Skocz do zawartości
Mr.Green

Uprawa Organiczna / LED Sanlight q6 245 W Gen.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zgromadzonych. Panie i Panów.. jak i te inne odmiany.. Kto z czym sie tam utozsamia.. 

Wracajac do tematu..

Przyznam sie bez bicia i od razu chcialbym bardzo podziekowac.

Mianowicie.. przyznaje sie ze sukcesywnie podgladalem forum od kilku miesiecy dzieki czemu namowiliscie mnie zebym sam sprobowal swoich sil w tym cudownym temacie jakim jest posiadanie wlasnych panien oraz opieka nad nimi. Dziekuje serdecznie . Jestescie wielcy !!!

A teraz konkrety:

Jest to moja pierwsza przygoda z tematem stad Automaty oraz uprawa organiczna . Zapraszam do Fotorelacji . Z wielka nadzieja licze na wasze wskazowki i dobre rady. Ekspertow nie brakuje na tym forum oraz doswiadczonych uzytkownikow.

Nasiona Automaty wszystkie od RQS

1 - Arbuz

2 - Purple Punch

3 - Royal Cookies

4 - Hulk Berry

5 - Gorilla ( dwie w jednej doniczce)

6 - Fat Banana

Doniczki materialowe od RQS 19 litrow

Ziemia od BIOBIZZ Light Mix

Zestaw startowy od BIOTABS - co za tym idzie zadnych nawozow oraz problemow z nimi zwiazanych a podpatrujac fotorelacje czesto widzialem ze mozna sobie przysporzyc duzych problemow nawozac nieumiejetnie. ( jak sie czegos nie robilo przedtem to ciezko by bylo umiejetne.)

Namiot GrowPro 3.0 wymiary fabryczne 100cm x 100cm niestety ze wzgledu na brak miejsca ( poki co ) namiot zostal przerobiony na 100cm x 60cm

Lampa - Sanlight q6 245 W  generacji drugiej . Jezeli chodzi o sama lampe to kozak straszny. Swieci jakby ufo ladowalo xD moc okrutna . Panna chyba sie podoba :)))

Wiatrak jakis tam byl w zestawie to sobie dmucha.

Wilgotnosc zalatwiam wlasnorecznie psikaniem woda po powierzchni donic i gdzie sie tylko da ( nie opryskuje panien )

A wiec tak.. to chyba wszystko co mi przyszlo do glowy jako opis poczatkowy 😉

A teraz troche wyjasnienia co tu sie porobilo xD 

Jako poczatkujacy nie chcialem isc odrazu w pelen ogien w obawie ze cos spartole wiec wsadzilem 3 nasionka ktore dostalem z gratisow na wacik i utrzymywalem wilgoc tak jak powinno sie to robic. nasionka wykielkowaly i poszly do ziemi. Byly to Gorilla oraz HulkBerry. Pierwsza Gorilla sie ociagala w ziemi ( prawdopodobnie bylo to spowodowane ze za gleboko je zakopalem xD ) wiec wsadzilem druga xD ku mojemu milemu zaskoczeniu wystrzelily obydwie , stad teraz dwie gorille w jednej donicy . HulkBerry rowniez ladnie wyskoczyl. Jednakze rosliny miedzy 1 a 2 tyogdniem zycia byly na parapecie co spowodowalo lekkie wyciagniecie sie roslin ( okolo 10cm przy tylko dwoch rzedach listkow ktore powstaja w momencie otwarcia sie nasiona xD ). Bylo to spowodowane niedostepnoscia miejsca by moc wsadzic je pod lampe. Na szczescie miejsce sie szybko zwolnilo i panny wyladowaly w docelowym lokum z elegancka Lampa nad szczytami co odrazu polepszylo kondycje oraz wigor dziewczyn. Łodygi nabraly grubszego charakteru i zaczely wygladac porzadnie :). 3 panny sa troszke starsze i sa juz po pierwszym LST ktore wykonalem jaktylko umialem i mimo ze nie jest to zrobione jakos fachowo to i tak widac ze odrosty ruszyly w gore, wiec cos z tego chyba bedzie. LST zostanie poprawione jeszcze dzisiaj bo glowne szczyty odbily a nie chcialem ich polamac jako nowicjusz co czasami sie tu zdarza na forum.

