Skocz do zawartości
LiitlebigWeed

Northern Light Auto, white widow

Rekomendowane odpowiedzi

te wielkie liście mi pozasłaniały.  to tym jak powycinałem te wielkie liscie zobaczyłem ja sie rozrosła.  teraz sie zastanawiam jak powiązać? bo mam doniczki napełnione do 3/4 . wsypałem reszte ziemi jaka mi została. od krawędzi doniczki do ziemi jest 10 cm. jutro pokombinuje  jak to powiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tne liście, robię fima i lst i roślinka nie plączę z tego powodu. a nawet jej to służy. 

NL kilka dni po fimie i lst. po fimie stała ze 2 dni a potem sie rozkraczyła i zaczęła produkować masę kwiatów .  na 2 zdjeciu widać efekt fima.

IMG_20210726_200439.thumb.jpg.95e85d32a98dce1b93a19ab56c405e07.jpgIMG_20210726_200456.thumb.jpg.052e1773c2843ab891a3211593738307.jpgIMG_20210726_200519.thumb.jpg.b86869d2d0e031cac646d4380d97c083.jpg  Efekt fima na szczycie. z jednego szczytu zrobiło sie 3.

co świadczy że można zrobić fima na automacie bez żądnych strat i stresu dla planta. wyciąłem dzisiaj 10% liści z każdej doniczki.

WW 26lip

IMG_20210726_200642.thumb.jpg.10557d1d149cf4708ac11e54e49cd46a.jpgIMG_20210726_200653.thumb.jpg.fa121a516a8871ba4b7252cf5955feb7.jpg

widow po lst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LiitlebigWeed napisał:

. z jednego szczytu zrobiło sie 3.

co świadczy że można zrobić fima na automacie bez żądnych strat i stresu dla planta.

Nie.

Stop. 

Jedyne co udowodniłeś, to, że fim na kwitnącym automacie nie zabija rośliny, oraz, że automat szybko się pozbierał po cięciu.

Krótko mówiąc, że "można zrobić fima na automacie"

Oczywiscie, że można. Na kocie nawet można. 

Ale czy fim na autokwitnacej odbywa się bez żadnych strat? Tego nie wiem, a ty tego nie udowodniłeś. 

Tym co ci fim odradzali, chodziło o fakt, że auto ma krótki weg, i może takie cięcie ten weg spowolnić, co odbije się negatywnie na plonie. 

W tym przypadku trudno roztrząsać, bo u ciebie ten plon to i tak z 15 g wyniesie więc czy ten fim bez strat się odbył, trzeba będzie zgadywać. Krzak ma parę centymetrów wysokości. Trzy kwitnące główki w miejscu stożka wzrostu to raczej nie są założenia fimu czy toppingu. 

Ogólnie jaki kolwiek trening wykonujemy, robimy to celem maksymalizacji plonu, maksimum w dostępnych nam warunkach. 

A u ciebie warunki dobre, sprzęt ok, duże fajne donice, a masz planta wysokości kutasa, do tego z trzema główkami i twierdzisz, że twoje zabiegi treningowe przyniosły korzyści. Nie. Pokazały jedynie, że marycha to chwast i ma świetna zdolność do regeneracji. Odkryłeś koło na nowo. 

Krzaki po fim albo topping widziałeś kiedyś? W sensie nie zdjęcie, gdzie uciąć, ale później w pełnej okazałości, efekt fimu? Raczej nie widziałeś. 

 

 

 

Screenshot_20210727_083946_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Edytowane przez KlausKörner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, kolega wyżej ma racje, troche zjebałeś XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, KryspieK napisał:

No, kolega wyżej ma racje, troche zjebałeś XD

@KryspieK nawet nie to, że zjebał, bo to się nijak na krzaku odbiło, dodatkowo za jeden stożek wzrostu dostał trzy kwitnące pączki, a o to, że kolega nie rozumie i nie chce zrozumieć co rzeczywiście zrobił I myśli, że coś udowodnił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner bardzo dobrze się bawiłem czytając ten komentarz, @LiitlebigWeed nie bierz sobie tego do siebie co klaus napisał bo on jedynie ma na celu uświadomienie Ci że jesteś w błędzie i warto zawsze wyciągać wnioski i słuchać się takich rad bo są mega cenne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dwa, to na white widow jedyne co zrobiłeś to wyciąłeś liście, wcale nie zrobiłeś lst.

