Skocz do zawartości
Ślimor233

Podlewanie w upalny dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano wszystkim. Przychodzę do Was z pytaniem dotyczącym podlewania roślin, które dopiero co zostały wrzucone jako zarodek do ziemi, w dzień bardzo upalny (mam na myśli temperaturę 30 stopni, brak zachmurzenia, mało wiatru). Dziś nasionka wykiełkowały i postanowiłem zapakować je do doniczek. Podlałem je troszeczkę na samym początku po czym wystawiłem na słońce. Po 2 godzinach ziemia była praktycznie sucha. Zastanawiam się teraz, czy mogę je podlać jeszcze raz tak, aby grunt był wilgotny i czy nie wyrządzę żadnej szkody zarodkom. Czy słońce sparzy ziemię jak wlałem do niej trochę wody ? Czy po podlaniu lepiej wstawić je do cienia ?  Dajcie znaka. Z góry dzięki. Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym podlalem tak, aby  ziemia była wilgotna i ciemniejsza. Doniczka tez stoi w cieniu 🙂

 

6 godzin temu, początkujący napisał:

@Ślimor233 jesli pestka nie wyszla na swiat to moze schowaj doniczke  w zacienione miejsce to ziemia nie bedzie tak wysychac? dopiero jak wyjdzie mala roslinka to wystaw na slonce, ja bym tak zrobil ale poczekaj na innych rade bo moze zle pisze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...