielona kompostowana • Kreda • Nawóz wieloskładnikowy zawierający makroelementy (N, P, K ) + mikroelementy (Mg, S, B, Fe, Mn,Zn).

pH 5.5 - 6.5 

 

 

IMG_20210712_211237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak z hajsem stoisz. Biobizz light mix polecam. Hah 😂😂 już myślałem że sam będę który leci teraz w automaty ale jest nas dwóch (tylko ja z ilością to nie mam podejścia do Ciebie). Pomyśl 9 czymś na odstraszenie zwierzyny (antibissan, ropa naftowa, włosy), ślimaki jeszcze mogą dać znać o sobie poza tym jak będziesz je już przesadzał to nie zostawiaj czarnoziemu tylko przykryj tą ziemię nawet zwykłą trawą. W keramzyt się też możesz zaopatrzyc (na sam dół dziury przed ziemią go dajesz a później na samą górę ziemi jak już posadzisz pomidorka). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Na ślimaki rozsypie granulki oraz do 2 pojemnikach rozleje piwo, ziemię chce przykryć bynajmniej siankiem/słoma ta co się kupuję dla królika tylko nie wiem czy to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą słomą trzeba uważać bo chyba zakwasza glebę z tego co coś mi tam świta (jak się mylę to mnie poprawcie), dobrze by było jak byś miał dolomit. 

Wiesz, co do ślimaków to mi zawsze sam granulat wystarczał. Średnio po dobrym rozsypaniu granulat utrzymywał się tak mniej więcej ok 2 tygodni na glebie. Syp zdrowo tylko nie bezpośrednio w krzaka tylko zrób taki obwód (chociaz z 70 cm). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue co to za mikstura z cynamonu? Przydała by mi się bo u mnie niepewnie z plechą jest, pojawiła się raz ale boje się powrotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyszedł mi taki plan by wykopać dołki po 30 cm szerokości i 20-22 głębokości. 

Następnie pytanie do was ile rozmieszac L perlitu z 8 L ziemi uniwersalnej?

Oraz czy ta ziemia będzie okej? Bo dziś jadę i kupuję.

I z ziemią czekać aż do sadzenia na spocie czy już ja kilka dni wcześniej wsypać do dołków? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parlitu do ziemi tak około 1:5 powinno być git. Sam zawsze mieszam na oko ale myślę że tak to by wyszło. Ziemia ok tylko z tego co pisze zawiera nawóz wstępny więc nie dawaj nic przez jakieś 2 tygodnie chyba że zobaczysz braki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebadalem dzisiaj miejscówkę i zmieniłem dzisiaj pozycję trochę na lepszą,dlaczego?

Proste na nowej miejscu zbadałem że słońce w tym miejscu już puszcza promienie o 8:30 a kończy obstawiam na oko 19, po drugie lepsze maskowanie jakimś niezwykłym cudem ktoś odnalazł to miejsce trzeba przejść kilkadziesiąt metrów aby sie dowidzieć, w okół dużo kwitnących kwiatów więc zapach będzie się możliwe mieszał.

 

Niestety miałem przygotować spota ale się wstrzymałem, ponieważ dziś taki skwar tam że zlało się zemnie z litr potu w 10 minut więc postanowiłem iść jutro bo mają być opady, wolę moknąć niż dostać udaru. Wracam tutaj jak już panny trafia docelowo na spota, z fartem! 

IMG_20210713_165256.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie jak na 4 dzień od wsadzenie kiełków do ziemi? Tylko łodygi maja po 3-4 cm od ziemi to trochę je wyciągało chybaIMG_20210714_142555.thumb.jpg.d8969162e45b232e72345d4dcf397132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...