Odsłonięcie na światło łodygi z odrostami to nie jest lst. 45 stopni ją wygiales a powinna byc szczytem przy glebie poniżej 90stopni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moja pierwsza uprawa na automacie dlatego zrobiłem growloga. nie znam cyklu wzrostu na automacie. czemu nie zrobiliście takiej konstruktywnej krytyki i porad na początku lipca podczas dnia 18. roślinka była wygięta 45 stopni czemu nikt mi nie powiedział żę powinienem ją wygiąć bardziej.  krytyków i wyśmiewaczy mojej uprawy pełno ale mało porad. dopiero jak porządnie planta spieprzyłem zaczęliście dawać porady.   miałem problemy na starcie przy kiełkowaniu 5 nasionak mi nie wykiełkowało, a te mają różna daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed jak widać i tak ta konstruktywna krytyka poszła by w las bo zrobiłeś wszystko to ci odradzaliśmy, nawet przy lst w twoim wykonaniu rośliny jak na takie warunki powinny być większe więc coś musiałeś zepsuć, nie dziw się że @KlausKörner napisał dosyć ostro i dosadnie ale nie jak wcześniej napisałem nie zastosowałeś się do tego co ci radziliśmy i zrobiłeś po swojemu z skutkami takimi jakie masz w nosie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, błędy podczas 1 uprawy to coś normalnego. spartoliłem uprawę winić moge siebie, następna wyjdzie lepiej. da sie to jakoś naprawić?? na ww nie robiłem fima tylko lst a wygląda dość słabo. i sie słabo rozrosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed to coś zupełnie normalnego Bo każdy je popełnia na początku i sam jestem w trakcie pierwszej uprawy i nie wiem czy mam trefną pestkę czy ja coś zwaliłem ale mocno sugeruje się tym co piszą tu zarówno w mojej fotorelacji ale też po to są tu przygotowane poradniki które i tak potrafią poprowadzić za rączkę, finalnie czy to pierwsza czy setna uprawa to zawsze popełni się jakoś błąd a ważne jest to by wyciągnąć wnioski z ich popełnienia i słuchać się osób bardziej doświadczonych a my ludzie początkujący musimy wykazywać się większą pokorą by ktoś kto się zna i nam pomaga wiedział że gada z człowiekiem a nie ścianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta WW już pewnie wyciągnęła się szczytem do góry rośnie jak powinna. Możesz dalej próbować wiązać ale jej się już weg kończy więc może lepiej dać jej spokój. Liści już nie obcinaj, do NL nie lej już nawozów bo ma dużo azotu. Liście jej możesz usunąć w 2 fazie kwitnienia, od dołu. Ona zresztą sama będzie zrzucać liście to zobaczysz które nie potrzebne które mają tendencje do zaniku. 

A tak to podlewaj normalnie, nie za dużo nie za często. 

A skoro tą WW już powiązałeś to możesz resztę gałęzi też delikatnie powiązać do rantu donicy, do okola, tak aby wyszło ci coś na kształt korony, tak aby od góry patrząc że szczytów wyszła korona, koło a środek był wolny. W ten sposób penetracja światła będzie dużo lepsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NL 3 sie

roślinka po spartaczonym fimie sie podniosła ale słabo rośnie. i zauważyłem że ma na 2 liściach pojawiły sie takie lekko wysuszone liście. growa przestałem lać. leje wodą.

nl.thumb.jpg.4e262fe08d631e3aa8b1c74fce21759d.jpgnl4.thumb.jpg.60c480b527b4a005c2def744ca46b6dd.jpgIMG_20210803_094823.thumb.jpg.962fae97a9cf156438b56f324b6ca394.jpg

 

WW  3sie

podniosła sie i rozrosła

ww.thumb.jpg.9000e62c1372e30af38e07af754fa3bd.jpgww1.thumb.jpg.125e0d804cb85eb6e204e40f1ebe37b4.jpgww2.thumb.jpg.62657c73f2a8d048e2b78db77672de7d.jpgww3.thumb.jpg.9758233db97fcdb051e5269385a530dc.jpgww4.thumb.jpg.04c8d2729f0bd84de5439f1c45ac3ca8.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...