FATBANANA w najmniejszej doniczce bo kurde tak jakos wyszlo xD a przy okazji sprawdze sobie ile mozna z tak malej doniczki wycisnac tematu.

Wszystkie 3 panny z lewej strony w donicach materialowych to zrobilem troszke inna taktyka . Nasionko odrazu do ziemi bez namaczania lekko przykryte ziemia i zakrapiane woda oraz w miare mozliwosci utrzymywana wilgoc w granicy 80%

Sa to od lewej gorny rog 

- Arbuz , gorny lewy rog

- Purple Punch , srodek

- Royal Cookies , lewy dolny róg

Nasionka zostaly wsadzone tydzien temu tj 04.Lipiec wiec jestesmy po pierwszym tygodniu od wsadzenia pestek wiec wydaje mi sie zejest ok 😉

Dziekuje za uwage u zachecam raz jeszcze do odwiedzania Fotorelacji i zostawiania jakze cennych dla mnie rad !

Z Buchem i Fartem !!!

Teraz troche fotek 😉

IMG_20180824_213749.jpg

IMG_20180824_213755.jpg

Dalsze fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozak ziomek. 

Mam tą samą lampę (nawet dwie, ale szykuje na inny projekt) i boję się ją założyć do boxa 80x80 gdzie rośliny zajmują 60x60, bo by im krzywdę ta lampa zrobiła. 

Będę zaglądał, powodzenia. 

Na tej powierzchni co masz no to ci powiem lampa jest jak laser. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Oczywiscie staram sie starannie przestrzegac zelaznych zasad :) Temperatura okolo 22-26/7 stopni w dzien oraz 20-23 w nocy. Wilgotnosc miedzy 70-80 % a co do PH to nie interesuje sie PH poniewaz uprawa organiczna z systemem BIOTABS zwalnia od kontroli PH. Producent zapewbie ze zwiazki zawarte w ziemi same robia robote i kontroluja to automatycznie. Zyja tam sobie grzyby i inne potworki i robia robote :))

PH wody kontroluje tak jakby dla samego siebie kroplami tego wariata co to wymyslil xD woda z kranu odstana i mieszana z deszczowka PH na poziomie 6,5  - 7,5  przy czym tak jak wspomnialem.. PRzyBIOTABS regulowanie wody odbywa sie samoczynnie w ziemi. Czas pokaze jak to wyjdzie w praniu :)))

pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no powiem ci że lekcje odrobileś na 5, choć bardziej na tym forum spotkałem się z tym że wszyscy zalecali sezony dla początkujących i to jest jedna jedyna rzecz do której mogę się przyczepić xD powodzenia mordo jak na pierwszy raz tyle panienek choć i do tego się przygotowałeś z tymi tabsami, bardzo mi się podoba 

Powodzenia 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie pytam 😉

Maly UP-ik. Mial byc szybciej ale powodzie chyba kable podmyly i nie bylo neta.

Rosliny po drugim LST odbily swietnie i chyba kwitna..?? Czy to juz ten moment ? Czy to ta cała indukcja.. ? 

Temperatura w miare stala. 26-28 stopni w dzien i okolo 20 stopni w nocy.

Lana tylko woda z kranu odstana.

Wszystkie mniejsze panny maja 17 dni. Pestki wsadzone bezposrednio do ziemi 4 Lipca.

Wieksze dziewczyny wlasnie sa w 5 tygodniu. Dam im juz spokoj i nie bede ich wiecej doginal ani stresowal:) Mysle ze ida dobrze, zadnych oznak brakow lub jakichkolwiek problemow

Gorilla juz zaczela ladnie pachnac czuc lekko cytrusowa nute i ziemny polot :) az slinka leci :)))

Trichomow poki co brak xD

a tu kilka fotek

IMG_20180905_080408.jpg

IMG_20180905_080301.jpg

IMG_20180905_080256.jpg

IMG_20180905_080233.jpg

Royal Coockies

IMG_20180905_080127.jpg

IMG_20180905_080122.jpg

IMG_20180905_080025.jpg

IMG_20180904_084031.jpg

IMG_20180904_084015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Klaus.

