Skocz do zawartości
Klaudiaa90

Triki na ostatnie dni

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jakie znacie dobre triki na ostatnie dni przed scieciem rosliny ? Slyszalam, ze np na ostatnie 3 doby mozna wylaczyc calkowicie oswietlenie, lub ograniczyc barwe czerwona w panelach led. Dodatkowo np zmniejszyc wilgotnosc zeby delikatnie zestresowac rosline. Podzielcie sie swoimi sztuczkami na zoptymalizowanie plonu w samej koncowce.

Edytowane przez Klaudiaa90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym No to już tłumacze, roślina gdy się stresuje zaczyna tworzyć terpeny.
Dlatego też robi się fioletowa gdy jest jej zimno, to taki system obronny.
Podobnie to działa z lodem, roślina doznaje stresu i produkuje więcej terpenów odpowiedzialnych za smak i aromat.
To samo jest z ciemnią na koniec Flo, roślina nagle jest w ciemności i ma obsraną zboroje i nie wie o chuj chodzi.
W tym przypadku jest to samo, jak dostaje szpikulca w klate to jest tak kurwa zestresowana ze to chuj i tworzy więcej terpenów.
 

https://www.royalqueenseeds.com/blog-splitting-stems-should-you-take-a-knife-to-your-cannabis-plant-n1207 

https://herbiesheadshop.com/blog/cannabis-stem-splitting-all-of-your-questions-answered

(Tutaj można więcej o tym poczytać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiaa90 lekko przesuszam w ostatnich tygodniach, do tego 3 dni ciemni przed ścięciem, miała być teraz żarówka uv-b ale zobaczymy bo mało miejsca mi zostało, a żarówka powinna wisieć jakieś 40cm nad roślinami.

@spoja nie słyszałem o czymś takim, dobrze że to wrzuciłeś bo to dodatkowa wiedza. z tego co piszą na RQS to ta technika jest już używana od jakiś 50 lat. Ciekawe.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@point.99 Ja jak miałem critical kush to połączyłem, lód, dzielenie łodygi i ciemnie.
Swoją drogą ciemnia jest najbardziej efektywna przez 72h
Dzielenie łodygi też najlepiej robić przez 72h przed ścinką, chyba że automat to 48h
Woda z lodem przez ostatni tydzień tylko też trzeba brać pod uwagę to że przez lód roślinka troszkę szybciej dojrzewa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Ja tam wole uprawiać bez takich zabiegów i tak, jak dobrze się uprawę poprowadzi to palenie jest tak mocne, że jakby było mocniejsze to sam nie byłbym w stanie tego konsumować w żadnej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@spoja No jak ktoś lubi takie "eksperymenty" to jasne można się bawić, ale to dla mnie trochę przerost formy nad treścią, bo i bez takiej zabawy wychodzi temat, jakiemu nic nie można zarzucić, ale jak kto woli, jak komuś coś to daje to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...