Skocz do zawartości
Laboratory_

Pomysly na trzymanie nawilzacza na out

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gdy w namiocie miejsca malo, to fajnie by bylo trzymac nawilzacz na zew. No i Macie na to jakies rady ?

Jedyne o czym mysle to nalozyc na to kanal a potem wentylator i do srodka bedzie wtlaczac. No ale czy to nie zrobi zwarcia w wentylatorze ? Czy wilgoc nie zatrzyma sie na wiatraku i kablach 230V. Zanim dojdzie do namiotu... No wlasnie ryzyko zbyt duze.. Macie jakies swoje patenty na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Laboratory_ możesz umieścić nawilżacz przed  wlotem pasywnym, a w środku boxa wentylator, który będzie wprowadzał powietrze 

20 minut temu, Laboratory_ napisał:

No ale czy to nie zrobi zwarcia w wentylatorze ? Czy wilgoc nie zatrzyma sie na wiatraku i kablach 230V. Zanim dojdzie do namiotu...

Jak kable są zaizolowane to nie widzę sposobu jak miałyby spowodować zwarcie. Np. jak w boxie masz 80% wilgotności to sprzęt też działa normalnie 

Edytowane przez Morenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi kolega wyżej. Jak masz kable zaizolowane i nie masz otwartej elektroniki to nie ma co się tam zepsuć spalić. Gorzej jak będzie ci się gdzieś skraplać. Zawsze możesz zrobić test z jakimś tanim wentylatorem etc. Ale ja mając pcboxa puszczałem pare przez najróżniejsze urządzenia (przelatywało przez wentylatory lampy które sam robiłem z chińskich diod itp) i nigdy nic się nie działo a to było takie turbo hand made. Wiec jak coś masz fabrycznie zrobione to uważam ze zero strachu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat troche stary, ale moze jeszcze cos pomoze 🙂

Ja mysle nad zrobieniem czegos w tym stylu (czyli jakis DIY), tylko zamiast sztywnej rury zamontowac jakas giętką (jak np. do odkurzacza) i taka rure wprowadzic do srodka, chociazby przez drzwi rozsuwajac troche zamek, albo przez ktorys wlot. Do tego mozna zamontowac jeszcze jakis czujnik wilgotnosci na kabelku i trzymac go w namiocie, zeby wylaczal i wlaczal nawilzacz w zaleznosci od tego jaka jest wilgotnosc w srodku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś montowałem swój patent, którego używam już jakiś czas. Nie chciałem lewego światła w boxie plus miejsce, które zajmuje. Z racji tego, że rura jest karbowana trzeba czasem odprowadzić nadmiar wody.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...