Wiem wlasnie bo sam sie nad tym glowilem xD ale nie umialem sobie tego wyobrazic by bylo inaczej i nie dawalo mi to spokoju by nie bylo to wszystko wsadzone w ta podstawke xD

Ogolnie maly UP-ik i zarazem pytanie z malymi obawami.

Panny maja sie swietnie ( chyba ) ogolnie rosna i owocuja tylko zastanawia mnie jedna kwestia. Gorne lodyzki topkow zrobily sie bordowo czerwone 😮 i teraz pytanie

Czy jest to naturalny proces? czy sa to oaznaki brakow skladnikow odzywczych? czy to taki fenotyp? czy to moze od tego ze temperatura troche podskoczyla do gory i wynosi 29 stopni? Czy wszystko na raz czy nic z wymienionych. Martwic sie czy nie? . Bede  wdzieczny za jakakolwiek pomoc. Szukalem tematu w internecie i tyle jest odpowiedzi co osob ich udzielajacych 😞 byc moze na zacnym forum znajdzie sie ktos kto mial podobna sytuacje i wie co jest 5

Dzieki z gory i pozdrawiam !

IMG_20180907_090533.jpg

IMG_20180907_090548.jpg

IMG_20180907_090614.jpg

Royal Cookies

IMG_20180907_090524.jpg

Purple Queen

IMG_20180907_090522.jpg

Arbuz i Bananek

IMG_20180907_090520.jpg

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Mr.Green napisał:

Czy jest to naturalny proces? czy sa to oaznaki brakow skladnikow odzywczych? czy to taki fenotyp? czy to moze od tego ze temperatura troche podskoczyla do gory i wynosi 29 stopni? Czy wszystko na raz czy nic z wymienionych. Martwic sie czy nie? . Bede  wdzieczny za jakakolwiek pomoc. Szukalem tematu w internecie i tyle jest odpowiedzi co osob ich udzielajacych 😞 byc moze na zacnym forum znajdzie sie ktos kto mial podobna sytuacje i wie co jest 5

to normalne jest, doradził bym tylko lać samą wodę bo widać że roślinie nie brakuje pierwiastków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie pytam

Maly UP-ik

Starsze panny po pawej po rogach gorny i dolny 7 tydzien od pestki w ziemi. Puchna powoli ale ladnie.

Mlodsze panny po lewej wszystkie 3 i jedna srodkowa po prawej poczatek 5 tygodnia od pestki w ziemi.

Temperatura w granicach norm 25-28 stopni 

Wilgotnosc okolo 50-55 %

Lana sama woda. Panny ktore owocuja dostaly NPK od Biotabs z zestawu zgodnie z zaleceniem producenta tj 20ml na 500 ml wody na rosline jednorazowo a tak to dalej lana sama woda.

Panny ladnie odbily po LST ( jezeli mozna to tak nazwac xD ze to LST bylo bo Klaus lekko wyjasnil jednego z forumowiczow ze to ujjj a nie LST xD )

Wszystko idzie elegancko i do przodu.. tylko mam maly problem ( albo i ogromny ) Dziewczyny sie HERMIA !!!! tak mi sie wydaje... i teraz kilka pytan

Czy to juz oznacza koniec.. ? 😞 Oby nie !

Czy to zagraza uprawie? 

Czy mozna cos z tym zrobic?

Czy jest to jakkolwiek naturalny proces? Czytalem ze moze to byc wina genetyki jak i mnostwo innych rzeczy..

Mimo ze siepojawily te jajca to rosliny puchna

Prosilbym o jakas porade. Ogolnie ciezko mam ze spaniem od 2 dni przez to wszystko. Pierwsza uprawa i pelne gacie 😐

Kilka fotek

IMG_19700104_045931.jpg

IMG_19700104_045828.jpg

IMG_19700104_045744.jpg

IMG_19700104_045446.jpg

IMG_19700104_045426.jpg

IMG_19700104_045414.jpg

IMG_19700104_045332.jpg

IMG_19700104_045325.jpg

IMG_19700104_045214.jpg

Te duze to jeszcze z 5 tygodni i kosa. Napuchna jeszcze?:) Chyba tak co nie ?

IMG_19700104_045227.jpg

IMG_19700104_045238.jpg

IMG_19700104_045317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...