Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lampa to cfl 250 W dual phytolite

ziemia biobizz light mix 

nawoz biobizz grow >> na kwitnienie rzucam bloom

Problem polega na tym że to moja pierwsza uprawa pomidorów i nie wiem jak odczytywać oznaki mimo licznych poradników, główne objawy które mnie martwią to zwijające się liscie w górę w kształt kajaku, plamki które są suche(nie polalem liści wodą) i czy liście nie są zbyt opadnięte?

Z góry nadmienię ze nie używałem żadnych mikro/makro składników ani nie sprawdzałem Ph ziemii/wody - jedyne co wywnioskowałem ze to od temperatury, która w ostatnim czasie jest dosc bardzo uciążliwa a nie mam możliwości obniżenia temperatury w boxie, nie znam tez wilgotności. 

Pytanie brzmi czy da się zdiagnozować po tym co jej dolega? I offtopic czy na równo miesiąc uprawy(jest o automat ale nazwy tez nie pamietamxD) roślina idzie dobrze, ma około 45 cm wysokości i rośnie jw. równo miesiąc od wsadzenia nasionka w doniczkę. 

Licze na jak najwiecej wskazówek, porad i uwag 🙂

FCEDD308-1D3E-41A4-A776-74882124A457.jpeg

B1CCBFA7-B887-44E1-9FE4-D21DF30DD96E.jpeg

0A9C0636-6BB7-4393-84B5-88F5884721EF.jpeg

7F488DEC-C977-4DCA-8AF0-0FC590CE741B.jpeg

A7EBDB3B-0A1B-46B8-BB77-E8B64334CEE9.jpeg

54300C77-E85F-4D92-9101-7D4655E026B9.jpeg

ECCFC9BF-69B6-4976-910B-6F2402B9D0D6.jpeg

54766FA2-DFD0-47FC-B71F-245C41407EEA.jpeg

Edytowane przez mrcl2k
Niedostateczna ilość informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrcl2k masz tam wentylacje jakąś ? 

Piszesz o temperaturze że jest uciążliwa i tu najprędzej przyczyna jest do tego niska wilgotność za pewne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Brak wentylacji, co do wilgotności wsadziłem do środka 3 szklanki z woda 

Martwi mnie jeszcze jakby „usychanie” końcówek liści wiatrakowych, nie mam pojęcia od czego to się dzieje 

Edytowane przez mrcl2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz chociaż po części odpowiedź. wentylacja nie podlega dyskusji - musi być. Dorzuć jakiś mały nawilżacz albo chociaż zraszaj kilka - kilkanaście x dziennie i postaraj się zapanować nad temperaturą. Końcówki liści mogą się zwijać od światła umieszczonego zbyt blisko, ale nie widzę czy u Ciebie tak się dzieje czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli narazie sprawdzić tylko rozwiązanie z temperatura, wilgotnością i wentylacja - z pierwiastkami się nie bawić jeszcze? 

Zraszać woda na liscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mrcl2k napisał:

z pierwiastkami się nie bawić jeszcze? 

nie

4 godziny temu, mrcl2k napisał:

Zraszać woda na liscie?

możesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22/06/2021 o 12:42, mrcl2k napisał:

Czyli narazie sprawdzić tylko rozwiązanie z temperatura, wilgotnością i wentylacja - z pierwiastkami się nie bawić jeszcze? 

Zraszać woda na liscie?

Ja zraszalem i zaszkodzilo to roslinie, roslin wloskowatych nie powinno sie pryskac. Wydaje mi sie ze swiatlo masz za nisko, no i wiaodmo wentylacja musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...