Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Klony wypuszczają do góry łodygę, oby to był dobry prognostyk, że pod ziemią również budują korzeń. 

Na 3 cięcia, ogólny raport z treningu, w tym tygodniu nic nie robiłem i nie zamierzam, ewentualnie lst pod koniec tygodnia. Więc z jednego wyszedł klasyczny fim. Z drugiego nieklasyczny (3 szczyty), a z 3 topping. 

Liście nadal lekko się wykręcają. @Gitmasz rację, led podniosłem maksymalnie jak mogłem około 60cm nad roślinę. Widać, że wcześniejsze podniesienie też jej dało bo szybciej zaczęła rosnąć w górę.

Pozdro 

IMG_20210707_070654.jpg

IMG_20210707_071310.jpg

IMG_20210707_071338.jpg

IMG_20210707_071258.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mały up. Caramel rośnie, nie widzę oznak zbyt niskiego podwieszenia panelu led. Fajnie się rozrasta, nie mam doświadczenia, ale wydaje mi się, że odmiana bardzo dobrze buduję odgałęzienia. W tym tygodniu podlałem litrem wody z dodatkiem pokrzywy, zastosowałem cotygodniowy rytułał calmag oraz oprysk asahi. Do tego nowe wiązanie lst, odsłonięcie szczytów (liście wiatrakowe puściłem pod odgałęzieniem szczytów), ucięte 4 głowy, mam nadzieję że przynajmniej na połowie wyszedł fim. Klonów nie pokazuje, bo zjebałem sprawę. Zostawiłem je (nie było tego w planach) prawie na 24h bez roszenia, żeby było tego mało to zostawiłem je w namiocie pod tym ledem. Jedna wygląda całkiem spoko, dwie pozostałe raczej nie przeżyją. Na najgorzej wysuszonej zrobiłem operacje i sprawdziłem jak wygląda postęp w budowie korzenia i byłem zaskoczony, że się udało, zaczęła wypuszczać korzeń. Dlatego bardzo żałuję, że byłem na tyle nieodpowiedzialnym klonotatą. Robiłem to najtańszymi środkami z ogrodniczego, polecam każdemu spróbować bo naprawdę nie jest trudno powiększyć swoją załogę poprzez klonowanie. Najważniejsze dla mnie doświadczenie. 

 

A teraz ogromna prośba o poradę, za niedługo opuszczam na kilka dni swoją podopieczną, tutaj nie ma problemu bo wiem, że podleje porządnie i do powrotu przeżyje. Ale około 10 września opuszczę ją na 14 dni, niestety dostęp do domu będą miały wtedy osoby, które nie chce, aby zapoznały się z koleżanką. Stąd pytanie czy gdybym ją przełączył teraz na 12h to do początku września jest szansa, aby była do ścięcia? Czy lepiej przetrzymać ją do połowy sierpnia i dorzucić do koleżanek w lesie? Ściąć po powrocie pod koniec września? 

Pozdro 

IMG_20210711_092300.jpg

IMG_20210711_092313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielarka liczę na ich wyrozumiałość 😁

A tak serio, z Waszych doświadczeń. Jest szansa na 4-5 tyg flo, czy to w ogóle ma sens, żeby ścinać po takim okresie? Producent dla tego caramela to 7-8 tygodni od kiełka, ale zdaje sobie sprawę że tu bardziej idzie o tygodnie flo dlatego pytam o Wasze doświadczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, grolsch3 napisał:

Stąd pytanie czy gdybym ją przełączył teraz na 12h to do początku września jest szansa, aby była do ścięcia? Czy lepiej przetrzymać ją do połowy sierpnia i dorzucić do koleżanek w lesie? Ściąć po powrocie pod koniec września? 

topy by były ale pewnie nie w pełni dojrzałe

w drugiej opcji pod koniec września mogła by plechy zebrać

takie olewanie uprawy nic dobrego nie wnosi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym to nie olewanie uprawy, a życie które nie zawsze da się przewidzieć i zaplanować z góry. Chciałem spróbować swoich sił z uprawą i spróbowałem. Wiem z czym to się je i co oznacza. Najważniejsze w tym roku było dla mnie zdobycie doświadczenia na tym polu 🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełóż wyjazd na koniec wrzesnia

Albo pod koniec września. 

A dziś przełączaj. Zawsze coś mniej lub bardziej dojrzałego będzie. Masz 20 dni lipca, cały sierpień i tak np 20 dni września. Odlicz indukcję np 10 dni, zostaje ci ok 60 dni na kwitnienie. 

Ten caramel fast niby 7-8 tygodni kwitnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko. Klony umarły. Pozostało doświadczenie. Dziś wydłużam im noc, od jutra można liczyć pierwszy dzień fazy generatywnej. Na 4 ostatnie cięcia 3 fim 1 topping. Podglądowo 1 foto szczyt. Powiązałem szczyty, aby w miarę były na równym poziomie. 

Pozdro 

IMG_20210713_103902.jpg

IMG_20210713_105835.jpg

IMG_20210713_105854.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dzień od przełączenia. Od ostatniego upa dwa razy podlana, zaczęła więcej pić, raz pół dawki biobloom na l, raz litr czystej odstanej wody. Mierzyłem też ph gleby, kilkukrotnie, na różnych poziomach ziemi, płynem heliga i wszystko w normie. 

IMG_20210727_234016.jpg

IMG_20210727_234028.jpg

IMG_20210727_234600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 dzień od przełączenia, od ostatniego upa wleciało 1.5l wody. Nie pisałem wcześniej, ale od początku mam problem z skoczogonkami. Dlatego widać parę wysuszonych liści. Działam najlepszym naturalnym sposobem, czyli przesuszam ziemię, kilka razy trochę miałem nadgryzione liście, czasami je tylko widzę, z tego jak fajnie się rozwija sądzę, że korzenie nie są naruszone przez nie. 

Po zdjęciach ile dajecie do końca? 

IMG_20210813_005931.jpg

IMG_20210813_005923.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...